Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál közfoglalkoztatottké...

Dolgoznál közfoglalkoztatottként vagy inkább munkanélküli lennél ha nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
Ebben a helyzetben vagyok, sajnos kisgyerek mellett nem találtam egyenlőre mást. Nettó 88 ezret kapok 8 órára közfoglalkoztatottként. Egy faluban élünk, tehát amúgy sem nagy a választék. Művelődési házban dolgozok kisegítőkènt jó helyen, nem az utcán takarítok vagy ilyesmi. Csak az utóbbi időben már úgy érzem nagyon kihasználnak meg hülyének is érzem magam ennyiért dolgozni. Ha itt hagyom akkor az a baj, csak lesek megint otthon, mert kb 2 havonta beteg a gyerek, sok táppénzt nem nagyon tűrik el rendes munkahelyen meg nem is tudok miatta csak óvoda időbeni munkát vállalni, mert csak én tudom vinni hozni.

#Munkahely, munka, állás, fizetés, közfoglalkoztatott,
máj. 27. 09:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%

Próbálok normálisan válaszolni, de nem egyszerű. Ilyen helyzetre egyszerűen nem vállalnék gyereket. 88 ezer forint nagyjából a napidíjam, két értelmezhetőbb bevásárlás vagy egy fél albérlet, rezsi nélkül.


Milyen végzettségeid vannak konkrétan? Beszélsz legalább angolul felsőfokon? Egyéb nyelvtudás? Bármi informatikai hozzáértés (akár csak egy vlookup összetaknyolása Excelben)? 4 órában, távmunkával sokkal, de sokkal többet tudnál keresni gyerek mellett, ha lenne valami értelmes végzettséged vagy készséged. Korábbi munkatapasztalat? Remélem nem fél év közhivatali aktatologatás van a cv-dben és arra mentél szülni, mert akkor aztán tényleg limitáltak a lehetőségek.

máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hát szerintem inkább a mulnkáltatóknak penne kutya kötelessége segíteni a kis gyerekes anyákat"


Ez egy dolog. De nem lehet egy gazdaságot arra felhúzni, hogy anyunak menni kell az oviba. Most akkor nem legyen szoláltatás a többi embernek, mert a dolgozó megy az oviba? Érthető, hogy neki ez probléma.

Pl. egy bolt nem azért van estig nyitva, mert leszarják a kisgyerekes anyákat. Én attól még nem érek oda 3-ig (ha amúgy 7-ig dolgozom), mert x dolgozónak mennie kell a gyerekéért.

A nem gyerekes dolgozóktól sem várhatják el, hogy ők vigyék a munkát x órával tovább a végtelenségig.

máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%

22#

Mindent meg lehet oldani ha van rá hajlandóság de sajnos merevek az emberek mint a betonacél. Persze nyilván egy ida-vissza kompromisszum is helyzetre gondolok. Pl a főnök a beosztásnál figyelembe veszi a gyerekesek fontosabb momentumait, mint pl az oviba, iskolába hordás de mondjuk a fizu valamivel kevesebb mivel pár óra kiesik a havi keretből. Vagy bármi kreatív ötlet ennek megoldására. Viszont itt az a helyzet, hogy senki nem a megoldásokat ketesi hanem csak hárítja magáról a problémát!

máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
11%

#21 Persze, biztos van neki felsőfokú angol tudása és elmegy 88e-ért trógerolni :D Excel? xD Szerintem hallani se hallott róla.


Sajnos az ilyen ember nem tanul. Elkönyveli hogy ez az élet, a "sors ezt adta".. minden más az kamu, mindenki más aki az állítja többet keres, az kamuzik, vagy adócsaló bűnöző.

máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy vállalnátok e gyereket..Egyébként saját házam van, mert örököltem. Se albérletet se hitelt nem kell fizetni, ezt se sokan mondhatják el magukról 30 évesen, hogy saját házuk van. Nem szorulok rá a pénzre, nem nélkülözik a gyerekünk semmit, férjem nagyon jól keres, csak mégis kellemetlen, hogy ilyen keveset keresek. Előző munkahelyem jó volt, nem közmunka, óvodában dolgoztam pedagógiaiasszisztensként, de mivel elköltöztünk fel kellett mondanom. Érettségi után elvégeztem 2 okj-t, pedagógiai asszisztenst és kisgyermeknevelőt.
máj. 27. 21:31
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell senkinek magyarázkodnod kérdező.


A 24-es válaszolót nem értem, hogy miért sérteget valakit ismeretlenül. Bárki kerülhet rosszabb helyzetben valamiért, aztán fordul a kocka...

máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%
Ez elpocsékolt idő. Még 4 órás-ban is a dupláját kapod, országbérlettel, mindennel... miért nem mész el már valahova? Ennél tényleg jobb, ha otthon vagy akkor. Ápolod a kertet, termeszted a mindenféle háztájit, főzöd a pálinkát, stb..
máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Jó és akkor majd a Kis Pista hozza-viszi a gyereket óvodába meg ő is lesz vele havonta 1 hetet táppénzen. Aki pesti vagy nagyvárosi az nem érti, hogy egy faluban, de még a környéken sincs 4 vagy 6 órás munka. Ha lenne már nyilván nem itt lennék.
máj. 28. 08:17
 29/29 A kérdező kommentje:
Tegnap beadtam az önéletrajzomat a helyi bölcsibe, oviba, iskolába. Iskolából fel is hívtak egyből, hogy köszönik a jelentkezésemet, június végén valószínűleg lesz üresedés, fognak keresni és akkor szeptembertől tudnak alkalmazni mint pedagógiai asszisztens.
máj. 28. 08:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!