Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál közfoglalkoztatottké...

Dolgoznál közfoglalkoztatottként vagy inkább munkanélküli lennél ha nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
Ebben a helyzetben vagyok, sajnos kisgyerek mellett nem találtam egyenlőre mást. Nettó 88 ezret kapok 8 órára közfoglalkoztatottként. Egy faluban élünk, tehát amúgy sem nagy a választék. Művelődési házban dolgozok kisegítőkènt jó helyen, nem az utcán takarítok vagy ilyesmi. Csak az utóbbi időben már úgy érzem nagyon kihasználnak meg hülyének is érzem magam ennyiért dolgozni. Ha itt hagyom akkor az a baj, csak lesek megint otthon, mert kb 2 havonta beteg a gyerek, sok táppénzt nem nagyon tűrik el rendes munkahelyen meg nem is tudok miatta csak óvoda időbeni munkát vállalni, mert csak én tudom vinni hozni.

#Munkahely, munka, állás, fizetés, közfoglalkoztatott,
máj. 27. 09:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán nincs más lehetőség, akkor igen vállalnám, hiszen szükség van a pénzre és ez az összeg is több mint a semmi. Viszont közben keresgélnék más lehetőséget.
máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem volt más lehetőségem, söpörtem én is simán az utcát.

Most nem kell, mert jobb helyzetben vagyok.

máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

A te helyzetedben valószínűleg maradnék itt. A semminél ez is több; ha jól tudom, szolgálati időt is szerzel vele (amikor majd eléred a nyugdíjkorhatárt, rájössz, milyen sokat számít ez) és TB-finanszírozott is vagy.

Amíg a gyerekek sokat betegeskednek, addig ez így jó, mert teljesen reális az a véleményed, hogy "sok táppénzt nem nagyon tűrik el rendes munkahelyen", ahol a "rendes munkahely" alatt a viszonylag jól fizetőt értjük.

Majd pár év múlva, ha a gyerekek nagyobbak lesznek, akkor érdemes körülnézni a munkaerőpiacon.

máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én közfoglalkoztatottként kezdtem és mikor azon a munkahelyen volt üresedés, megpályáztam és felvettek.
máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Engem is ezzel bíztatnak, hogy lehet fel fognak venni rendesen, csak győzzem kivárni..
máj. 27. 10:25
 6/29 anonim ***** válasza:
61%

Milyen végzettséged van? Mi a terv a jövőre?

Én biztosan nem várnék, nem az a típus vagyok. A várakozástól még soha senki élete nem lett jobb.

máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%

6-os, pedig teljesen reális, amit 4-es írt.

Én pl. olyat hallottam, hogy gyesen levő helyére felvettek valakit határozott időre (amíg az illető visszajön a gyesről), aztán bevált, és amikor a másik ember visszajött a gyesről, akkor mégis megtartották, határozatlan időre szerződtették.

Szóval igenis, sokszor érdemes kivárni a lehetőséget, és közben is bizonyítani a munkahelyen, hogy a főnökök meg akarjanak tartani.

máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Katona Dius ***** válasza:
100%

Hát a semminél mindenképpen jobb. Én maradnék, amíg nincs jobb lehetőség.

Legfeljebb ha beszélsz a feletteseddel, hogy kb mikorra vérhatod, hogy felvegyenek, mert sajnos a gyerekek miatt ez a mostani összeg kevés, és ha nem tudnak felvenni, keresned kell mást.

máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Ez szégyen, hogy ma magyarországon valahol ennyit fizetnek egy munkáért, bármi legyen is az! Persze a semminél jobb de mellette ezerrel keresnék valami normális kereseti lehetőséget.
máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy írtam, én ez a típus vagyok. Így nem értem a kommentedet. Nem kell megsértődni mások helyett.

Az én nézőpontom az, hogy amíg az igazán megsült galambot várjuk, addig lehet, hogy több lehetőség is elmegy mellettünk. Amit ugye nem is veszünk észre, mert egyre várunk.

De ugye mindenkinek más a nézőpontja.

Ezért nem lesz az ilyen jellegű kérdésekre itt válasz. Ezt az egyénnek kellene tudnia.

máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!