Ez mit jelent? "A gyenge ember bosszút forral. Az erős megbocsát. A bölcs meg sem sértődik. " Azt, hogy benyeljük a sérelmeket?
Példa: szoros jó barátság. Napi kapcsolat, heti találkozás, közös bulizás, bizalom, csajügyek közös megbeszélése, igazi jó barátság. Aztán az egyik tag, eltűnik egy viberen válaszolatlanul hagyott kérdéssel dec 29-én. Utána elérhetetlen. Tudom, hogy bontakozik ki neki valami barátnő projekt, mert mondta, de pl szilveszteri megmozdulásra ő hívott el. Mivel én kedden kérdeztem tőle valamit, amit el is olvasott, és mindig kölcsönös szokott lenni, így kissé bosszant, hogy semmi reakció. Holott a facen néha aktív, tehát nem arról van szó, hogy baleset érte pl és én meg a "nagy sértődékenységemben" azt nem veszem észre.
A kérdés az, hogy szerintem ez egy barátságban nem ildomos, hogy valaki így viselkedjen. A fenti közmondásra reflektálva nem tudom mi a helyes. Mondjuk nyilván megvárom, hogy ő jelentkezzen előbb, bármeddig is tartson. De ez az ún "nem megsértődés" a kritika nélküli mindent benyeléssel azonos?
Az előzővel érték egyet.
Nekem is volt hasonló problémám, úgy oldottam meg, hogy nem kezdeményeztem vele kommunikációt, megvártam míg ő keresett meg. Noss, nem keresett 😂
Csak úgy 1-2 hónap után, mikor hasznát látta bennem, és volt pofája a segítségemet kérni.
Erre a reakcióm csak annyi volt, hogy elolvastam az üzenetet, de nem válaszoltam rá.
Azóta sem beszélek vele.
18/F
Azért az első kettő durván félreérti ezt meg te se a legjobb példát hozod fel kérdező.
Általánosságba az idézet arra vonatkozik, hogy az apró-cseprő hülyeségket engedd el a füled mellett. De ha már konkrétan az általad írt példát nézzük, ott a bölcs megoldás az, hogy vastagon szarsz a zilyen bvarátr,a mondván akkor reszelheti a jó édes anyját, van nekem elég barátom, hát marha vagyok én, hogy így kihasználjanak? Nem kell a dráma meg a veszekedés, nézegesse a tököm a frászbukot és a vibert, csinálok mást, aztán ha legközelebb keres, vagy bocsánatkéréssel/magyarázattal indít vagy megmondom hova mehet.
Most van kibontakozóban egy kapcsolata. Nem lesz már annyit a barátaival, mint előtte. Ezt el kell fogadni.
Nem lehet hogy azért nem válaszolt, mert szerinte nem értenéd meg?
Ez az idézet pedig pont nem illik a történethez.
A sérelmeinket megbosszulni valóban kicsinyes, pitiáner dolog és emberi gyengeségre utal. Aki erős, az tudja, hogy nem dől össze a világ, ha valaki nem úgy viselkedik vele, ahogy ő azt elvárja. Megrántja a vállát, és teszi tovább a dolgát. A bölcs pedig tudja, hogy a másik ember cselekedete az ő döntése. Akkor, abban a pillanatban így látja jónak. Lehet, hogy téved, lehet, hogy másnak (esetleg pont neked) nem esik jól, de neki akkor ez a döntése. A bölcs tehát tudja, hogy nem a tettekért haragszunk, hanem azért, mert úgy hisszük, kifejezetten ellenünk irányul.
Mondok egy példát. Ha valaki lekqrvázza a harmadik szomszédod féltestvérének a nénikéjét, mit teszel? Semmit. Hisz nem is ismered az illető hölgyet. Ám ha ugyanez a személy az anyukáddal teszi ezt, az vért kíván! Látod? Maga a tett nem változott, csak a megítélése változott bennünk, és ez határozza meg a reakciónkat is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!