Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek az érdeke hogy nem...

Kinek az érdeke hogy nem engedik a szakmájukban dolgozni azokat akik elvégezték a felsőoktatást csak nincs nyelvvizsgájuk?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 22:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Ezzel akarják rákényszeríteni a fiatalokat az idegen nyelvek elsajátítására, mert Mo-on elég kevesen beszélnek valamilyen idegen nyelvet.
2015. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Szerintem is reális elvárás, hogy diplomával valamennyire nyökögjön valaki egy (több) idegen nyelvet, a szakirodalomra nyugodtan lehet hivatkozni. Az, hogy mennyit ér egy nyelvvizsga, gyakorlás nélkül milyen hamar veszti el a tudást bárki, illetve van-e az adott diplomához szakirodalom olyan nyelven, amiből egyáltalán lehet nyelvvizsgát tenni, az, lássuk be, az elveken nem változtat.

Sajnos kis országunkban a nyelvtanulás nincs beleivódva az emberekbe, mint más népek gyermekeibe. Még akkor sem, mikor az elmúlt 25 év is azt láttatja, hogy néha csak a nyelvtudás is jelentheti a munkanélküliség és az állás közti különbséget. A kérdező is úgy teszi fel a kérdést, hogy az is gonosz, aki nyelvtudást elvár egy magyartól... :)

Az más kérdés, hogy a nyelvtanulás is, mint annyi más, adottság kérdése; van, aki könnyen eszi a nyelveket, van, aki vért izzad, és akkor is hátul kullog. De egy középfok persze csak-csak kinyöghető. Pláne, hogy a nyelvvizsgák meg folyamatosan hígulnak (bár hosszú távon ez nyilván egy róka-holló folyamat lesz, a nyelvvizsga a népek nyomására hígul, aztán egyszer majd nem fogadják el, akkor lesz egy keményebb, ami majd a népek nyomására elkezd...).

2015. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Van aki meg nem tud nyelvet tanulni a betegsége miatt, ettől még nem kell gonosznak nevezned engem utolsó hozzászóló.
2015. jan. 24. 16:33
 34/52 anonim ***** válasza:
Kérdező ilyen csapnivaló szövegértés mellett nem csoda, hogy nem tudsz nyelvet tanulni, hiszen magyarul sem tudsz. Aki nem tud nyelveken beszélni, annak egyébként már önmagába a felsőoktatásba sem szabadna bekerülni, diploma meg pláne nem jár neki.
2015. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Válaszoló. 1 éve idegi típusú halláscsökkenésem van, fülzúgásom ami abból áll hogy minden nap egy hatalmas sípolást hallok a fejemben. Megnézném te hogyan tudnál nyelvet tanulni úgy hogy reggeltől estig egy sípolást hallasz.
2015. jan. 24. 16:44
 36/52 anonim ***** válasza:
73%
Akkor a jelnyelv pont testhezálló választásnak tűnik... Megjegyzem, nem az egyetem utolsó évében kell nekiállni nyelvet tanulni, arról nem is beszélve, hogy tanulni nem tusz a szakmádat ellátni meg igen?
2015. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
A jelnyelvet nem fogadja el az egyetem a diploma kiállításának feltételeként. Megjegyzem, nem az utolsó évben kezdtem el nyelvet tanulni. A szakmámat nem tudom hogy el tudnám e ugy látni mivel a jelenlegi papírfecni amivel rendelkezem azt tartalmazza hogy nem jelent szakképesítést, így nem is dolgozhatok benne. Úgyhogy akkor fogom tudni csak hogy el tudom e látni a feladatokat ha megkapom a végzettségemet igazoló hivatalos okiratot és felvesznek az adott munkakörben dolgozni valahová.
2015. jan. 24. 17:01
 38/52 anonim ***** válasza:
72%
De amúgy ha a sípolás nem akadályoz más ismeretek elsajátításában, akkor a nyelvtanulásban miért? Nem kötekedni akarok, de még matek szakon is kell definíciókat elsajátítani és szövegeket bemagolni, értelmezni, ha azokra tudsz koncentrálni akkor egy idegen nyelvre miért ne tudnál? Amúgy ha ez igazolt, akkor még könnyebb is lehet a dolgod, mert esetleg még fel is tudod mentetni magad a hallott szöveg értése alól.
2015. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Azért mert a korábbi ismeret már meg van tanulva, záróvizsga van belőle, a halláscsökkenés és a fülzúgás ez után keletkezett. A fülzúgástól pedig azért nem tudok tanulni mert reggeltől estig egy sípolást hallok minden nap 1 éve. Felmentést nem adnak alóla bár igazolt a betegségem több fülészeti szakvizsgálat alapján is amelyeket különböző orvosok végeztek el. De mivel nem vagyok még teljesen süket, csak halláscsökkenésem van és fülzúgásom ami valószínüleg életem végéig megmarad, ha meg nem süketülök addig ezért nem vagyok felmenthető a jelenlegi törvények alapján. Jelenleg diszlexiásoknak,diszkalkulkiásoknak,diszgráfiásoknak,teljesen vakonak,süketeknek és némáknak van lehetősége felmentésre. Nekik is csak a vizsga szóbeli vagy írásbeli részére adnak felmentést, amelyet nem tudnak teljesíteni, kivéve abban az esetben ha pl. süket és vak is egyszerre az illető. Van még valami kötekedős kérdésed?
2015. jan. 24. 22:35
 40/52 anonim ***** válasza:

Nem igazán hiszem, hogy ezek kötekedős kérdések lettek volna, legfeljebb kíméletlenül tárgyszerűek.

Ami a válaszaidat illeti, sajnos, a helyzeted és az előírások kereszttüzében nem nagyon van mit tenni. Az élethez szerencse is kell. Belém például már nyolcadikos koromban édesapám belém oltotta a villamosság iránti érdeklődést, és csak azért tudtam egész életemben ezzel foglalkozni, mert a kisvárosban az orvosi vizsgálaton a védőnőnek nem volt japánkönyve, hanem gombolyagból kellett cérnákat válogatni, és vélhetőleg nem volt pont olyan barna és zöld, amiket keverek.

Ha ő volt az végig, a #34, akkor abban is igaza van, hogy én ugyan nem írtam azt, hogy te vagy gonosz... Én a kinek az érdeke részt cikiztem át ki az a gonosz-ra.

2015. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!