Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan érthetetlen és...

Miért olyan érthetetlen és ostoba sok ember az álláshirdetéseknél ?

Figyelt kérdés

Akkor is vagy huszan megkérdik kommentben, hogy helyileg hol van a munka, ha a képen bekeretezve rajta van. Ráadásul nem egy ember j-vel kérdi ly helyett. Rengetegen odaírják, hogy "érdekel". Legszívesebben azt válaszolnám az összesnek ilyenkor, hogy akkor jeletkezz b+, ha érdekel az állás. Ha rajtam múlna, mindegyik fekete listára kerülne és nem lenne interjúra sem behívva.


Komolyan nem értem, hogy érettségizhetett le némelyik ember.


tegnap 09:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%
Aki értelmes annak már van munkája, így csak az alja marad.
tegnap 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ez azért nem feltétlenül így van utolsó. Megszünhet egy munkahely, lehet leépítés, költözés. Sok okból válhat álláskeresővé az ember
tegnap 11:31
 13/21 anonim ***** válasza:
30%
Aha, akkor így kell érteni, hogy száznál több állásra jelentkezett valaki, mire felvették valahova.😁 Mindig csodálkoztam, mikor ilyet olvastam, hogy vajon hol lakhat ez az illető, hogy ennyi hirdetést talál.
tegnap 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Bezzeg a Gy.k.-n mindenki a civilizáció és a társadalom felső 10.000-beli krémes habja, mi? 😏
tegnap 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Kedvencem, legutóbb helyi város csoportjában kiírta valaki, hogy milyen munkát keres. Alatta jött a komment, hogy "engem érdekelne" :D
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
9-es, 10-es, azért az szerintem elvárható, hogy egy "szabvány" önéletrajzban (amire millió mintát talál a neten az illető) felsorolja a végzettségeit és eddigi munkahelyeit.
tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%

Ja, meg mondjuk ne pék jelentkezzen, amikor pl. könyvelőirodába bér- és tb ügyintézőt kerestem.

Szóval azért van egy szint...

tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Katona Dius ***** válasza:
43%

Ahogy 16-os írja, van egy alap elvárás az önéletrajzzal kapcsolatban. Személyes adatok (név, kor, elérhetőség), általános tanulmányok, közép tanulámnyok, ha van, felső tanulmányok, szakképesítések, stb. Előző munkahelyek (név, cím, ellátott munkakör, főbb feladatok). Esetleg kérőbbi tervek (új nyelv tanulás, tovább tanulás, bármi). Miért jelentkezett az illető erre a munkára?

A sorrend variálható, de a munkáltatók általában ezekre kíváncsiak. Ezekből sok mindent le lehet szűrni egy emberről.

És igen, ha egy szakképzettséget igénylő munkakörbe keresnek munkavállalót, esetleg gyakorlattal rendelkezőt, akkor oda ne jelentkezzen már (vagy legalábbis semmi értelme) egy olyan ember, akinek kanyarban más a végzettsége, ha egyáltalán van neki. Régebben lehet, hogy ez nem volt annyira gond. Manapság viszont az. Mindenhova olyan embert keresnek, akit minél kevésbé kell betanítani, mert nincs rá idő és ember. És nem azt mondom, hogy ez jó, de sajnos ez a helyzet.

Pl januárban mondott fel a kolléganőm (könyvelők vagyunk), és kerestünk új embert. Azért ebben a munkakörben egy normális önéletrajz megírása eléggé elvárt dolog. Aki arra nem volt képes, hogy egy tisztességes önéletrajzot megírjon (pedig ez olyan, amit iskolában tanítanak ezen a szakon!), ott elolvasásra sem került a jelentkezés. Ha egy ilyen alap dolgot nem tud az elvártaknak megfelelően elvégezni, holott ez olyan, amit tanultunk anno a képzésen, akkor hogy várnánk el tőle, hogy komolyabb feladatokat, mondjuk egy bérszámfejtést megfelelően elvégezzen?

tegnap 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%

18#-ra:

Személyes adatok (név, kor, elérhetőség), általános tanulmányok, közép tanulámnyok, ha van, felső tanulmányok, szakképesítések, stb. Előző munkahelyek (név, cím, ellátott munkakör, főbb feladatok). Esetleg kérőbbi tervek (új nyelv tanulás, tovább tanulás, bármi). Miért jelentkezett az illető erre a munkára?


Oké!

x y-k hívnak, Szatmárkoszoson lakom a Sártenger u. 35. alatt. Tel.: nincs. Net.: nincs.

Már az életkor kizár, - nagyjából eddig olvasod, ha kiderül, hogy elmúltam 40 éves!

Hivatásos katonaként (többnyire ez is kizáró ok, - mert "a katonák egytől egyig piszkos élősködők") olyan beosztást töltöttem be, amellyel összefüggésben titoktartási nyilatkozat köt!

Publikus végzettségek: érettségi, alapfokú angol (1913-ban)...

Az is abszurd kérdés, hogy miért akar valaki bárhol is dolgozni, - bizonyos, hogy nem azért, mert annyira nem tud magával mit kezdeni, de ha ezt írná neked, akkor meg ezért hajtanád el a "vérbe", mert kapásból azzal vádolnád meg, hogy nem vesz sem téged komolyan, sem a megpályázott munkakört.


Mit kell hazudnia, - mert őszinteséggel esélye nincs a 93. életévében esedékes "nyugdíjig" a példában említett ex-ht. katonának - ahhoz, hogy emberszámba vegye a munkaerőpiac és ne legyintsen rá az összes munkáltató?

15-20 év szolgálat után mit kell hazudnia annak, aki csak ahhoz ért, hogy eltaláljon egy célt a rábízott fegyverrel, együtt mozogjon kötelékben az egységével, odébb tudjon cipelni sebesülteket, tüzet tudjon oltani kézi eszközökkel és az elöljáróinak parancsait teljesítse?


Nehogy előadd már, hogy széles mosollyal a kezébe nyomsz egy munkaszerződést, - mert ezt te is tudod, hogy ez így nem igaz!


B. Verzió:

Mc Elek a nevem, asztalos szakmával végeztem az elmúlt évben.

EDDIG TART az olvasás munkáltatói oldalról, - mert mindenhová 20 éves, 35 év szakmai múlttal rendelkező 10000 mestereket keresnek, ESÉLYE SINCS A FRISSEN VÉGZETT SZAKEMBEREKNEK arra, hogy bárkinek bármit is bizonyítsanak!


Körülbelül ennyit tud a magyar munkaerőpiac, meg ahhoz értenek profin, hogy hol, miként lehet minél többet lecsippenteni járandóságokból, fizetési igényből, hogyan lehet elsunnyogni bejelentési, járulékfizetési kötelezettségeket! SENKI nem foglalkozik azzal, hogy miből lesz esetleg nyugdíja az embernek, ha olyan szerencsétlenül alakul a sorsa, hogy véletlenül megéli! Úgyhogy lehet orrba-szájba szülni, mert akkor SEM lesz az embereknek nyugdíja, ha leszünk elegen ehhez (magyarok) - már csak azért sem, mert amivel kiszúrja a legtöbb munkavállalónak a szemét a munkáltatója, abból fizikai lehetetlenség félretenni megtakarítási célokra és reális a veszélye annak is, hogy az esetleges megtakarításokat az állam "kiénekeli" az ember zsebéből, elkommunizálja valamilyen jogcímen!


Talán nem véletlen, hogy menekül az országból mindenki, aki nem látja a magyar alagút végén a fényt, - esélyt nem lát arra, hogy bármit is fel tudjon mutatni az éppen aktuális életében!

tegnap 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nem követek el ilyen ostobaságokat, de mégsem kellettem soha normálisabb helyre, mert nincs érettségim... Inkább felveszik a diplomást, aki oda írja, hogy "érdekel". De hát ő mégis értelmiség... 🤣🤣🤣
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!