Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vidéken élőként nagyon furcsa...

Vidéken élőként nagyon furcsa nekem hogy külföldiek is élnek itt nálunk az országba rasszistának tűnök ha meglepődve nézek rájuk,aki Budapesten él már megszokta?

Figyelt kérdés

pl ha Pesten járok nekem nagyon fura nem bámulok de azért oda nézek és nem hiszem hogy meg meg merném szólítani bármelyiküket is.

Bár annyit azért hozzá teszek hogy alapból nem vagyok társasági ember és félénk embernéken mondanám magam.



2021. ápr. 27. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell ahhoz látni őket, hogy tudatosítsa magában az ember, hogy vannak. És ha tudatosul, mindjárt nem bámulsz.
2021. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Elég butának tünsz.

Rengeteg külföldi él Magyarországon, söt lehet a ott "vidéken is", ahol laksz, csak soknál nem látod a kinézetén - ukránok, csehek, románok, stb -, ök semmivel sem magyarabbak, mint akiket a börszínük alapján sorolsz a külföldi kategótriába.

2021. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A határvidékeken a falvakban is sok a külföldi, annyi, hogy ők már itt születtek, így hibátlanul beszélnek magyarul.


De amúgy a külföldiek is ugyanolyan emberek, mint te vagy én, miért ne mernéd megszólítani őket?

2021. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

és ezt honnan veszed, hogy rasszistának tűnsz...? Ezt mondják a hangok a fejedben???

Már megbocsáss, de ez szimpla képzelődés...

2021. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

csak érdekelt ha jobban oda nézek egy-egy emberkére az hogy hat kifelé.

de nagy hülyeség volt fel tenni a kérdést és tényleg idiótának tűnök az se kizárt hogy az vagyok.

Törlöm a kérdést részemről azért köszi minden jót!

2021. ápr. 27. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy rasszista, semmi köze a szónak ehhez...
2021. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a nyugati határszélen nőttem fel, a külföldi egyet jelentett az osztrák turistával, és nyilván volt egy idő, míg megszoktam, hogy Budapesten mindenféle nemzetiségű és rasszú ember sétál az utcán, sőt a legérdekesebb a sok vegyes család volt, pl. mikor a buszon anyuka magyarul kérdez, gyerek meg oroszul valaszol.
2021. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

ha mindenki csak ennyire lenne “rassista” szebb lenne ez a vilag.

ne aggodj, ezzel nincs semmi baj.

2021. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan ez a kérdés, mint a minapi "ha egyedül megyek el sétálni, akkor mindenki meg fog nézni, és megjegyzéseket tesznek?"


:)

2021. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes, legalábbis én is így voltam vele és még nagyon sokan mások is, akiket ismerek :) Én is vidéken születtem egy kis településen és ott éltem 18 éves koromig. Helyben pedig nem nagyon éltek külföldiek (turisták pedig gyakorlatilag soha nem jártak arra), az a pár is már tulajdonképpen magyarnak számított a szemünkben, hiszen nagyon régóta ott éltek, magyarul beszéltek, többeknek volt magyar párja vagy voltak már Magyarországon született gyerekeik, mindenki ismerte őket és a nagy részük európai volt, így nagyon külső vonásokban sem különböztek tőlünk. Ha nagyobb városban vagy külföldön jártunk, akkor mi is mindig rácsodálkoztunk a külföldiekre (pláne azokra, akik mondjuk színes bőrűek voltak vagy esetleg valami különlegesebb nyelven beszéltek) és ez egy külön kis szenzáció volt. Mindig elmeséltük egymásnak, hogy képzeld láttunk egy ázsiai embert a buszon vagy ilyesmi, sőt akár le is fotóztuk őket és mutogattuk egymásnak. Ez mind tudom, hogy nagyon gázul, felháborítóan és rasszistán hangzik, de tényleg erről volt szó és számunkra ekkor az volt a természetes. Mikor elkerültem egyetemre, ahol voltak külföldi szaktársaim, akkor az is egy külön csoda volt és eszméletlenül be voltam zsongva, hogy úristen, nekem lesznek külföldi szaktársaim... Persze, élőben már nem voltam ilyen bátor és emlékszem, hogy elég sokáig nem is mertem velük kommunikálni, mert az ilyen nagy dolognak számított, hogy most én angolul beszéljek a külföldiekkel :D Viszont bárhogy is hangzik, nagyon örültem neki és a barátnőmmel (akivel egy településről származunk) mindig meséltük is, hogy most kivel volt óránk, mi a neve, mit mesélt, hogy néz ki stb. Volt sok olyan szaktársunk, akinek ez teljesen természetes volt, mert ő olyan közegben nőtt fel, ahol ez természetes volt, sok külföldivel találkoztak nap mint nap, akár ők is ismertek több külföldit, voltak külföldi barátaik stb. Nekünk ez nem volt az, és kellett idő amíg ezt megszoktam, megtanultam egy ilyen közegben is működni. Szóval szerintem ez nem azért van, mert az ember buta lenne vagy rasszista, hanem szimplán szocializáció kérdése.
2021. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!