Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan érthetetlen és...

Miért olyan érthetetlen és ostoba sok ember az álláshirdetéseknél ?

Figyelt kérdés

Akkor is vagy huszan megkérdik kommentben, hogy helyileg hol van a munka, ha a képen bekeretezve rajta van. Ráadásul nem egy ember j-vel kérdi ly helyett. Rengetegen odaírják, hogy "érdekel". Legszívesebben azt válaszolnám az összesnek ilyenkor, hogy akkor jeletkezz b+, ha érdekel az állás. Ha rajtam múlna, mindegyik fekete listára kerülne és nem lenne interjúra sem behívva.


Komolyan nem értem, hogy érettségizhetett le némelyik ember.


tegnap 09:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Van köztük diplomás is hidd el. Sajnos ez emberek alapvetően ösztön álltál vezérelt lények, de itt a sötétségben a propaganda is segít illetve a magyar alapvetően luzer típus, de azt hiszi ő a legjobb mindenben.
tegnap 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg botrány amúgy 🤣 de ne aggódj, ha véletlenül sikerül beadniuk a jelentkezésüket, ezeket tuti nem veszik fel.
tegnap 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy remek szűrő is arra, hogy kit ne hívjanak be interjúra.

De én is sokszor látom és szinte ijesztő, hogy mennyi életképtelen ember van. És nem csak a 8 általános vagy az alatti kategóriában.

tegnap 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
[link] 🤣
tegnap 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
tegnap 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Ne is mondd. Az elmúlt hetekben interjúztattam, technikusi poziba, műszaki területre. Virágkötő is jelentkezett. Kérdeztem, hogy elolvasta-e egyáltalán a hirdetést? Ja, nem olvasta el.
tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Akit érdekel valóban és van olyan értelmes, az jelentkezik a megadott lehetőségeken. A többit nem igen veszik számításba, szóval ezen kár idegesíteni magad.


Ilyenné fajult a mai világ. Nézd meg az egész rendszert, mindent.

tegnap 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Katona Dius ***** válasza:
77%

Én is rendszeresen találkozok olyan önéletrajzokkal, hogy csak pislogok. Könyvtárban dolgozok könyvelőként. Pont nemrég egy kolléga nyugdíjba vonulása miatt kerestünk új diplomás könyvtárost. Fel volt tüntetve a hirdetésben az elvárt végzettség. Egy szál érettségistől a heggesztőig (!) jelentkezett sok ember.

Én meg pislogtam, mint hal a szatyorban, hogy dehát leírtuk, hogy könytárszakos diplomás embert keresünk...

Azt is szeretem, mikor önéletrajz címen beküldik az élettörténetüket.

Kedvencem volt előző munkahelyemen: cím önéletrajz.

Kedves Munkáltató! Nagyon szeretném a munkát, mert anyósommal élek, kisgyermekemet nevelem, szeretnék elhelyezkedni, mert kevés a pénz.

XY.

Ez volt az önéletrajz.

tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Hozzászoktatták a hirdető munkáltatók őket ahhoz, hogy egy hirdetés, fél fizetés, öt munkakör! -Valamelyiket csak bele lehet illeszteni a lehetetlen kitételekbe! Már az interjúztatás is egy teljesen felesleges alázás!

Felesleges azért szívatni az embereket és könyékig matatni a múltjukban, jelenükben, hogy x összegért elvégezzenek munkafeladatokat. Az meg nyilvánvaló, hogy nem engednek egy szeszegeret egy atomerőmű vezérlőpultjához, hogy kedvére morzézzon a gombjain.

A. Képes valaki elvégezni az általa megpályázott munkát.

B. Nem képes elvégezni az általa megpályázott munkát.

Nem kell egy állás pályázatot széttudományoskodni olyan szinten, mint ahogyan az a jelenben divatos! A megrendelők meg kajálják a szélhámosságot!


Saját példa:

Váltanom kellett, munkát kerestem, benéztem egy kereskedelmi vállalathoz, mert láttam egy olyan állást meghirdetve a bejáratánál, amelyben el tudtam volna képzelni a jövőmet. Odabent kiderült, hogy érettségihez kötötték a munkakör betöltését, de látott valamit a szememben a leendő főnökasszonyom és kaptam egy esélyt. Betanultam az egyik legjobbtól három-négy hónap alatt, mialatt kaptunk szúrópróbaszerű ellenőrzéseket is. Mire végeztünk a betanulási szakasszal, nagyképűség nélkül állíthatom, hogy a rendelkezésre álló emberek körül a második legjobbá váltam, - egy másik férfit és engem kértek mindenhová dolgozni, amíg volt választék, mert hatékonyak voltunk és nem volt jellemző ránk a hibázás. Azóta már feledésbe merültek olyan - egyébként alapvetőként számító - fogalmak, mint munkabírás, rátermettség, tisztesség, precizitás. Most csak az a lényeg, hogy droidként termeld a pénzt és felvállald, hogy elvtelenül feláldozod a magánéletedet is a "lojalitás" oltárán. Nem kicsit alakult át a világ - és nem az előnyére!

tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Egy kis off:

Az sem teljesen világos, hogy 2024-ben Magyarországon mit tartanak a munkáltatók "jó" önéletrajznak!

Mennyi az esélye egy olyan embernek, akit - mondjuk - 15 év után tesznek egyik napról a másikra utcára - mert "csak"?

A jelen állás szerint nulla és nem jellemző, hogy segítenek egy ilyen megírásában bárkinek is, bárhonnan!

Amikor utoljára kellett önéletrajzot írnom, az nem munkaköri tudományoskodásról szólt és elfogadták! Érdekes, nem?

tegnap 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!