Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy baràtnőd/barátod...

Ha egy baràtnőd/barátod érthetetlen módon undokoskodik veled messengeren (élőben más) szóvá tennéd neki, hogy mivel érdemelted ki?

Figyelt kérdés

Alapesetben, ha így viselkednek velem, egyértelműen tudom hogy nem feltétlen velem van a baj, csak a másiknak sz*r kedve van valami miatt.


Baràtnőm 2-3 hete nyomatja a flegmázàst messengeren, de nagyon.


A probléma az, hogy a barátnőm kezdeményezte a beszélgetést a messengeren, nem én faggattam, csak miutàn behozta a temát, feltettem pár kérdést, meg utàna másról is. Mintha totál idiótànak nézett volna, visszakérdezett 2 szavas mondatokkal "Mi van?", "Talán mert tanulnék?", "nem is volt ott!" (De ott volt az illető, visszakerestem a korábbi beszélgetést). Plusz nem vagyok jártas semennyire az ezotériában es hasonlókban, sokszor mondtam neki, hogy nem hiszek ezekben és szinte semmi ilyen elméletet nem ismerek. Gyakran küld ilyen képeket magyarázat nelkül és elvárja, hogy értsem. Ha van valami problémája, nehézsége, ír egy hangüzit, próbálok rà értelmesen válaszolni.


Nekem egy régóta húzódó gondom van, nem tehetek róla, emiatt fel szoktam hozni (mivel ő is elmondja, ami nyomasztja). Most már egyértelműen látszik rajta, hogy nem akar erről hallani, nincs màr ehhez empátiája, azt mondta "őszintén, ezen a ponton nem tudom, melyikőtök a rosszabb, ha nem akarsz tenni ellene, akkor ne..."


Nemrég adtam pár tippet valamibem "hát ezzel sokat segítettél, ja nem..."


Ha én úgy érzem nem tudok hozzászólni egy témához, akkor egyenesen és nem bunkózva elmondom, hogy "őszinten nem tudom, hogy erre mit mondhatnék azontúl, hogy meghallgatlak. "


7 évvel vagyok idősebb ennél a lánynál, nem szeretek veszekedni, és konfliktuskerülő is vagyok, de ma semmi olyat nem mondtam, amire flegmáznia kellett volna szóval kibukott belőlem, hogy nem értem miert undok velem.


Gondolkodom azon, hogy le kéne építenem, mert öreg vagyok ehhez egy kicsit és ha valaki kihoz belőlem egy hasonló stílust, amit most ő mutat felém, akkor az az jelenti, hogy nem igazán vagyunk barátnak valók, mert se meghallgatni, se megérteni, se beavatni nem akarjuk a másikat abba, amit nem ért. Szóval ha idegesítem, akkor minek ír.



júl. 11. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, kár időt pocsékolni rá.
júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én élőben megpróbálnám vele megbeszélni, ha olyan illetőről lenne szó, akit a barátomnak tartok. De a te leírásod alapján, ez a csaj nem tűnik a barátodnak. Max megkéred, hogy ne undokoskodjon, ha meg nem hagyja abba, jobb ha mellőzöd őt.
júl. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is arra hajlanék, hogy élőben próbáljátok ezt először megbeszélni, hátha van rá valami konkrét oka, amit ott és akkor ki is fejtene neked. Ha erre nem vevő, hagynám onnantól.
júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kaptam egy ugyancsak semmilyen reakciót a megjegyzésemre tőle, arra végül írtam egy magyarázkodó szöveget, de már azzal, hogy ennek így sok értelmét nem làtom. Sajnálom, ha valamivel nagyon megbántottam, de én erre nem vagyok vevő.


Nem szokásom úgymond forszírozni egy-egy kapcsolat megszakadàsát, de egy minimális tiszteletet a másik felé el lehet várni, és aki nem adja meg, nem biztos hogy akarok a továbbiakban barátkozni.


Mintha nem is az a valaki lenne, akivel 1-2 hónapja barátok voltunk. Nagyon vacak érzés, de itt most szükségem volt egy hatàrra.

júl. 11. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!