Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő feléről a munka alóli felmentés kötelező ettől a munkáltató semmi indokkal el nem térhet? Be akarnak rendelni végig!
Ha valaki munkáltató felmondást kap akkor a felmondási idő feléről a dolgozót kötelező felmenteni a munkavégzés alól, mely időszak alatt nem kell bejárnia se de teljes alapbért kap (magyarán mintha ott lenne és dolgozna). Ráadásul még azt se a munkahely dönti el mikor menti fel még azt is a dolgozó joga eldönteni.
Ez eddig stimmel?
Mi van akkor ha a cég a felmondásra került dolgozóját a felmondási idő egésze alatt be akarja rendelni dolgozni? Ez totál jogszerűtlen?
A dolgozó jelezte hogy nem fog bemenni csak a 30 nap felére, erre a cég közölte hogy akkor nem is kap pénzt csak a 30 nap felére?
Teendők?
a felmondási idő azt az időszakot jelöli, amikor a munkáltató még igényt tarthat a munkavállalóra. Szóval ha felmondási idő 30 napot jelent, akkor a munkáltató 30 naptári napig igenis rendelkezhet úgy, hogy végig le kell dolgozni.
Ettől el lehet térni, de az már a közös megegyezéses felmondás. Ha a munkáltató elbocsát és azt mondja 30 nap múlva válik véglegessé a felmondásod, akkor megteheti.
Igazából még rendes is, hogy nem azt mondja azonnal hatállyal utcára tesz és aláírat veled egy közös megegyezéses papírt, hogy még ezt a 30 napot se kelljen kifizetnie.
". Szóval ha felmondási idő 30 napot jelent, akkor a munkáltató 30 naptári napig igenis rendelkezhet úgy, hogy végig le kell dolgozni. "
Tömény baromság. De nagyon tömény. Ha azt se tudod eszik vagy isszák a témát minek....
Felmentés a munkavégzés alól
A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót – legalább a felmondási idő felére – a munkavégzés alól felmenteni (a töredéknapot egész napként kell figyelembe venni). A munkavégzés alól a munkavállalót a kívánságának megfelelően – azonban legfeljebb két részletben – kell felmenteni. A munkavégzés alóli felmentés tartamára a munkavállalót távolléti díj illeti meg, kivéve, ha munkabérre egyébként nem lenne jogosult.
"s aláírat veled egy közös megegyezéses
Na ez meg a másik földrengető baromság.
Mi az hogy aláírat? Hát ha én azt mondom nem írom alá akkor nem írom.
"hogy nem azt mondja azonnal hatállyal utcára"
Az Mt. rendelkezései szerint a munkáltató vagy a munkavállaló egyaránt megszüntetheti a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással, ha a másik fél
a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Az azonnali hatályú felmondás jogát a törvény időkorláthoz köti, így ez csak az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, de legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén pedig a büntethetőség elévüléséig gyakorolható.
Ha annyira tisztában vagy a jogszabályokkal, akkor minek kérdezel?
Amúgy is sokadik kamu kérdés, a stílusból meg lehet ismerni könnyen.
"Teendők?"
A kérdésem nem a jogi szabályozásra vonatkozott az fix és ismert fel se kell állni a gép elől hanem erre mint írta is: "Teendők?"
SZóval ha ez van mit lehet tenni? A jogszabály emlegetése egy ilyen céget nem hat meg az is tudja a jogszabályt csak épp leszarja.
"Elmész egy munkajogászhoz,"
nem kell ide munkajogász hiszen a munkaügyi bíróságon magam is megtehetem a beadványom, nem kerül egy fillérbe se
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!