Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gimnáziumokban jellemző...

A gimnáziumokban jellemző dolog a "klikkesedés" vagy ez csak általános iskolákban mérvadó?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben is van, a közösségtől függ mennyire mérvadó.
2017. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jellemző bizony
2017. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Psycho ***** válasza:
100%

Szinte mindenhol, ez természetes emberi reakció. 10-15-20 főnél már nem lehet egyszerre mindenfelé figyelni.

Persze vannak speciális helyzetek, nyilván egy 12 fős kiscsoportos foglalkozáson (pl. tréning) más a szitu, de amikor kötetlenben vannak az emberek, ez szinte tuti, hogy beindul.

Nem csak gimiben van így tehát, és nem csak ált.suliban, hanem egyetemen, munkahelyen is. Még baráti társaságban pl. buliban is.

2017. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Már általánosban is jellemző volt, gimiben csak újrakezdődött.
2017. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még munkahelyen is van ilyen.
2017. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ilyen mindenhol van, szerintem ez egy természetes dolog. Én egyébként azt tapasztaltam, hogy a gimiben (és szerintem más közösségekben is) eleinte az ember azokkal van, akiket ismer (pl. közös általános), még akkor is, ha annyira nagyon nincsenek jóban mert az egy biztos pont. Utána pedig szépen lassan mindenki nyit a másik felé, megismerkedik a többiekkel és ebből születik egy ilyen nagy osztályközösség, ahol mindenki jóban van mindenkivel, mindenki ismer mindenkit stb. (bár szerintem ez a legkevésbé sem őszinte), majd ahogyan egyre jobban megismerik egymást, úgy kialakul, hogy ki-kivel érzi magát legjobban, kivel hasonlítanak egymásra stb. és ennek megfelelően klikkesednek. Szóval szerintem ez így rendben van mert én nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan kb. 30 fős közösség, ahol tényleg mindenki szeret mindenkit és jóban vannak, max. csak ilyen "jópofizás" szintjén.
2017. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gimiben nagyon erős klikkesedés volt. A 29 fős osztály kb 6 kis csoportra szakadt, és alig volt "átjárás" a klikkek között. Emiatt kb semmire sem lehetett beszervezni az osztályt. Osztálykirándulás is 1x volt de egy csomóan oda sem jöttek el.

A legrosszabb a 12. volt, amikor ugye egy csomó mindent kellett volna közösen csinálni ( szalagavató, ballagás, öltöny kiválasztás, meghívók...stb ). Hát így visszagondolva fogalmam sincs hogy sikerült végül összehozni.

2017. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenkire figyelni, ezt csak facebookon próbáljuk megkísérelni, melynek az az eredménye, hogy az ember már szétszakítja magát, hogy egyáltalán jusson ideje azokra, akik elméletileg a barátai. Nem fogod elhinni, de egyedül az nem klikkesedik, aki nem áll be egyik klikkbe sem! És ha akárkivel szóba áll, még csak arról sem beszélhetünk, hogy saját maga különül el. Általában pont fordítva, minden egyes klikken belül a személyek elkülönülnek a környezettől, sőt, sok esetben magukat tekintik a "rendesek csapatának", míg más klikkek másképp látják őket. Vigyázz, nehogy abba a hibába ess, hogy saját "klikkedet" hiszed az "igazinak". Sokat változnak az évek alatt a klikkek felosztása, és egyik klikk sem különb a másiknál, ah a tagok másokat szidnak benne! Hamar csak néhány gyűlölködő, bizalmukat már elvesztett emberekből fog állni a csapat, és talán észre sem veszik, hogy önvédelemből ők olyanok, akiket pl. nem annyira bírnak. Én azt mondom, klikk helyett legyen meg a baráti köröd, ahol jól érzed magad.
2017. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok egy titkot, még bent a tanáriban, a tanárok között is megy a klikkesedés rendesen.
2017. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyannyira klikkesedtek az emberek, még most, bő tíz év után is csak az egykor egy klikkbe tartozók tudnak igazán szót érteni egymással. Ez minden közösségben így megy, nem vagyunk egyformák, nem tudunk mindenkivel ugyanolyan jól kijönni.
2017. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!