Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lapozott át ennyi ember?

Miért lapozott át ennyi ember?

Figyelt kérdés

Azt a furcsa dolgot vettem észre, hogy gimi után képtelen voltam normális ismertséget kialakítani. Voltak ivóhaverok, jó pár olyan ember, akivel netről dumáltam, de valahogy senki sem maradt mellettem.

Olyan emberekről van szó, akik közül páran előadták, hogy évek múlva is mekkora barátok leszünk és pár olyan lányról is, akik állítólag szerettek. Ehhez képest, egyszerűen gimi óta nem találtam normális barátot, aki tényleg ott lenne mindig egy jó beszélgetésre.

Ennek mi lehet az oka? Ennyire unalmas lennék? Vagy másnál is ez a helyzet?



2020. dec. 29. 03:32
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Mert a magyar emberek bunkók és beképzeltek. Azt hiszi mindenki magáról, hogy ő a tökély.
2020. dec. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyire ez lenne a helyzet? Nem laktam még más országban, de pár ismerőstől hallottam hasonlókat. Viszont, ezzel nem igazán tudok mit kezdeni... Nem tudok körülöttem másokat megváltoztatni. Ha viszont, bennem van a hiba, akkor azon talán tudnék javítani.
2020. dec. 29. 03:56
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem benned van a hiba. Egyszerűen vagyunk olyan emberek, akikre senki nem kíváncsi. Nem igazán tudom mit lehetne csinálni, hogy kitűnjünk a szürke hétköznapokból, de emberek függő is.
2020. dec. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Sokat tv-tek és lékezelően közeledtek egymáshoz erre tanít benneteket az az életmód amit a tv és internetes oldalak azt hiszitek lazák vagytok közbe szart sem tudtok.

Pl. itt a 1-es szemen köpi azt a helyet ahol él miért nem mégy el innen .

2020. dec. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Miért? Nincs igazam? :) Talán olyan kedvesen bántok mindenkivel, minden idegennel? Külsőtől függetlenül? Hozzátok szól valaki, ti mindig rendesen, jól nevelt módon reagáltok? Hát nem.
2020. dec. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, de hát pont saját magad bizonyítod, amit az 1-es állít, ezzel az arrogáns tapló stílusoddal.
2020. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen a magyarok így bánnak minden nemzetiséggel hány külföldi tv-ben lától mondjuk angol, németh,orosz,kína nyelven elmondott híreket ,cigányok,svábok,zsidók,szlovák,szerb nyelvű műsorok ?

Most te jössz . 5-ős

2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerünk, két lehetőség lehet. Vagy tényleg nem vagy érdekes, egyszerű szürke egér, akihez hozzászólt mindenki felszínesen, amikor épp egy társaságban voltatok, de ahogy a társaság felbomlott, a személyed már nem annyira érdekes vagy nélkülözhetetlen, hogy mások erőfeszítést tegyenek érte, hogy keressenek. Ez igazán akkor derül ki, ha te is néha keresed őket, az igazi barátságok és emberi kapcsolatok kölcsönösségen alapulnak. Ha mindig csak neked kell valakit keresni, mert amúgy nem érdekled, akkor az úgy egy idő után nagyon rossz tud lenni, olyan mintha a terhére lennél.


A másik lehetőség, hogy tényleg az emberek felszínességének vagy az áldozata, vagyis amit már szociológiai kutatások is bebizonyítottak, hogy a leghosszantartóbb barátságok az egyetemista évekig alakulnak ki, de leginkább középiskolában. Nos, akinek nem olyan volt az osztályközösség, egyetemre meg nem járt vagy levelezőn végezte, ott ezek a dolgok kiestek. Ha ebben az időben egy lúzer kis visszahúzódó pöcs volt vagy szociálisan gázos, akkor az akkori énjére fognak emlékezni a többiek, nem arra, hogy rá néhány évre pár munkahely után mekkora standupos partiarc lett belőle.


Meg ott van az egész társadalmat érintő hatás, a túlzott individualizmus. Önmagában minden ember olyan közösségeket keres, amikkel a legjobban tud azonosulni, így amint a kényszerközösségek felbomlanak, amik egyfajta olvasztótégelyként funkcionálnak, mindenki elkezdi összerakni a képzeletbeli önmagát.


Ennek a Facebook a mesterszintje, ahol lájkolgatsz minden neked tetszőt és az algoritmus összerakja a személyiségprofilodat és mindenhol csupa pozitív megerősítést kapsz. Ha valamilyen fan vagy, akkor csupa adott termék/szolgáltatás fansággal kapcsolatos tartalmat tol eléd, amint a kommentekben valaki fikáz, azonnal moderálják (régebben a fórumokon lehetett ellenvéleményeket ütköztetni, ma már a Facebookhoz hasonló oldalakon csak egymás szopkodása megy).


Szóval kialakítod önmagadat a 8-10 vagy akármennyi érdeklődési körödből és csak azokba mélyülsz bele, burokba zár és azon belül kialakítasz egy mesterséges virtuális világot.


De fizikálisan nem tudsz többfelé szakadni és akkor ott van, hogy péntek, szombat este és kéne valami. Összefutsz valami csoporttalira, ami egy adott közös érdeklődési kör köré szerveződik és sosem unalmas, ha azzá válik, akkor más csoport találkozójára mész el és nem sértődnek meg a csoporttagok, mert ők sem a személyedet kedvelik, hanem azt a +1 humanoid egyedet, aki osztja a véleményüket és az adott témakörben biomikrofonként lehet használni.


Vagy leporolod a régi "hagyományos" barátaidat, de azok ezek után a "tökéletes" mesterséges világ után olyan körülményesnek tűnnek. Az egyik laposföld hívő, a másik Fradista, a harmadik Gyurcsányista, a negyedik sátánista... Na jó... viccet félretéve még egy találkozót is nehéz összeszervezni, ha a KONKRÉT SZEMÉLYEK ottléte számít, nem az, hogy adott egy esemény és legyünk ott minél többen aztán ott bent már "Jé, te is itt vagy? Rég láttalak!".


Egyfelől tök jó, hogy az ütközési pontokat elkerüljük maximálisan és a céljainkhoz keresünk embereket, másfelől viszont még inkább intoleránssá tesz bennünket észrevétlenül, hiszen ha elég hosszú időt töltünk a saját kis buborékunkban, hajlamosak vagyunk elhinni, hogy a külvilág is ugyanolyan és nem egy mikro-kisebbséget képviselünk a nézőpontjainkkal.


Továbbá az embert is lecserélhető fogaskerékké silányítja, immáron nem csak a munka világában, hanem az emberi kapcsolataiban is.


Spirituálisabb beállítottságú emberek egyszerűbb kifejezéssel úgy írják le, hogy lelketlenné vált a világ, kivesztek az emberi értékek.

2020. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!