Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek az érdeke hogy nem...

Kinek az érdeke hogy nem engedik a szakmájukban dolgozni azokat akik elvégezték a felsőoktatást csak nincs nyelvvizsgájuk?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 22:54
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
12-es én miért támogassam az adómból a sok stadion építést, amikor nem tartom fontosnak? Azért a nyelv támogatása kicsit fontosabb és értelmesebb dolog, mint a stadionok felhúzása. Elég hülye példát hoztál, bár ha te minden héten kijársz a stadionokba meccset nézni, akkor kinek mi a fontos. Ahogy a kérdező is írta legalább 30 ezer- ezt kéne ingyenessé tenni és javítani a képzést már ált. iskolától elkezdve. Nem szaros tesi óra kéne minden nap (mert a sok hülye dagadt), hanem heti 3 színvonalas nyelvoktatás és értelem, hogy felfogják a fontosságát. Persze angol tanárokkal, akik értik is a dolgukat. :D
2015. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Én olvastam arról, hogy dolgoznak rajta, hogy a jelnyelv (a hallássérültek nyelve) is elfogadott legyen nyelvvizsgaként. Ez pl. több szakmában is igen hasznos lenne. Nem tudom, hol tartanak.
2015. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
# 21 - Az a hozzászóló nem is írt stadionokról egy szót se.
2015. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
Kérdező, a két leggyakoribb jelenleg oktatott nyelv ma Magyarországon az angol és a német. Ezen kívül van lehetőség más nyelvek megtanulására is, ha a szakterület úgy kívánja, vagy a te munkád miatt fontos, vagy egyszerűen csak érdekel. Lehet, hogy nem az angol a legnagyobb bázissal rendelkező nyelv az emberek anyanyelvét tekintve, de szinte bárhol meg tudod értetni magad vele, már csak az internet miatt is. Emiatt viszonylag könnyen tanulható, mert nagyon könnyen elérhető. Ha nem kötik ki, milyen egyéb nyelvet kell megtanulnod, miért ne választhatnád ezt?
2015. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
38%
Lemaradtam, hogyan jönnek ide a stadionok? Ha rajtam múlna a magyar focistáknak nevezett balfékek egy cent támogatást sem kapnának, mert nem végzik jól a munkájukat. Mondjuk a kézilabdacsarnok már más tészta. Egyébként pedig mindenkinek lehetősége volt színvonalas ingyenes nyelvoktatásra járni. Számos kéttannyelvű gimnázium van az országban, ahol egy éven át heti 19 órában tanítják a nyelvet, én is ilyenbe jártam teljesen ingyen, a nyelvvizsgámért ami felsőfokú angol sem kellett semmit fizetnem, mert a felsőfokú nyelvvizsga a kéttannyelvű érettségihez jár. Persze ahhoz, hogy valaki ilyen gimibe járhasson már általánosban is teljesíteni kell, és a gimi elvégzéséért is vért kell izzadni. Persze könnyebb vinnyogni, hogy brühühü nem kapom meg a Gábor Déneses kamu mérnök diplomámat, mert csesztem nyelvet tanulni...
2015. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
#25 - Ne kamudiplomázd le a GDF diplomát, nekem olyan van, és nem volt könnyű azt se megszerezni, voltak ott jó tanárok, amikor én tanultam, nem az oktatással volt baj, a szakmában meg bizonyítottam. Ezt leszámítva a többivel egyetértek.
2015. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
56%
A stadionok "onnan" jöttek, hogy az elpazarold adót emlegette az egyik válaszoló sérelmezte, hogy az ő adóját "IS" a nyelvvizsga mentő programra használják fel. Én meg azt sérelmezem, hogy az én adómat ( megjegyzem nem sok van, mert diák vagyok, de dolgozom szóval azért még is csak...) stadionok építésére használják, miközben ő azért nyavalyog, mert nyelv oktatásra "pazarolják" az általa befizetett adót, ami minden értelmes ember értékrendjében sokkal fontosabb. Szóval az a "nyelvvizsga programra pazarolt adó" válasz elég értelmetlen volt. Innen jött. SZövegértés?
2015. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Azért tényleg vannak olyanok, akiknek lustaság miatt nincs meg a nyelvvizsga.
2015. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan nevetséges, ami itt kialakult.

Más országban még az utcaseprő is tudott angolul beszélgetni velem itt meg kiakadnak az emberek, hogy tudnod kell írni egy összefüggő hivatalos levelet és 5 percet tudnod kell beszélni általános témákról huszonéves korodra egy másik nyelven. Megértem, hogy a pénzt sajnálják az emberek a nyelvvizsgára, de a követelmény nem olyan nagy, pláne nem manapság, mikor az internettel, az okostelefonos appokkal minden adott a nyelvtanuláshoz.

Mit jelent a nyelvtudás? Egy ajtó kinyílását. Kinyílik a világ egy országra, egy kultúrára, új emberekre, feliratok nélküli filmekre, idegennyelvű könyvekre... Borzasztó, de tényleg. És igazán irreális követelmény is...


Nem mondom, hogy használható nyelvtudást adnak a sulik, de emiatt a nyelvvizsgák is pont megugorhatók bárki számára, akiben van egy kis elszántság. A nap végén meg úgy is az számít, hogy te magad mennyit foglalkoztál vele, és hogyan hasznosíthatod az elsajátított tudást. Nyugodtan legyetek felháborodva, addig az a másik x% befoglalja előletek a munkahelyeket, amíg ti évekig duzzogtok a nyelvkönyvek felett.

2015. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
A Tied!!!
2015. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!