Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanít az egyetemen egy rosszin...

Tanít az egyetemen egy rosszindulatú professzornő, akinek parókája van, mert rákos. Mi lenne, ha előadás alatt kirohannék hozzá, és letépném a fejéről a parókát?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon aljas nő, mindenkit kínoz, ez az egyetlen öröme. Mindenkivel gúnyolódva, lealázóan beszél. Azt hittük, hogy a betegség majd megszelídíti, de csak még gonoszabb és még keserűbb lett. A lányok már sírva és gyomorgörccsel mennek be órára. Az egész évfolyam azt akarja, hogy tépje le valaki a fejéről a parókát, szégyenüljön meg végre. Ő már annyiszor megszégyenített másokat. Minden előadáson gonoszkodik az emberekkel, szurkálódik, akkor boldog, ha odadöf minden hallgatónak egy-egy jól kigondolt sértést. Miért él az ilyen ember? A múltkor pl. azt mondta nekem az egész évfolyam előtt, hogy egy jövendő mérnöknek nem formás lábakra van szüksége, hanem arra, hogy a fejében is legyen valami káposztalén és erotikus gondolatokon kívül (éppen rövidnadrágban ültem előadáson). Mi jogon mondott ilyet?

2020. szept. 15. 09:31
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
74%

Biztos sok pszicho gondja van, akár korábbi, akár a betegség miatt. Nem tudhatod miért lett ilyen. Inkább ignoráld akkor.

Mellesleg ezzel a paróka leszedéssel mit érsz el? Hogy még jobban felhúzod, ha olyan nagy ember téged kirúgat, a többieknek meg extra szivatás jár.

Ha annyira gonosz, ahogy leírod a sors majd megbünteti, lehet már most azt teszi a betegségével. Te megváltani a világot ezzel a gyerekes tettel nem fogod.

Mondjuk lehet másik oldalról közelítenék. Ha már olyan nagy embernek számít inkább nem azt firtatnám, hogy miért bunkó, hanem hogy hogyan érte el a pozícióját, hogyan lett professzor, hogyan lehetnél olyan példakép és szakmailag elismert mint ő. Lehet seggnyalásnak tűnik, de aki ilyen nagyra van magával annál ez sokszor beválik, hogy kicsit lágyuljon. Persze lehet, hogy lepattint, hogy a kisujja körme hegyéig se érsz, de egy próbát megér. Ezt a gyerekes viselkedést pedig felejtsd el, nem az óvodában vagy.

2020. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Jóságos, kedves szavakkal próbálkoztak már nála a mi évfolyamunk lányai és a felettünk járók is. Kifejezetten utálja a kedves szavakat, az emberi érzelmek minden megnyilvánulását löki el magától. A kedveskedést "ostoba édelgésnek" nevezi, és kikéri magának, hogy vele bárki is édelegjen. Egy előadáson ő maga mesélte el, hogy sosem volt hajlandó megtartani a karácsonyt, amikortól már önálló háztartása volt, mert nyálas, édelgős, érzelgős ostobaságnak tartja az egészet, nála nincs karácsony harmincöt éve. Azt is elmondta, hogy a névnapokat és a születésnapokat sem szereti, a saját gyerekeiét sem tartotta meg soha, mert ezt is funkciótlan érzelgősködésnek tartja. Az ölelgetést, a puszilgatást még anya-gyermek kapcsolatban is elutasítja, mindig azt hirdeti, hogy nem érzelmekkel, hanem józan ésszel kell a másik emberhez viszonyulni, családon belül éppúgy, mint a munkahelyen. Minden érzelmet ki kell zárni a kapcsolatokból, mert azok csak rossz útra viszik az embert. Aki ennyire merev, ennyire bezárkózik minden emberi megnyilvánulás előtt, azzal mit lehet tenni? Aki nem fogadja az alacsonyabb rangú kollégái köszönését, azzal mit lehet tenni? Akiről nemcsak lepattan a kedvesség, hanem egyenesen taszítja is minden kedves megnyilvánulás, azzal mit lehet tenni? A kedvenc szava: a racionális. Mindent racionálisan kell csinálni, örökké ezt hirdeti. Minden embert utál, ebben demokratikus , mert nincs kivétel, mindenkit egyformán gyűlöl, mindenkiről eleve a rosszat feltételezi, rosszhiszeműen áll mindenkihez. Él még az idős édesanyja is, állítólag egész jó fizikai állapotban a néni, ő is a városban lakik, de vele is örökre összeveszett évekkel ezelőtt, így a néni sem ment oda ápolni. A tavalyi petíciónk átadásakor maga a rektor jelentette ki a következőt: "Tudom, hogy a kolléganő iszonyatosan nehéz eset, ki is lehet mondani, hogy patológiás eset, rég nem lenne emberek közé való. De nem bocsáthatjuk el, mert a doktori iskolánk fennmaradásához szükség van az ő tudományos fokozatára, csak emiatt tartjuk még, de mindenki látja, hogy valószínűleg intézetben fogja végezni."
2020. szept. 16. 09:52
 33/52 anonim ***** válasza:
65%
Savazd nyugodtan, de az téged nem tüntet fel jobb színben. Sőt... Még mélyebbre ásod magad, és mutatod meg mindenkinek mekkora egy 0 EQ-val rendelkező némber vagy.
2020. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
87%

Én mint egyik daganatos beteg, ha az én fejemről letépnék a parókám biztos nem állnék jót magamért, ugyanis nem egy olcsó mulatság a parókázás.

Elhiszem, hogy rossz nektek is, meg neki is. De biztos kell, hogy legyen más megoldás.

2020. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
85%

Minden egyetemen van egy 1-2 oktató, aki szivatja a népet. Nálunk is volt, ő abból csinált sportot, hogy 150 embernek 3db 35 fős vizsgaalkalmat hirdetett meg. Mikor szóvátettük, csak annyit mondott, hogy ez a maguk problémája. Úgyhogy konkrét éhezők viadala folyt, hogy egyáltalán bejussunk a vizsgára, de még ott is 5 beugró kérdéssel szanálta a népet, szóval volt olyan, hogy a 35 emberből 10 jutott el az érdemi vizsgáig, aki meg kihullott az kb mehetett vissza következő félévre, mert nem volt másik vizsga alkalom ahova befért volna. Az volt a mák, hogy nem ráépülős tárgy volt, szóval, ha valaki utolsó félévben csinálta meg azzal se volt gond.


Nem tudom hány tárgyat fog tanítani, de ha csak ezt az egyet, akkor túlélhető, az abszolút szopacs az, ha államvizsgán is bent van. Akkor legyél racionális és kész, nem kell vele törődni. Mások is túlélték, te is túl fogod, szóval kár a hiszti. Max akkor lehet jogos a panaszod, ha harmadszorra veszed fel a tárgyat és pikkel rád, érezhető az osztályzatain, hogy ki akar pöckölni az egyetemről.

Jut eszembe olyan tanárunk is volt, aki azért buktatott vizsgán valakit, mert fiú létére hosszú raszta haja volt, meg azért is ha nem volt nyakkendő. ("legközelebb rendesen öltözzön fel")

2020. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
87%

Ha igazak, amiket róla írsz, egy boldogtalan, megkeseredett ember. A rák meg jött az egésznek a tetejébe.

Nem érdemes a sértésein ennyire felhúzni magadat. Neked az csak egy pillanatnyi kellemetlenség, amin majd túl leszel. Te még valószínűleg abban a pillanatban is jobban érzed magad, mint ő az élete nagy részében. Erre gondolj, és arra, mennyire nemtelen tett lenne egy eleve boldogtalan, beteg emberbe belerúgni.

Én nem szeretem az álszenteskedést, meg azt a mentalitást, hogy beteg embernek mindent szabad. De nem te vagy az, akit pl. elüldözött.

Jogod van utálni, sőt, én megértem, hogy szidod névtelenül egy fórumon, hogy eljátszol a gondolattal, hogy letéped a parókáját. Szerintem sokan megtennék, akik itt empátia hiányával vádolnak, mert könnyű úgy mondaniuk, hogy ők soha nem gondolnának ilyet egy betegről, hogy nem ismernek ilyen viselkedésű beteg embert.

De abban igazuk van, hogy a tettek szintjére lépni nem szabad.

2020. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
76%

Nem csodálom, hogy elmenekült tőle mindenki.Ez a viselkedés nem újkeletű, nyilvánvalo, hogy már a rák előtt is ilyen lehetett. Sőt, bizonyos lehet az is, hogy a rák ennek a negatív, élet és emberellenes hozzáállásnak a következménye.

A paróka letépéssel azonban semmi hasznosat nem érnétek el.

Szerintem ignoráljátok és tanuljatok jól. Az a leg racionálisabb megoldás,ez esetben. Megkapja a nagy érzelmi, emberi semmit, amire vágyik és talán nyugton marad.

Végtelenül szánalmas és sajnálatos, amit választott magának.

2020. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
96%
Nem érdekel, hogy milyen a professzornő, csak annyi a meglátásom, hogy egy rákos fejéről letépni a parókát az nem a rákosnak lesz megalázó, hanem az azt letépő egy óvodásszintű idióta.
2020. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
85%

Nee, ez dedós.

Bármilyen rosszindulatú is, ő idős és rákos. Lehet, hogy már nincs is neki túl sok hátra.


Komolyan, az a legfontosabb, hogy megőrizd az önbecsülésed egy beteg, talán haldokló emberrel szemben? Az eszem megáll.


Én is utálom, ha valaki bunkó velem, és kicsit bosszúálló típus is vagyok, de ha tudnám, hogy a sértegetőmet lesújtó tragédia érte, vagy halálos beteg, akkor inkább elengedném.

2020. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
90%
Életed során a munkahelyi főnökeidnek kb. a fele hasonló személyiségzavaros lesz. Nekik mijüket akarod majd letépni? Nem óvodás vagy, próbálj meg felnőtt módon gondolkozni.
2020. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!