Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közfoglalkoztatott lennél...

Közfoglalkoztatott lennél vagy inkább nem dolgoznál?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert elköltöztünk és egyenlőre nem is találtam másik munkát. Falun élünk és csak én tudom vinni, hozni a gyereket oviba. Most jött egy olyan lehetőség, hogy közfoglalkoztatott lennék, de mivel van érettségim így bent dolgoznék, tehát nem utcán sepregetnék meg ilyenek. Az általános iskolában lennék pedagógiai asszisztens munkakörben, de csak közfoglalkoztatott bérért, vagyis nettó 88 ezer forintért.. Dekorálni kéne meg gyerekekre felügyelni, ennyi lenne a dolgom kb. Ti elvállalnátok míg nincs más? Mert most már csak ugye a 12.200 Ft családi pótlékot kapom, amit el is visz, hogy fizetem a tb-t magam után. Férjem jól keres, nem ezen a 88 ezren múlik, hogy éhen halunk e, csak már annyira mennék vissza dolgozni.

#Közmunka, közfoglalkoztatott, munkahely, munka, állás,
ma 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy, napi hány órában. 3-4 órát még csak-csak elmennék "szórakozásból", ha vágysz a változatosságra, ennél többet viszont csak akkor, ha kellene az a pénz a családi kasszába. Akkor már inkább én is tanulnék valamit, aminek később hasznát tudom venni.
ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sajnos napi 8 óra, de 8tól 4ig, így tudom vinni hozni a gyereket oviba.
ma 11:56
 13/19 A kérdező kommentje:
Mindegy, elvállaltam, aztán majd lesz valahogy.
ma 11:57
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem leszek népszerű, de napi 8 órát csak akkor cesznék el az életemből 88 ezerért, ha az a 88 arra kéne, hogy enni tudjunk. Ha nem számít annyira, akkor biztosan nem, inkább arra fordítanám azt az időt, hogy tanuljak valami olyan dolgot, ami piacképes és akár home officeban is lehet csinálni. Mivel ugye falun vagy, jó melód helyben valószínűleg úgysem lesz, szóval a home office a legjobb lehetőséged. Én is így vagyok, Pesti cégnek dolgozom itthonról emberi fizetésért, mert itt helyben már soknak számít, ha 250 fölött kap valaki...
ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De pl mit tanuljak amit home office-ban tudnék dolgozni?
ma 12:09
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs más akkor igen.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
IT, marketing különböző területei (én pl ezt csinálom), könyvelés, design, grafika... nézz szét, sokféle melót lehet otthonról csinálni, és ezek nagy részében pl egy vállalkozás se igényel szinte semmi különösebb kezdőtőkét. De alkalmazottként is vannak lehetőségek. Nézz szét a linkedin-en remote-ra szűrve és nézd meg, miket találsz, az jó kiindulási alap. De ha vezetsz vagy van értelmes tömegközelekdés, heti 1-2 nap irodát is be lehet vállalni közeli városban, akkor pedig a hibrid megoldás is működik.
ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%
Voltam közfogis irodai melóban. A semminél jobb, legalább a járulékokat fizetik.
ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
A falunkban volt egy időslátogató. Az volt a dolga hogy egyedülélő idősekhez ment, hogy még el tudják-e látni magukat. Pl. Be van-e rendesen füvet stb. Tudom volt aki szerette, hogy társaságot biztosít neki. Valaki meg nem engedte be. Sokféle közmunka van a legtöbb "tingli-tangli" tehát reális amit fizetnek érte.
ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!