Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói felmondás esetén...

Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő feléről szóló felmentésnek és a megmaradt szabadságos napoknak ki köze egymáshoz? A felmentés a szabis napok terhére megy?

Figyelt kérdés

Ha egy dolgozónak felmondanak akkor a munkáltató köteles a felmondási idő felére felmenteni a dolgozót a munkavégzés alól. Ekkor is a felmentett napokban még munkaviszonyban van jár neki a pénz is de dolgoznia nem kell, be se kell mennie.


A kérdésem: van bármi köze a felmentésben eltöltött napoknak és a szabadságos napoknak egymáshoz?

Vagyis mondhatja egy cég azt hogy

-kirúglak, 30 napos felm idővel

-ezen 30 nap felére felmentenélek a munkavégzés alól

-de mégse mentelek fel, mert nem maradt szabadságod mind kivetted


Hát a kettőnek mi köze egymáshoz? Itt vagy én vagyok a hülye vagy ők.

A felm idő teljes egészében fizetett teljes értékű munkaviszony. Jogszabályi kötelezettség a feléről történő felmentés. Ez nem szabadság ez rendes munkanap amikor a munkavégzés alól fel vagyok mentve. Ennyi és nem több.

Szabinak ehhez semmi köze.

Jól tudom?


2016. dec. 18. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a felére fel kell mentenie (ez természetesen nem a szabadságod terhére megy), a másik felére kiadhatja a szabadságot, viszont ha több szabadságod van, vagy a másik felére nem adja ki, azt meg kell váltania.


/ügyvéd/

2016. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!