Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sosem érzem igazán elégedettne...

Sosem érzem igazán elégedettnek magam a teljesítményemmel a munkámban. Hogyan tudnék ebből megváltozni?

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek, és elég sokféle feladatom van, és egyre nagyobb felelősséget is kapok. Alapvetően mindenki elégedett velem, egyre többféle feladatot kapok, pár embert “irányítanom” is kell már. Viszont mindig másokhoz hasonlítom magam, akik jóval régebb óta dolgoznak ezen a helyen, több tapasztalatuk van, ügyesebbek, és azon agyalok, hogy én még nem vagyok olyan jó szinten mint ők, és ezért hiába vannak olyan feladatok amiket maximálisan megoldok, mégis ha valami nem sikerül olyan gyorsasággal, ahogy szeretném, vagy segítség nélkül, akkor csalódok magamban. Igazából ez az egész még inkább azt váltja ki belőlem, hogy még maximalistább legyek, és tökéletesen akarjak megoldani mindent, de ezek miatt nem tudok soha igazán elégedett lenni magammal.

Erről mi a véleményetek?

Hogyan tudnék jobban elégedett lenni a teljesítményemmel a munkában?



2019. febr. 23. 19:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ma 20:41: Szerintem a mások által történő leértékelés szerűségekből keletkezhet a bizonyítási vágy. Például írtad hogy "és ebből hogy lesz pénz?". Lehet hogy ez és a hasonló leértékelések hozták létre a "csak azért is" bizonyítási kényszert. Régebben sokszor tapasztaltam ezt. De ma már ha valaki lekezel, virtuálisan úgy rúgom seggbe hogy leolvassa a Göncöl Szekér alvázszámát. Vagyis kirúgom az olyanokat az életemből akik lekezelőek, mert veszélyesek a társadalomra.
2019. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nyugi, nincs veled semmi gond! Én is sokszor ezt éreztem, főleg, amikor új ember voltam a cégnél. Mivel nem volt bennem még a rutin, szerencsétlennek éreztem magam, hiába dicsértek, hogy gyors vagyok, és pedáns, nem hittem el. Később esett le, hogy ők ahhoz viszonyítottak, hogy én nemrég jöttem, és ahhoz képest értették az ügyességet. Szerintem ha így haladsz, akkor idővel fogod látni a haladásodat, és nem minden órában. Majd öt év múlva gondolj vissza, hogy annyi idő alatt mi mindent értél el! :)
2019. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek én is, és ott a 10. válaszoló is. Valami ok van a háttérben.

Nem hinném, hogy ezt annyira túl kell misztifikálni, mint sokan teszik, hogy egy alkalmazottnak ez a sorsa és amíg nem vonulsz el a világ elől, vagy nem leszel a saját főnököd addig ebbe bele fogsz őrülni, mert ez nem igaz.


Talán pár évvel régebb óta, de szinte ugyanezt a karrierutat járom, szóról szóra.


Nekem sokat segít, pl. ha olyanokat olvasok amik a jó munkahelyi légkörről, csapatmunka menedzselésről, magasabb, alacsonyabb beosztású dolgozók kezeléséről, de akár időbeosztásról, munkaszervezésről, vagy bármi hasonlóról szól.

Sajnos se idő se energia nagyon belemélyedni a témába, de pl. a Forbes Espresso tök jó indulásnak. Heti 3 hírlevél, mindegyikben van 1-1 pár perc alatt olvasható cikk ilyen témákban. Ezek kb arra elegek csak, hogy a bogarat elültessék a füledben és esetleg tovább olvass a témában. De rengetegszer felnyitják a szemet, hogy mennyi mindent jól csinálsz. Nekem pl tök sokat segítettek ezek, hogy bár formális beosztásom nincs hozzá, mégis ki tudjak állni (akár nálam magasabb beosztásúak) elé is, olyan dolgozókat irányítani, a munkájukat befolyásolni akik nem is ahhoz a szervezeti egységhez tartoznak. És még sorolhatnám. Szóval segít felismerni, hogy valóban jó a munkamorálom, jól dolgozom stb.

2019. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Probálnék tanácsot adni, mert én viszont mindig elégedett vagyok a munkámmal akárhol dolgoztam eddig, mindenből kihoztam a cégeknek a maxot adott munkakörökben, igazábol engem csak a kollektiva es vezetés, azaz a human eroforras tud csak hátráltatni. (Pl amikor ki kezd veled a tata főnök es hasonlok)


Szerintem én azért tudok teljesitménykényszer nélkül lazán, kreativan dolgozni, mert az alkalmazott munkák szerintem rém könnyűek.

Eleve ott kezdődik h szájbarágják mit kell csinalni. Megcsinálod. Bővitik a feladatkörödet azt is szájbarágják. Elvégzed. Jutalomcukor, emelik a fizud. Valamiért mások feladják de te kitartasz a cégnél. Kezdesz szép lassan nélkülözhetetlenné válni. Kezdenek félteni ujabb kinevezések, jutalomfalatok.es azon kapod magad hogy jé már ilyen olyan vezető vagy.


De most komolyan. Az üzletkötéses melokat még megértem h nehéz es allando stresszt/telj.kenyszert okoz, de alapvetoen egy alkalmazott lenyege pont az hogy utasitasra dolgozik.

A fagyis eladja a fagyit es nem a kanalat, a könyvelő lekönyveli a szamlakat es nem hataridőn tul, a buszsofor az utvonalon megy es nem utazik kenyába, a telefonszerelo megjavitja a telot es nem másik 10 hibát kodol rá, mindenki vegzi a dolgát.


Eddig én nem találtam olyat, amit félálomban nem tudnék megcsinálni normalis feladatkiosztas/kérés után.

2019. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14: Ez a biorobot, de van ennél feljebb is alkalmazottként is
2019. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?


Általában a vezérek jobb keze vagyok. Vezetői poziciokba kerülök.


De lehet attol még csőlátás szindromám van, de nem látom mi bonyolult van egy alkalmazotti státuszban?

2019. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16: Mert van az a fajta alkalmazott, aki bemegy a munkahelyére, megmondják taktra pontosan mint kell csinálni, megcsinálja és hazamegy, nem kérdez, nem gondolkozik. Le leszek pontozva érte, de szellemi szinten is az ilyen a biorobot. Meg van aki gondolkozik.

Egy egyszerű példával élve:

Ha megkérdezik tőlük, miért úgy csinálnak valamit, ahogy. Az első azt válaszolja, hogy azért mert így mondták, mutatták, fogalma sincs, hogy van-e értelme. A második pedig, hogy mert így a legjobb nekem, a cégnek és a kollégáknak is. Ehhez ugye gondolkozni kell és nem csak bejárni letölteni a 8 órát és hazamenni.

De mondhatnám a saját példámat. Alkalmazott vagyok, nem vagyok beosztás szerint vezető, ahogy azt írtam korábban is. A munkám nagy része a folyamatfejlesztés. Ha úgy gondolkoznék, mint az első kategória, akkor kb. nem lenne értelme, hogy ott vagyok, mert nem jutna előre ilyen téren a cég. Eltelne a napom a semmivel. De ugyanezt elmondhatom a munkám többi részére is. Az első kategóriába tartozó emberek működtetik az aktuális folyamatokat, de ma már ez semmire nem elég, ahol ilyen emberek vannak többségben, ott a cég hosszú távon hanyatlik, mert elmegy mellette a konkurencia, ahol több az ambíció, proaktivitás stb stb.

#15

2019. febr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De ugy ertettem mindenki szakmaja szerint csinalja amihez ért.

Minden szinten. Mindenkinek meg van a sajat munkaöre a kiosztott feladatokkal elvárásokkal.senkitol nem kérik hogy varázsoljon, hanem csak amire felvették.

2019. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan hogy a fejlesztőnek minimum fejleszteni tudnia kell.


Komolyan mondom maga a munkahelyek sehol nincsenek attol ahogy pl egy egyetem/fősuli megizzaszt.

Miota lediplomáztam mégcsak halvànyan hasonlito drukkot/stresszt nem éreztem soha feladatoktol. Gondolom az alkalmazotti státusz miatt.


Volt amihez pluszban tanultam ugyan, hogy hozzam az elvártakat, de az hobbi szinten ment

2019. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!