Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek az érdeke hogy nem...

Kinek az érdeke hogy nem engedik a szakmájukban dolgozni azokat akik elvégezték a felsőoktatást csak nincs nyelvvizsgájuk?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 22:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
68%

"erővel bárkinek

odaadhatnánk a papírt, aki iskolába járt

vagy csak egyszerűen vezetni tanult"


Fel se fogod mit beszélsz.

A nyelvvizsgára kötelezésnek semmi értelme, millió ismerősöm van, aki megcsinálta, majd egy év múlva csak gagyarászott belőle(köztük én is).

Sőt a fő vicc, h más nyelvből már jobban beszélek.

Ez a nagy értelmiségi kör?

Úgy beszélsz, mintha maradandó tudást szerezne vele az ember.

Eleve, aki nem használja annak minek, attól még lehet jó szakember.

Ne keverd össze a nyelvtudást a szakmával.

Ha meg a munkája olyan úgy is ragad rá és megcsinálja.

Ilyen egyszerű.

Másrészt, ha ennyi embernek nincs nyelvvizsgája, talán el kellene gondolkozni, h valszeg szar a képzés.

Szal első körben diplomát adják ki, majd a mostani 7 éveseknek reformálják meg a nyelvi képzésüket, az alapoktól.

2015. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
65%

Amikor jelentkezett valaki az egyetemre már akkor tudta, hogy kelleni fog nyelvvizsga, szimplán csak sz.rt megcsinálni. Végül is akkor orvosin is lehetne bárki úgy orvos, hogy az első két év vizsgáinak jelentős részét nem teszi le, hiszen nem fog kelleni a szakmához, a kutya sem fogja használni a mindennapi gyakorlatban. Arról nem is beszélve, hogy az, aki egy csumpi nyelvvizsgát nem tud megcsinálni milyen jogon nevezi magát szakembernek? Én maximum szakbarbárnak hívnám. Nyelvvizsga és nyelvtudás nélkül az adott illető nem fér hozzá a nemzetközi szakirodalomhoz, tehát nem tudja képezni magát. Egy matematikusnak éppen olyan fontos a saját tudományterületén belül informálódni, mint a bölcsésznek, vagy az orvosnak. Az óvónős példa meg kész vicc, szerintem már az óvodában el kellene kezdenünk a nyelvoktatást, de ezt nyelvi analfabéta óvónőkkel nehéz kivitelezni.


És ismételten azt tudom mondani. Beiratkozáskor meg volt adva, hogy követelmény a nyelvvizsga, aki nem teljesíti a követelményeket, az nem is akar igazából diplomát, és nem is érdemel. Apropó az én adóforintjaimból miért támogatjuk azokat, diplomamentő programokkal, akik LUSTÁK nyelvet tanulni?!

2015. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
50%
Nekem érettségivel megvolt a középfokú nyelvvizsgám, ez diplomához elég is volt, nem görcsöltem azon, hogy mi lesz a papírommal. Vannak szakmák, amikhez ki is kötik, milyen nyelv kell, van, ahova több is kell. Aki egy diplomát meg tud csinálni, miért nem tud megtanulni egy nyelvet? Van, ahol a középfok elég, és ki sem kötik, milyen nyelvből legyen meg a nyelvvizsga.
2015. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Egy nyelvvizsgára jelentkezés ára 30 ezer forinttól kezdődik.
2015. jan. 18. 11:39
 15/52 anonim ***** válasza:
19%

De miért, ha egyszer valaki Magyarországon egy magyar cégnél, magyar emberek közt szeretne dolgozni? A munkáját ettől függetlenül el tudja végezni. Nem arról van szó, hogy miért nem tudja letenni a nyelvvizsgát, hanem, hogy minek. Lehetne 1 hónap WC pucolás is az egyetemeken, hisz "nem olyan nagy dolog elvégezni"...

Az én szüleim mindketten diplomások, pár szót tudnak, de nincs nyelvvizsgájuk. Mégis mindketten jól végzik a munkájukat, és nem is kellett még külföldiekkel beszélni.

A nyelvvizsga egyedül a magasabb beosztású multiknál dolgozóknak kellene, és ők úgyis letennék mert rákényszerülnének, hogy tárgyaljanak a külföldiekkel.

Így meg már a tolmácsoktól teljesen elveszik a munkát.

A nyelvvizsgának inkább csak kuriózumnak kéne lennie.

2015. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
Nekem van a családomban pedagógus, és előfordul, hogy külföldi, magyarul nem, vagy csak alig tudó diákokat kap az iskola, egyre gyakrabban. Az angol eléggé elterjedt nyelv, és nem is bonyolult. Egy pedagógusnak (akár oviban, akár iskolában) sem hátrány, ha tud egy alternatív nyelvet, hogy az ilyen diákokkal kommunikálni tudjon.
2015. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
75%
#15 - Ma nincs garancia arra, hogy csak magyarokkal kommunikálsz, bármilyen cégről legyen szó. A kis cégeknek is lehet (sőt, van) kapcsolatuk külfölddel, ahogy egy kis boltba is bemehetnek turisták, akik nem tudnak magyarul.
2015. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak a kommunikáció miatt lehet fontos a nyelvtudás, hanem a szakirodalmak miatt. Nincs minden magyarul. Kevés az a szakterület, ahol nincs szükséged fejlődésre az évek során. A munkáltató is küldhet továbbképzésre.

Egy adatrögzítői munkakörhöz nem kell diploma, ahhoz egy érettségi elég. Takarításhoz sem kell diploma.

Egyébként meg van egy rakás tök fölösleges diplomás képzés, ha valaki olyan helyre megy, legalább tanuljon, és ne nyafogjon.

2015. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Miért mindig angol nyelvvizsgáról beszéltek? A törvényben nem angol nyelvvizsga az elvárás, hanem bármilyen nyelvvizsga, például eszkimó. Nem hiszem hogy sok eszkimóval fog valaki magyarországon beszélni.
2015. jan. 18. 12:03
 20/52 anonim ***** válasza:
Jó, és hol köteleznek az eszkimók által beszélt nyelv megtanulására?
2015. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!