Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gimnáziumokban jellemző...

A gimnáziumokban jellemző dolog a "klikkesedés" vagy ez csak általános iskolákban mérvadó?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 23:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Én általánosban szerencsére nem tapasztaltam ilyet. Középsuliban elsőnek elég furcsa is volt. Miután leérettségiztem azt hittem , hogy jobb esz.De nem a következő iskolában még rosszabb volt. Most a munkahely jön ,remélem hogy ott nem lesz annyira klikkesedés.
2017. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Akárhova mész, bármilyen közösségben szükségszerüen kialakulnak klikkek. Ez nem feltétlenül rossz, amig együtt tudnak működni. Ha sétálsz játszotér fele, vagy emlékszel egészen kiskori dolgokra, már néhány éves kis gyerekek is látni, ahogy kisebb csipprtokba csapódnak.
2017. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nagyban függ a társaságtól is. De sajnos előfordul, elég gyakran :(
2017. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
92%

Igen, jellemző.

De ez miért probléma?

Nálunk kb. 6-7 kisebb baráti társaság van, a tagok szünetben általában egymással beszélgetnek, együtt mennek a büfébe meg ilyenek. De nincsen egymásra fújás meg szitkozódás a társaságok között. Ha valaki olyannal szeretnél beszélni, aki nincsen a te "klikkedben", akkor odamész, és beszélsz vele, ennyi. Olyan is van, hogy valamilyen nagyobb közös beszélgetés jön létre olyan témában ami mindenkit érint/mindenkit érdekel, ahová becsatlakozik 3-4 másik baráti társaság.

Mindenki olyanokkal tölti a legtöbb időt, akikkel "összepasszolnak", vagyis egyezik az ízlésük, gondolkodásmódjuk, stb. De ettől még nem kell utálni azokat, akik nem "passzolnak". Olyan osztály aligha van, ahol mind a 30 ember "passzol" egymáshoz. Így természetesen kialakulnak klikkek, baráti társaságok. Ezt nem kell annyira túldramatizálni, mint ahogy egyesek teszik.

2017. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!