Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatói felmondás esetén...

Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő feléről való felmentés nem kötelezettsége a cégnek amelytől el nem térhet?

Figyelt kérdés

Azt próbálják megetetni velem hogy felmondtak és a felmondási idő feléről se mentenek fel a munkavégzés alól mert az nem kötelezettsége csak lehetősége a cégnek. És ha ők úgy döntenek hogy nem mentenek fel akkor nem.

Szerintem meg nem lehetőség hanem kötelezettség a cég másképp el se járhat.

Határozatlan idejű szerződésem volt rendes felmondással küldenek el, tehát jár a 30 nap felmondási idő, továbbá


[link]


A munkáltató a munkavállaló munkaviszonyának rendes felmondással történő megszüntetése esetén köteles a munkavállalót a munkavégzés alél felmenteni.

A felmentés mértéke a felmondási idő fele (a számítás során a töredéknapot egész napként kell figyelembe venni).

A munkavégzés alél a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben fel kell menteni. Ettől a felek megállapodása eltérhet, de csak akkor, ha az a munkavállaló javára történik.


Most akkor én tudom rosszul vagy mezeien hülyére akarnak venni?


2017. márc. 20. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem, ragaszkodhat hozzá hogy ledolgozd a felét!!

gondolj bele neki is kell újat keresgélnie.

Én így tudom..

2017. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"szerintem nem, ragaszkodhat hozzá hogy ledolgozd a felét!! "


Már ne haragudj te olvasni azt tudsz? Nem az a kérdés a fele alatt dolgozom-e hanem az hogy a cég azt várná hogy az EGÉSZ IDŐ alatt dolgozzak... te olvasni tudsz?

"Azt próbálják megetetni velem hogy felmondtak és a felmondási idő feléről se mentenek fel a munkavégzés alól"

2017. márc. 20. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Köteles felmenteni, ha ő mond fel a felmondási idő felének megfelelő időtartamra abban az időpontban, amelyet a dolgozó megjelöl. Ez maximum két részletben jelölhető meg. Bérezés jár rá munkavégzés nélkül is.
2017. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát akkor te sem tucc olvasni ha ezt mindenhol le van írva akkor mi a gond??? ... szívesen, amúgy. :D
2017. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!