Mi a véleményetek arról, ha egy tanórán/előadáson a diákok/hallgatók folyamatosan zajonganak és nem lehet miattuk rendesen koncentrálni és rendesen hallgatni az előadót? Mennyire jellemző nálatok, mennyire általános ez?
Nálunk rendszeres volt. Aztán az egyik órán, mikor az oktató sem bírt velük, az első padsorban felkelt egy 40-es fazon, hátrafelé fordult és valami olyasmit mondott, hogy :
Lehet, hogy nektek ingyen van ez a szak és anyuci szoknyája mögül könnyű elbukdácsolni meg elhülyéskedni. Nekem félmillió forintomba kerül, hogy titeket hallgassalak az oktató helyett, munkából jövök és munkába megyek. Nem kötelező bejárni, de ha nem vagytok egy semmirevaló csőcselék, legalább azt hagyjátok tanulni, aki akar.
Onnantól kuss lett
Persze.
Az a legjobb, amikor szólni mersz, és erre a tanár még téged aláz meg, ők meg nyugodtan folytathatják a beszélgetést.
Egy ideig ezért sem jártam be a legtöbb előadásra, azóta szerencsére tudnak magukon uralkodni.
A hangzavar tényleg eléggé zavaró tud lenni annak, aki szeretne figyelni az órára.
Hogy a kérdésedre válaszoljak;
Azért, mert az egyetemet rengeteg az ált-.köt tárgy, ami igazából nem is kapcsolódik a szakhoz és a tanuló azért csinálja meg, mert kötelező és nélküle nem kapja meg a diplomát.
Szakon belül is vannak persze tárgyak, amik kb soha nem fog kelleni - nyelvi szakon végeztem, a mai napig nem volt szükségem pl a fonetikára, arra, hogy hogyan fejlűdött ki a nem tudom milyen hang, stb., de muszáj volt végig ülnöm ezeket az órákat is.
Hidd el, ha valaki pl elmegy az egyetemre, mert szeretne filmkészítéssel foglalkozni, nem fogja magát összevizelni az izgalomtól egy Általános Filozófia órán, elvégre nem ezért ment oda, de be kell mennie egy fél éven át, mert pl ált köt. tárgy.
Mivel ők így állnak hozzá, nekik meg az a furcsa, ha az ilyen órákon meg valaki szeretne figyelni.
Nálunk is így ment az egyetemen.
Mi ezt úgy oldottuk meg, és szerintem ti is így próbáljátok, hogy aki figyelni akart, előre ült, aki meg igazából csak bejárt a katalógus miatt, mert senkit sem tudott megkérni, hogy írja be, vagy a tanár katalógust olvas, nem aláirat, az meg hátra. Így valahogy kettészakadt a foigyelők és a nem figyelők tábora, aki elől ült, nem dumált, a tanár olyan hangon beszélt, hogy hallják, aki hátul ült, azt meg nem hallották.
Amúgy érdemes már most rákészülni, mert egyes munkahelyek még hangosabbak, mint az egyetemi előadótermek. Pl egylégterű irodában vagyok és néha örülök, ha hallom a saját gondolataimat.
Általános dolog. A legtöbb órán ha a 4. sortól távolabb ülük akkor nem igazán hallok semmit. Ha hátul, akkor abszolút lehetetlenség bármit kivenni az előadásból.
Nem tudnak a diákok suttogni. Normál hangerőben beszélnek, vagy hangosabban, mint az előadó, hogy hallják egymást. Rájuk szólnak, hogy halkabban, de ugyanúgy folytatják.
Sok órára, ahol nincs névsor inkább be se megyek. Úgyse hallok semmit se az egészből...szóval minek?
Böfögnek, finganak az órán. Rosszabbak mint az 5 évesek.
Jah, és mindenki selfiezget egyfolytában.
Én azt javaslom neked, kedves Kérdező, hogy mindig, minden esetben ülj előre a teremben, akkor is, ha a barátok, barátnők hátra akarnának ülni...
Nekem már meg se fordul a fejemben, hogy hátra ülljek, magasról teszek mindenkire, aki azt gondolja, csak a stréberek akarnak előre ülni. Akkor is, ha én vagyok az egyetlen hallgató, az első sorban ül. Ne érdekeljem, a többiek mit gondolnak. Nálunk is sajnos vannak ilyen hallgatók vagy csoportok, akik csak feküdni és beszélgetni járnak be az egyetemre és kisebb, nagyobb hangerővel, de folyamatosan beszélgetnek. Az idősebb tanárok simán haza küldik őket, mert nem muszáj ott lenni, de a tanársegédek néha nem tudnak velük mit kezdeni. Az vigasztaljon, hogy reggeli és esti órákra a lustábbik fajta egy idő után nem nagyon fog bejárni. De ne zavartasd magad egy percig se, Te azért vagy ott mert érdekel a szakod, a tárgyak, tanulni szeretnél, jó átlagot szeretnél a tandíjad miatt vagy ősztöndíjat szeretnél megpályázni esetleg. Szóval ne sajnáld a banda azt a részét egy pillanatig se és hagyd ott őket a francba. Nekem is meg kellett fizetnem a tanulópénzt még az elején és tudatosan lerázni azokat a szaktársaimat, akik a vizsgaidőszak alatt folyamatosan a nyakamra jártak a jegyzetek, tételek miatt, mert egész félévben nem figyeltek és tudatosan lerázni azokat, akik csak lehúznak, kivonják magukat a csoport munkából, beszélnek hozzám az előadás alatt, amikor jegyzetelnék stb... Neked is ezt javaslom.
Fel nem foghatom, hogy mi a t.kömnek kell katalógus; emiatt bejárnak azok is, akik csak dumálni mennek be.
Mi értelme van? Ott voltak a gyerekek, de x ebből nem is figyelt oda, jó páran meg miattuk nem tudtak figyelni, csak, akik elöl ülnek.
Mondja azt a tanár, hogy nincs katalógus, aztán az jár ne, akit tényleg érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!