Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez mit jelent? "A gyenge...

Ez mit jelent? "A gyenge ember bosszút forral. Az erős megbocsát. A bölcs meg sem sértődik. " Azt, hogy benyeljük a sérelmeket?

Figyelt kérdés

Példa: szoros jó barátság. Napi kapcsolat, heti találkozás, közös bulizás, bizalom, csajügyek közös megbeszélése, igazi jó barátság. Aztán az egyik tag, eltűnik egy viberen válaszolatlanul hagyott kérdéssel dec 29-én. Utána elérhetetlen. Tudom, hogy bontakozik ki neki valami barátnő projekt, mert mondta, de pl szilveszteri megmozdulásra ő hívott el. Mivel én kedden kérdeztem tőle valamit, amit el is olvasott, és mindig kölcsönös szokott lenni, így kissé bosszant, hogy semmi reakció. Holott a facen néha aktív, tehát nem arról van szó, hogy baleset érte pl és én meg a "nagy sértődékenységemben" azt nem veszem észre.

A kérdés az, hogy szerintem ez egy barátságban nem ildomos, hogy valaki így viselkedjen. A fenti közmondásra reflektálva nem tudom mi a helyes. Mondjuk nyilván megvárom, hogy ő jelentkezzen előbb, bármeddig is tartson. De ez az ún "nem megsértődés" a kritika nélküli mindent benyeléssel azonos?



2016. jan. 1. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek idézetek, amik sok esetben orbitális baromságok. Tedd, amit jónak látsz!
2016. jan. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel érték egyet.

Nekem is volt hasonló problémám, úgy oldottam meg, hogy nem kezdeményeztem vele kommunikációt, megvártam míg ő keresett meg. Noss, nem keresett 😂

Csak úgy 1-2 hónap után, mikor hasznát látta bennem, és volt pofája a segítségemet kérni.

Erre a reakcióm csak annyi volt, hogy elolvastam az üzenetet, de nem válaszoltam rá.

Azóta sem beszélek vele.


18/F

2016. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem # 1 és 2 válaszoló félreérti a dolgot. Ez nem életbölcsesség arra, hogyan kell viselkedni, hanem életbölcsesség arra, hogy a viselkedésből hogyan lehet következtetni az ember személyiségére. Való igaz, hogy a gyenge személyiségű ember (aki bizonytalan saját magát illetően és fél) a saját személye elleni támadásnak vesz minden neki nem tetsző megnyilvánulást és erre agresszióval válaszol.
2016. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Azért az első kettő durván félreérti ezt meg te se a legjobb példát hozod fel kérdező.

Általánosságba az idézet arra vonatkozik, hogy az apró-cseprő hülyeségket engedd el a füled mellett. De ha már konkrétan az általad írt példát nézzük, ott a bölcs megoldás az, hogy vastagon szarsz a zilyen bvarátr,a mondván akkor reszelheti a jó édes anyját, van nekem elég barátom, hát marha vagyok én, hogy így kihasználjanak? Nem kell a dráma meg a veszekedés, nézegesse a tököm a frászbukot és a vibert, csinálok mást, aztán ha legközelebb keres, vagy bocsánatkéréssel/magyarázattal indít vagy megmondom hova mehet.

2016. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ez az emberek jellemére utal, ki hogyan kezeli a problémás helyzeteket. A bosszúállás elég primitív megküzdés a problémával. Az, aki kegyesen megbocsát, magának is hazudik, mintha nem is érte volna sérelem. Amikor valaki meg sem sértődik, azért érettebb dolog, mert pl. lehet megbeszéli a másikkal őszintén a (rossz) érzéseit és ez felnőttesebb dolog, mint megsértődni és magunkban puffogni, a másik sem gondolatolvasó. Nem biztos, hogy mindig magunkra kell vonatkoztatni a másik viselkedését.
2016. jan. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most van kibontakozóban egy kapcsolata. Nem lesz már annyit a barátaival, mint előtte. Ezt el kell fogadni.

Nem lehet hogy azért nem válaszolt, mert szerinte nem értenéd meg?

Ez az idézet pedig pont nem illik a történethez.

2016. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sérelmeinket megbosszulni valóban kicsinyes, pitiáner dolog és emberi gyengeségre utal. Aki erős, az tudja, hogy nem dől össze a világ, ha valaki nem úgy viselkedik vele, ahogy ő azt elvárja. Megrántja a vállát, és teszi tovább a dolgát. A bölcs pedig tudja, hogy a másik ember cselekedete az ő döntése. Akkor, abban a pillanatban így látja jónak. Lehet, hogy téved, lehet, hogy másnak (esetleg pont neked) nem esik jól, de neki akkor ez a döntése. A bölcs tehát tudja, hogy nem a tettekért haragszunk, hanem azért, mert úgy hisszük, kifejezetten ellenünk irányul.

Mondok egy példát. Ha valaki lekqrvázza a harmadik szomszédod féltestvérének a nénikéjét, mit teszel? Semmit. Hisz nem is ismered az illető hölgyet. Ám ha ugyanez a személy az anyukáddal teszi ezt, az vért kíván! Látod? Maga a tett nem változott, csak a megítélése változott bennünk, és ez határozza meg a reakciónkat is.

2016. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehát nem a sérelmek benyeléséről van szó, hanem annak belátásáról, hogy a sérelmek csak bennünk léteznek.
2016. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szép és jó, hogy "nem sértődöm meg, mert felülemelkedtem rajta", viszont akkor ne csodálkozzunk, ha szívatnak minket, mert azt hiszik, lehet. Létezik az ostoba embernek az az alfaja, aki még mindig a falkafelosztásban hisz :/
2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!