Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanít az egyetemen egy rosszin...

Tanít az egyetemen egy rosszindulatú professzornő, akinek parókája van, mert rákos. Mi lenne, ha előadás alatt kirohannék hozzá, és letépném a fejéről a parókát?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon aljas nő, mindenkit kínoz, ez az egyetlen öröme. Mindenkivel gúnyolódva, lealázóan beszél. Azt hittük, hogy a betegség majd megszelídíti, de csak még gonoszabb és még keserűbb lett. A lányok már sírva és gyomorgörccsel mennek be órára. Az egész évfolyam azt akarja, hogy tépje le valaki a fejéről a parókát, szégyenüljön meg végre. Ő már annyiszor megszégyenített másokat. Minden előadáson gonoszkodik az emberekkel, szurkálódik, akkor boldog, ha odadöf minden hallgatónak egy-egy jól kigondolt sértést. Miért él az ilyen ember? A múltkor pl. azt mondta nekem az egész évfolyam előtt, hogy egy jövendő mérnöknek nem formás lábakra van szüksége, hanem arra, hogy a fejében is legyen valami káposztalén és erotikus gondolatokon kívül (éppen rövidnadrágban ültem előadáson). Mi jogon mondott ilyet?

2020. szept. 15. 09:31
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
79%

" Miért él az ilyen ember? "


Hát tudod, kérdező, egy rákbeteg emberről ilyent kérdezni nem vall valami nagy empátiára, sőt, meg merem kockáztatni, inkább már szívtelenségre vall egy ilyen kérdés.

Lehet, hogy már nem fog sokáig élni, lehet, hogy csak egy-két hónapja van hátra.

Azt tudtad, hogy van olyan fajta rákbetegség, ami akár 3 hónap alatt elviszi az embert?

BÁRKIVEL, BÁRMIKOR ELŐFORDULHAT !!!

Fiatalokkal is !! Veled is!

Ismerősömnek a 20 éves fiáról derült ki, hogy agydaganata van. Szerencsére meg lehetett műteni és még mindig él :-)

Gondolkodj el egy kicsit a fent leírtakon.

2020. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
49%
Oké emberek empátia. Ez fontos egy beteg emberrel szemben, minden igaz amit ezzel kapcsolatban írtok. De egy tanár milyen jogon szólogat be egy másik embernek, leépítve az önbizalmát és csak mert ő beteg, döngöljünk mindnekit a földbe? Ismerek rákos betegeket, nagyon aranyos embereket közülük, akik nem bunkók csak mert betegek.
2020. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
82%
Nem is azt írtam, hogy a betegségéről írjanak. Ahhoz nyilván senkinek semmi köze. Hanem a stílusáról. Ha tényleg ilyeneket mond a diákoknak, az már simán #meetoo. Képzeljétek csak el férfi tanárral. A meetoo mozgalomtól most meg úgyis mindenki parázik.
2020. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
80%

22-es, én nem azt írtam, hogy joga van hozzá.

"és csak mert ő beteg, döngöljünk mindnekit a földbe? "


Ha elolvastad, akkor nem csak a betegsége óta ilyen, hanem előtte is ilyen volt. tehát NEM A BETEGSÉG MIATT ILYEN!


Ő ilyen és ezt a viselkedést megváltoztatni nem fogja tudni se egy diák, se több diák - de ezt már leírtam korábban - max egy pszichoterapeuta.

De azt is írtam, hogy az életben is fog találkozni ilyen emberekkel a kérdező: vagy megszokik vagy megszökik.

Vagy le tudja rázni magáról ezeket a dolgokat (nekem sem esne jól) és a tananyagra koncentrál, vagy leadja azt a tárgyat, vagy tudomisén, milyen lehetőségei vannak.

Ha amúgy jó szakember az oktató, akkor nem valószínű, hogy el fogják küldeni, különösen nem akkor, amikor MINDEN SZINTEN TANÁR HIÁNY VAN!

2020. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
40%
Én inkább azon csodálkozok, hogy ilyen emberi mentalitással bekerültél az egyetemre...
2020. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Csak mellékesen elmesélném, hogy ez a professzornő annyira kiállhatatlan és gonosz, hogy az elmúlt öt év alatt öt ember, öt kiváló oktató is eltávozott a tanszékéről, mert nem bírták ők sem a gonoszkodásait, a szekatúráját. Az egyik férfi oktató szinte nyugdíj előtt ment el, a nő szinte szó szerint elüldözte, mert a férfi "nem buktatott meg elég hallgatót". Két harminc körüli tanársegédnő azért ment el, mert ez a professzornő mindenkit gyűlöl, aki boldog és fiatal, s mindkét fiatal nő harmonikus házasságban élt. Addig áskálódott ellenük a professzornő, amíg nem bírták tovább, elmentek. Egy volt évfolyamtársnőjét (aki vele egyidős volt, de csak adjunktusságig vitte) szintén elmarta a tanszékről, mert a hölgy védte a diákokat, többször is kiállt mellettünk. Onnantól kezdve ő is az üldözések célpontja lett. Egy fiatal férfi szintén a banya miatt távozott az oktatói gárdából, de ő legalább az elmenetele előtt keményen beolvasott a vén fúriának. Nem maradt el a bosszúállás, a vén fúria ugyanis kinyomozta a férfi új munkahelyét, és telefonált az új főnökének, minden rossznak elmondta a fickót. Amikor kiderült a nőről, hogy rákos, senki nem sajnálta, mindenki azt érezte, a megérdemelt büntetést kapja a sorstól, hiszen annyi embernek okozott már kárt, fájdalmat, bánatot. Ő viszont fel volt háborodva, amikor az orvos közölte vele telefonban a diagnózist, pont az egyik tanársegédnője mesélte, hogy ott ordítozott a telefonban: - Ez hamis diagnózis!! Nem hiszem el!! Én nem lehetek rákos! Én professzor vagyok!! Soha egy cigit el nem szívtam, mindig egészségesen éltem! Rám szüksége van az egyetemnek!! Nekem nem lehet ilyen betegségem!! - Azt hiszem, ez a hozzáállás mindent elmond róla. Gőg, gőg, gőg, totális magabiztosság, semmi alázat, tömény rosszindulat, embergyűlölet: ez ő. Persze professzor is úgy lett, hogy minden kollégáján átgázolt, legázolta őket. És most mit ér a nagy professzorsággal??
2020. szept. 16. 00:39
 27/52 anonim ***** válasza:
58%
Na megnéznélek, ha veled közölnék ezt. Te nem tagadnád, á dehogy. Javaslom olvass utàna a haldoklás fázosainak. Lehet, hogy nem szent ember a professzor, de ez téged hol jogosít fel sz ilyesfajta viselkedésre? A szememben te egy elkényeztetett kis picsa vagy, aki azt hiszi körülötte forog a világ és következmények nélkül átgázolhat mindenkin. Ergó te sem vagy jobb a szidalmazott tanárnál.
2020. szept. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell uszítani kérdező. Semmilyen tett nem indokolja, hogy így megalázd.
2020. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
23%
2 dudás egy csárdában? Ezért utálod annyira. Te is éppen olyan vagy, mint a tanárod.
2020. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
61%

"kiállhatatlan, gonosz... áskálódott... elmarta... a banya miatt távozott... beolvasott a VÉN FÚRIÁNAK...

... Azt hiszem, ez a hozzáállás mindent elmond róla, Gőg, gőg, totális magabiztosság, semmi alázat, tömény rosszindulat, embergyűlölet: ez ő.

Persze professzor is úgy lett, hogy minden kollégáján átgázolt, legázolta őket. És most mit ér a nagy professzorsággal??"


Nos, ezek a mondatok mindent elárulnak rólad... kéjesen taglalod, hogy milyen gonosz ember a másik (nem vitatom, lehet, hogy tényleg az, nekem is volt ilyen főnököm, csak én leléptem onnan.), majd a végén egy hatalamasat rúgsz bele, sokkal nagyobbat, mintha letépted volna a parókáját: "mire ment a nagy professzorsággal?"


Nos, "édes lányom", nem kívánom, hogy Veled közöljék, hogy RÁKOS VAGY és nem kívánom, hogy megtudd, milyen érzés az, amikor az ember rádöbben, hogy lehet, hogy már csak 2-3 hónapja van hátra és az is nyomorban.

NEM KÍVÁNOM, hogy kórházba kerülj és ott láss napokig hányni, remegni, kemoterápiát kapni, infúzión élni majd végül haldokolni csonttá soványodott embereket. Még a látvány is borzalmas, nemhogy végigélni.


Szóval ennél a hozzászólásodnál szépen elárultál magadról mindent: szerintem is egy elkényeztetett, empátiahiányos ember vagy Te is és nekem nem úgy tűnik, hogy ismered a jóság fogalmát.

Abszolút nem is reagáltál arra a hozzászólásra semmit (nem én írtam), hogy valami jót, kedveset kellene tenni vele - hátha megszelídül.


Ezzel szemben viszont azt látom, hogy a kérdéseddel azt akartad elérni, hogy veled együtt szidjuk a professzort - de hát ez nem nagyon jött be.

IGEN, VANNAK GONOSZ EMBEREK A VILÁGON, DE EZ NEM JOGOSÍT FEL TÉGED ARRA, HOGY TE IS GONOSZ LEGYÉL VELE !!!!


Ezt jó lesz, ha megjegyzed az elkövetkezendő életedre...

2020. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!