Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltak és zárkózott...

Introvertáltak és zárkózott természetűek! Volt már munkahelyen konfliktusotok abból, hogy nem akartatok beszélgetni a kollégákkal?

Figyelt kérdés
Tehát hogy olyan a személyiségetek, hogy a munkahelyre csak dolgozni akartok bejárni, semmi kedvetek a kollégákkal trécselni, bármit is elárulni magatokról. (Esetleg ezt konkrétan meg is mondtátok nekik.) Volt már olyan, hogy emiatt konfliktusotok volt, neadjisten ki is rúgtak titeket valahonnan, pedig a munkát jól végeztétek?

ma 06:44
A kérdező szavazást indított:
Nem volt még, mindenütt elfogadták, hogy én ilyen vagyok.
Volt, kommentben elmesélem.
4 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Azért az, hogy az ember introvertált és zárkozott természetű még nem jelenti azt, hogy aszociálisan kell minden helyzetben viselkednie. Introvertált vagyok, a nagyobb társas megmozdulásokat nem kedvelem, de tudok beszélgetni a kollégáimmal. A minimális szociális elvárásoknak meg kell tanulni megfelelni, akár szakmai segítséget is igénybe lehet e célból venni, de abba burkolózni, hogy "Hát én introvertált vagyok, ezért megtehetem, hogy nem állok szóba a többiekkel" szerintem egy nagyon "kényelmes" hozzáállás. Az introvertáltság nem feltétlenül ezt jelenti.
ma 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Az introvertáltság nem azt jelenti hogy soha nem beszélgetsz senkivel. :D
ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Konfliktusom nem volt, mert udvariasan par szot valtottam azert velük. De semmilyen pletykakba nem mentem bele. De akarhogy viselkedsz, ugyis beled kötnek, a hatad mögött mindenfelet beszelnek rolad. DE- ez Magyarorszag. Kulturaltabb orszagokban ilyen nincs. Többek között ezert is költöztem el Magyarorszagrol Nyugatra. A munkahelyeken dolgoznak, es nem csevegnek privat dolgokrol a kollegak.
ma 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2: És hol írom, hogy azt jelenti? Azért emelem ki az introvertáltakat és zarkózottakat, mert az ezen embertípusokba tartozók között nagyobb eséllyel fordul elő olyan, aki egy munkahelyen nem akar egyáltalán haverkodni.


3: Igen, én is ezért jöttem ki. És én is úgy tapasztalom, hogy itt elfogadják, hogy inkább csak dolgozni megyek be.

ma 07:35
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Pontosan. Aki Magyarorszagon el, nem sok fogalma van arrol, hogy maskeppen, jobban is lehet elni mashol.
ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Azonkivül kulturaltabb orszagokban nem kaparjak egymas szemet ki az emberek, hanem sokkal toleransabbak, udvariasabbak, es a segitöek, es nem foglalkoznak a masik maganeletevel.
ma 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Aloha8 ***** válasza:
22%
Aki a normalis valaszokat lepontozza, az azt tükrözi vissza, hogy igen, Magyarorszagon az emberek között gyülölködes van. Ez teny, ezert, aki ott el, ezzel van allandoan konfrontalva.
ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%
Jol tetted kerdezö, hogy elhagytad Magyarorszagot. Az ember nem tehet arrol, hogy hova született, arrol viszon igen, hogy olyan helyen akar elni, ahol a hata mögött nem sugnak össze.
ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem értettem, hogy akik elhagyták Magyarországot - és megtalálták a számításaikat - miért éreznek különböző fórumokon késztetést arra, hogy ezt hangoztassák? Örülök nektek és kívánom, hogy legyetek boldogok, de ha máshol minden olyan tökéletes, miért vártok egymástól önigazolást és pozitív megerősítést?
ma 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9: Nem erről szól a kérdésem, csak ha már valaki megemlítette, hogy külföldön él, akkor gondoltam, én is.

De amúgy meg miért ne lehetne leírni a benyomást Magyarországról külföldről nézve? Azért az sokmindent elárul, hogy vannak, akik nem is annyira a jobb kereset miatt költöznek külföldre, hanem mert elegük lett az átlag magyar munkahelyi mentalitásból. Erre a kérdésem tárgya is jó példa.

ma 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!