Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Komolyan nincs olyan társaság,...

Komolyan nincs olyan társaság, ahol nem erőltetik az ivást, nem szólnak be az embernek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok absztinens, alkalmanként fogyasztok alkoholt, de csak bizonyos italokat (röviditalokat nem, csak sört, cidert, bort, pezsgőt), és nem nagy mennyiségben. Egyszerűn nem igénylem ahhoz, hogy jól érezzem magam, az italok egy részét nem szeretem, illetve nem akarok berúgni.

Nem vagyok egy különösebben társasági ember sem, de néha azért van igényem rá, szóval eljárok baráti társasággal, volt évfolyamtársakkal, kollégákkal, netes ismerősökkel stb. erre-arra. Nyilván vannak családi események is, születésnapok, esküvők.

De már nagyon elegem van belőle, hogy sehol nem hagynak nekem nyugtot. Állandóan megy a tukmálás, az erőltetés, a kérdezgetés, hogy miért nem iszok, miért csak ennyit iszok, miért a drágábbat veszem, miért ezt iszom, igyak még, csak egy felest, csak még egyet, miért üdítőt iszol stb. A legutóbb is simán töltöttek a poharamba, miután határozottan mondtam, hogy nem kérek többet.

Nem értem... Miért nem lehet elfogadni a másikat? Miért kell a másikkal foglalkozni állandóan? Én se szólok bele abba, hogy más mennyit mit iszik, mit csinál. Másoknak miért kell? Mindenhol ez megy, bármilyen társasággal jövünk össze. Miért kell ezt???



tegnap 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Tipikus magyar emberek… szánalom.

A kedvencem, amikor jönnek a “bevált” szlogenek:

“ mi van b*zi vagy? Há’ igyál már, ne legyél b*zi “

“ jaj te nem iszol? Valami egészségügyi probléma, aj szegénykém” —> öö, nem, csak egyszerűen nem szeretem az alkohol izét sem. Ennyi.

“ erre beb**szunk “ —> általánosságban jó mindenre, szakításra, új kapcsolatra, sikeres vizsgára, gyerekszületésre, átlagos péntek estére stb…..

ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Következetes magatartással érhetsz el kétféle eredményt:

1. Nem hívnak többé az adott társaságba

2. Egy idő után nem piszkálnak ezzel, miután megtapasztalják, hogy értelmetlen cseszegetni vele.

Amikor abbahagytam a dohányzást, a dohányosok szoktak arra rá, hogy tartósabb időn keresztül körbeültek és a dohányzásomra utaló kérdésekkel bombáztak folyamatosan.

Amikor a szeszfogyasztást fejeztem be, ugyanezt tették velem - csak az alkoholisták (a dohányosokkal karöltve, akik ekkor már nem a cigarettázással piszkáltak).


Miután fél évet követően is ugyanazokat az önmagukba visszatérő válaszokat kapták - a következetességemből adódóan - az említettek, egyszerűen elmaradtak azok az emberek a környezetemből, akik kellemetlenkedni akartak nekem, mert nem ért célt a vergődésük.


Ennyi!

ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Borzalmasak egyesek tényleg, rám is volt hogy vérig sértődtek hogy hoztak nekem piát és nem iszom meg, pedig azt nekem hozták (nem kértem). Az a baj hogy olyankor már annyira be vannak állva, hogy semmit nem lehet nekik mondani.

Amúgy pl én azt mondanám hogy csak a diós fügelikőrt szeretem, lehet hogy nincs is ilyen de az a jó ha nincs is.

ma 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én megmondtam mindenkinek akit ismerek h nem iszok, az újjaknak is és felfogják :)
ma 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, nálunk ebből egyszerűen kinőttek egyetem után. Ott meg ment a tukmálás valamennyire, de én most pl. teljesen abbahagytam egy időre az alkoholt, nem is publikus az oka, szóval "megmagyarázni" sem szeretem, egyszer kérdeznek, mondom hogy nem, többet nem kérdezik. De ennek ellenére ugyanolyan felodódott és nyugis vagyok mindig szóval a viselkedesemen nem látszik hogy nem iszok. Amikor meg ittam régebben, azt én se szerettem, hogy valaki nem iszik, aztán ül ilyen full passzívan, mert az mindeni mást is lehuz, utána nem szívesen hívtuk. Aki jófej alkohol nélkül is, az nincs tukmálva.
ma 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én baráti társaságom nem erőlteti az ivást, ott inkább az megy, hogy a 10 emberből 5 annyira lerészegedik, hogy vinni kell őket sétálni vagy hánytatni, aztán lefektetni. De ugye az kötelező, mert hát ha nem teszed meg, te vagy a legnagyobb szemét... Szóval este 11-kor már vége van a bulinak, a maradék 5 ember meg CSENDBEN kint beszélget, amíg a részegek alszanak. Többet nem is bulizom velük. Ott csak az bulizik, aki részeg...
ma 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De, van.
ma 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 cent vodkát le tudsz nyomni nem? az lofax mennyiség és békén is hagynak. igy csinálok ha ilyenbe keveredem.
ma 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!