Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Egy teáskanál instant kávé...

Egy teáskanál instant kávé kb. hány gramm?

Figyelt kérdés
Így ki tudnám számolni, hogy a sima, vagy az őrölt kávé a drágább. A simára 6-8 g-ot számolnék. Persze nyilván minőségtől is függ, de van egy pár, amiből van őrölt, és instant is.
2022. jan. 31. 07:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%

Hát, hogy látod, ez több kérdést vet fel, mint választ.

Hova tovább, kérdésként merülhet fel, milyen kávé, és milyen instant kávé, mert instantok közül mondjuk 3-szoros kilós egységárak is léteznek, tehát hiába számolnánk bármit, hogy a végén kiderüljön mi mennyibe kerül, lehet, hogy az lenne a vége, hogy ami jó minőség instantból, az 3-szor annyiba kerül, mint amit lemért valaki.

Ja, és akkor még ott van az adag.

Még saját használati utasításában is az van a legnépszerűbb instantnak, hogy 1 adag, 1-2 kanál.

Ember, az 100% különbség!!! :D Nem egy apró hiba százalék, hanem dupla, vagy fele mennyiség!

Normál kávéból tudod mennyi az annyi, de instantból nincs ilyen korlát, 1 adagba egy szedőkanállal is belerakhatsz!


Egy példa:

Egyik legismertebb márka adagolása: 1 üveg kb 100 csésze.

Nekem 1 hónapig se tart ki, úgy, hogy napi 1-et iszom. Legyen mondjuk 25 csésze. Ez 4-szeres erőssége a gyártói ajánlásnak. Ez a töménység az, ami csinál velem valamit.

Normál kávé ugyanez. Óriási minőségi és árbeli különbségek vannak.

Simán lehet, hogy ami árban konkurálhatna a másikkal, az minőségben vállalhatatlan.


Mindent összevetve, túl sok az ismeretlen.

Én azt mondom, a puding próbája az evés. Ezt a gyakorlatban kell lemérni, nem számológépen.

Ki kell választani normál, és instantból is azt a minőséget, ami ízben, erősségben bejön.

Ha ez megvan, be kell lőni a mennyiséget, mennyi kell normál kávéból, és hasonló hatás eléréséhet mennyi kell instantból. (és ezt nem lehet gyári adatokból megmondani!!)

Ez hosszú időbe telik letesztelni, de utána már könnyű mérlegre tenni a dolgokat.

Mondjuk 1 hónapos intervallumot kell kijelölni, abban minden életszerű szituáció előfordul, és a végén összeszámolni, hogy milyen értékben fogyott a normál kávé, és milyen értékben az instant.


És amúgy itt még mindig nincs vége az összehasonlításnak, mert lehet, hogy kényelmet többre értékeli a fogyasztó, ezért az instant mellett dönt, vagy pl. amit mondtam, hogy erősségben nincsenek korlátai, tehát ha erősebbet akar inni, egyszerűen rak a forró vízbe még egy kanállal, és ezt a lehetőséget is szimpatikusnak tartja. Vagy az elkészítésnek a gyorsaságát. Vagy hogy 1 adagosával is lehet készíteni, míg egy kávéfőző sok esetben minimum 2 személyes.

2022. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Segítek:

Az evőkanál, teáskanál, kávéskanál, mokkáskanál mértékegységként használva, az NEM az az eszköz amivel eszel! Nincs olyan se, hogy púpos vagy csapott. Nem, nincs. Mindig le van húzva a kanál szintjére, síkban a teteje.


Vegyél a kínaiban mérőkanál-készletet.

Csésze (cup) 250 ml

Evőkanál (tbl) 15ml

Teáskanál (1/3 tbl, 1 tsp) 5ml

Kávéskanál (1/2 tsp) 2,5 ml

Mokkáskanál (1/4 tsp) 1,25 ml


Lisztet súlyra kell mérni, mert igen jelentős eltérése van a tömörödöttségtől függően. Cukrot, grízt lehet kanalazni.


1,8g-ot picike kis ékszermérlegen lehet kimérni, alin vegyél

2022. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs 1,8 g-ot kimérni. Csak egy átlagos teáskanálnyi instant kávé súlyát kérdeztem volna, de már nem érdekes. Nem az érdekelt, hogy hogy tudok kimérni X g kávét.

Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 31. 13:48
 24/34 anonim ***** válasza:
21-es vagyok, hát eskü lemérem neked.
2022. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
70%

Na... lapátolhatom vissza... Ilyen f@szságot is csak én tudok csinálni...


kimértem 102 kiskanállal. Sima kommersz osanos teáskanál.

102 kanál 70 g!

2022. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozást. Most már tényleg elvesztem, 0,7 g vagy 2 g... Így már tényleg nincs sok értelme az egésznek.
2022. jan. 31. 14:37
 27/34 anonim ***** válasza:

Én pl. mérés közben jöttem rá, hogy nincs sok értelme. Épp új üveggel kellett felbontanom. Egyébként sima nescafe klassic.

Egy frissen bontott üveg tetején nagy felfújt, laza szemek vannak, mire a végére érsz, ha nem is teljesen, de jó része összetörik, és jóval finomabb "opr " lesz belőle. Ami sokkal tömörebb is, simán duplája a tömege a térfogathoz viszonyítva.

És ez gyártónként is változik, melyik mennyire tömöret gyárt.

Vagy pl. ott van ugyanúgy nescafe termék, a kreama változat, abszolút finom por a classichoz viszonyítva.

Ugyanazt tudom mondani, mint a 21-es válaszomban. Egyrész a puding próbája az evés, ezt a gyakorlatban kell lemérni, a hatásukat is figyelve, másrészt az ár nem minden, vannak más befolyásoló tényezők.

2022. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
"por"
2022. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Tanulságos, köszönöm. Amúgy nem az árán múlik, hogy mikor melyiket iszom, csak kíváncsi voltam.
2022. jan. 31. 15:13
 30/34 anonim ***** válasza:

Az "átlagos teáskanálnyi", mint mennyiségi egység az egy szubjektív valami.

Van a teáskanál, mint mennyiségi egység, az 5ml űrtartalmot jelent.

2022. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!