Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közfoglalkoztatott lennél...

Közfoglalkoztatott lennél vagy inkább nem dolgoznál?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert elköltöztünk és egyenlőre nem is találtam másik munkát. Falun élünk és csak én tudom vinni, hozni a gyereket oviba. Most jött egy olyan lehetőség, hogy közfoglalkoztatott lennék, de mivel van érettségim így bent dolgoznék, tehát nem utcán sepregetnék meg ilyenek. Az általános iskolában lennék pedagógiai asszisztens munkakörben, de csak közfoglalkoztatott bérért, vagyis nettó 88 ezer forintért.. Dekorálni kéne meg gyerekekre felügyelni, ennyi lenne a dolgom kb. Ti elvállalnátok míg nincs más? Mert most már csak ugye a 12.200 Ft családi pótlékot kapom, amit el is visz, hogy fizetem a tb-t magam után. Férjem jól keres, nem ezen a 88 ezren múlik, hogy éhen halunk e, csak már annyira mennék vissza dolgozni.

#Közmunka, közfoglalkoztatott, munkahely, munka, állás,
ma 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Annyira megértelek!

Én elmennék, kipróbálnám magamat.

Mi is ilyen helyzetben leszünk jövőre, a két gyerek hurcolása csak rám fog maradni. Most is csak a férjem dolgozik. Nagyon vágyok felnőttek közé.

Ilyen kömunka után kinél/hol lehet érdeklődni?

Falun lakok.

ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem úgy volt, hogy mindenhová küldtem önéletrajzot, itt falun belül, így a suliban is és tegnap hívott is az igazgató, hogy menjek be és elmondta, hogy most van ez a lehetőség.
ma 09:23
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem önkormányzatnál kérdezd meg, ha te kinti munkát is vállalnál. Én mondjuk azt nem csinálnám főleg, hogy jön a hideg.
ma 09:24
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Köszönöm szépen!

🙂 nem szeretnék kinti munkát.

Egyetemet végeztem, taníthatnák is, de itt nálunk sok a c-tipusú gyerek. Ők meg kezelhetetlenek.

ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És ha emelik a minimálbért olyankor ennek az összege is emelkedik. Tehát januártól 100 ezer felett lesz már. Azért az csak jobb mint a semmi. Szerintem megpróbálom aztán ha nem jön be meg ott hagyom. Közmunkában nincs felmondási idő, bármikor ott lehet hagyni.
ma 09:30
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképp próbáld meg, nincs mit veszíteni.
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is elmennék dolgozni, közben pedig gőzerővel keresnék jobbat. Amíg nincs más megteszi. Inkább ez, mint egész nap otthon ülni, anyagilag teljesen kiszolgáltatva a partnernek, mindezt ráadásul munkanélküliként a feleslegesség, haszontalanság érzésével.
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Abszolút!
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Pár hónapig mindenképp érdemes megpróbálni, talán fel is tudnának venni belátható időn belül normál munkaviszonyban. Aztán ha mégse tudnak felvenni, akkor vagy akad jobb, vagy otthagyod ha úgy érzed nem éri meg ennyi pénzért dolgozni.
ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Inkább nem dolgoznék és kitanulnék egy olyan szakmát amire van kereslet a környéken.
ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!