Dec 1. ledolgozós szombat - mely napot dolgozzuk le?
"nekem volt olyan kollegám aki költözés miatt kért 3 nap szabit tanév közben. nem kapott 1et se. Hát elment betegállományba.... senki nem szólt semmit noha a napnál világosabb volt hgy nem beteg..."
Lehet. De szerinted minden betegség az ember homlokára van írva? Lehet, hogy eleve beteg volt, csak nem akarta senkinek se az orrára kötni. És ha az orvos felvette betegállományba, akkor melyik tanárnak lett volna joga ezt felülbírálni? Ha gyerek hoz kamu igazolást, azzal se lehet mit csinálni. Akkor a kolléga orvosi igazolásába milyen alapon lehetne belekötni?
"de ha már enynira szartak az egészre ennyi erővel elengedhették volna szabira is nem? Ha úgyis szarunk rá nem mindegy?"
Nem mindegy, mert a tanároknak nem adható szabi máskor, csak akkor, amikor.
"Csak úghy szólok a tanárnak 46!!!!!! napja van!
És nyáron jún vége és aug 20 között ebből elfogy 4+3 = 7 hét.... de a 46 nap több mint 9 hét! vagyis marad még kettő hete így is...."
Cserébe viszont fix a szabija, nem akkor veheti ki, amikor ő szeretné, hanem márpedig nyáron.
Jól értem, hogy te is tanár voltál? Miért nem maradtál az, ha annyira jól vannak tartva a tanárok?
"vagyis marad még kettő hete így is...."
Ja, és a nyári táboroztatást mikor intézi? Csak nem a szabija alatt? Bocs... Olyan körülmények között, hogy az se tiszta, hogy ha elvisz egy csapat gyereket a táborba busszal, akkor a gyerekekért ő felel-e vagy az utazási iroda, amelyik a buszt biztosítja, stb., lásd: veronai buszbaleset.
Közben és előtte a saját mobilját használja a szervezéshez és a kapcsolattartáshoz a szülőkkel és a gyerekekkel anélkül, hogy a KLIK fizetné a telefonszámláját, hadd ne soroljam. Nagyon jól tudod, hogy miről beszélek, ha tanár voltál.
Érdekes.... amikor engem be akartak osztani anno táboroztatni közöltem hogy nem megyek. És ennyi.
Nem mentem és mi lett ? semmi.
Nem mentem és kész. Mit tehettek volna velem ? Max kirúgnak. Magukat lövik tökön mert nekik nehezebb új tanárt találni mint nekem új iskolát és ezt ők is tudják.
de tessék OH hivatalos válasz lehet rajta rugózni
Tisztelt Levélíró!
Az Oktatási Hivatalnak írt kérdésére az alábbi tájékoztatást adom.
Felhívom figyelmét, hogy szakmai véleményünket kizárólag az Ön által beküldött levélben/csatolmányban szereplő információkra és adatokra alapoztuk, nem ismerve az esetleges egyéb körülményeket.
A 2018/2019. tanév rendjéről szóló 13/2018. (VI. 14.) EMMI rendelet kimondja:
2. § (1) A nevelési-oktatási intézményekben a munkát a tanév, ezen belül a tanítási év keretei között kell megszervezni.
(2) Ha e rendelet másképp nem rendelkezik, a 2018/2019. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2018. szeptember 3. (hétfő) és utolsó tanítási napja 2019. június 14. (péntek). A tanítási napok száma - ha e rendelet másképp nem rendelkezik - száznyolcvanegy nap. A nappali oktatás munkarendje szerint működő szakgimnáziumban százhetvenkilenc, gimnáziumban, szakközépiskolában és szakiskolában száznyolcvan nap a tanítási napok száma.
5. § A tanítási évben - a tanítási napokon felül - a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra az általános iskolában és az alapfokú művészeti iskolában hat, a nappali oktatás munkarendje szerint működő gimnáziumban, szakközépiskolában és szakiskolában hét, a szakgimnáziumban nyolc munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról - a nevelőtestület véleményének kikérésével - az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni, egy tanítás nélküli munkanap kizárólag pályaorientációs célra használható fel.
6. § (1) Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).
(2) A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3. (csütörtök).
(3) A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. (szerda).
(4) Az iskola az (1)-(3) bekezdésben meghatározott szünetek mellett - a tanítási év kezdő és befejező napjának változatlanul hagyásával - más időpontban is adhat a tanulóknak szünetet, valamint a szünetek kezdő és befejező napját módosíthatja, ha - az Nkt. 30. § (2) és (3) bekezdésében meghatározottak megtartásával - heti pihenőnapon tartott tanítási nappal ehhez a szükséges feltételeket megteremti.
(5) A nemzetiségi oktatásban részt vevő iskolák az (1)-(3) bekezdésben meghatározott időpontoktól eltérhetnek, továbbá a (4) bekezdésben meghatározottak szerint a tanulók részére szünetet adhatnak, ha azt a nemzetiségi hagyományok vagy az anyanemzet hagyományai indokolják.
(6) Az (1)-(5) bekezdésben szabályozott szünetek napjain, ha azok munkanapra esnek, az iskolának - szükség esetén - gondoskodnia kell a tanulók felügyeletéről. A felügyelet megszervezéséről több iskola közösen is gondoskodhat.
(7) A jogszabály által országosan, egységesen elrendelt munkanap-áthelyezést - az Nkt. 30. § (1) bekezdése értelmében - a nevelési-oktatási intézményekben is alkalmazni kell.
A tanév rendjéről szóló 2018/2019. 13/2018. EMMI rendelet szerint:
Tehát a téli szünet az alábbiak szerint értelmezendő:
XII. 21. tanítási nap
XII. 22-23. szombat-vasárnap
XII. 24. pihenőnap (helyette XII.01. tanítási nap)
XII. 25-26. Karácsony (ünnep)
XII. 27-28. téli szünet
XII. 29-30. szombat-vasárnap
XII. 31. pihenőnap (helyette XII.15. tanítási nap)
I. 01. Újév (ünnep)
I. 02. téli szünet
I. 03. tanítási nap
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény alapján:
30. § (1) Az iskolában a tanítási év ötnapos tanítási hetekből áll. A szombat és a vasárnap tanítás nélküli pihenőnap. Tanítás nélküli pihenőnap jár a tanulónak a munkaszüneti napokon is. A tanítási időbeosztás a munkaszüneti napok miatti munkaidő-beosztásnak megfelelően változik, a tanítási év utolsó napját követően pedig legalább hatvan - szakképző iskolában legalább harminc - összefüggő napból álló nyári szünetet kell biztosítani.
Tehát a december 1. és 15. napokat tanítási napként kell kezelni (figyelemmel arra, hogy a tanítási napok számának megállapítása a tanulók számára ennek beszámításával történt, valamint, hogy ezen a munkaszüneti napon a szülők is dolgoznak, illetve a pedagógusoknak is munkanap lesz).
Felhívom szíves figyelmét arra, hogy az Oktatási Hivatal által kiadott jelen állásfoglalásához/tájékoztató levélhez semmiféle joghatás nem fűződik, ezért ezen állásfoglalásban/tájékoztatásban foglaltak a bíróságot vagy más hatóságot eljárása során nem köti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!