Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosz kollektívájú munkahelyen...

Rosz kollektívájú munkahelyen keszitenél titokban felvételt, hogy megtudod miket beszélnek rólad?

Figyelt kérdés

Egy nagyon rossz közösségű munkahelyen dolgozom, ahol tudom, hogy mindenki kibeszél mindenkit, és áskálódnak.


Velem se jók, csak nyilván a szemembe nem mondanak semmit.

Úgy gondoltam, hagynék bent a pihenőben a táskámban egy hangfelvevőt, és amikor nem vagyok ott, akkor had beszélgessenek bátran maguk között.


Tudom, hogy nem etikus, de ezeket a felvételeket nem használnám fel senki ellen, semmilyen körülmények között csak szeretném megtudni hogy hányadán állok velük.

Vélemények?


szept. 30. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

"Egy nagyon rossz közösségű munkahelyen dolgozom, ahol tudom, hogy mindenki kibeszél mindenkit, és áskálódnak."


Nincs mit ragozni ezen, valószínűleg tudod, hogy mit hallanál. A titkos hangfelvétel nemhogy csak nem etikus, de személyiségi jogokat sért. Egy pillanatig nem ölnék ebbe energiát.

szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Valahol bánt, igen. Nagyon csúnya dolgokat hallanék magamról.
szept. 30. 12:21
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Én se értem, minek ebbe energiát fektetni.

Nagyjából úgyis tudod, hogy rosszat mondanak rólad. Mi lesz attól más, ha szó szerint hallod, hogy különböző személyek mit mondanak? Elárulom: csak még jobban felhúznád magad rajta. Te olyan ember lehetsz, aki imádja dédelgetni a sérelmeit, bántásait, és újra meg újra visszagondol rájuk, elolvassa/meghallgatja a sértő üzenetet.

Az ilyen ember magát mérgezi meg sértődöttségével.

szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Ne süllyedj le a szintjükre. Én is ilyen helyen dolgozom. Tudom, hogy nem könnyű. Koncentrálj a munkára, elvégre munkahely, nem barátkozni mész oda. Egy kis lélekerősítő pluszban: “Egy alkalommal megkérdezték Arisztotelészt: - Mondd csak, téged egy cseppet sem zavar, hogy mindenfélét beszélnek a hátad mögött? A filozófus megvonta a vállát: - Ha nem vagyok ott, tőlem meg is verhetnek!”
szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Szerintem néha jobb a tudatlanság.
szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze nyilván mindenki arra hivatkozik, hogy nem etikus, meg minek ölni bele energiát, és körülbelül tényleg igazuk is van. Én abban az esetben tenném ezt, ha nem lennék biztos a dolgomban, és ha már eldontottem, hogy megyek onnan. Hogy akkor pláne felesleges? Nyilván.. De én is szeretném tudni, ki és mi a fő probléma.
szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

Elég beteg dolog lenne. Ha tudod, hogy nem jók egymáshoz, minek akarsz róla felvételt? Hallod őket sokszor, szerintem az is elég. Vagy kinek bizonyítanád? Annak, akivel kibeszél téged? De az meg tudja.


Menj inkább börtönökbe, és magyarázd meg nekik, hogy legyenek jók. Szerintem ott gonosz emberek is vannak, magyarázd meg nekik, hogy ne legyenek rosszak.


Imádkozz Istenhez, és kövesd Jézus Krisztus szavait.

szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne tedd. Igaz a mondás, hogy amiről nem tudsz, az nem fáj. Én egyszer csináltam ilyen felvételt egy rossz munkahelyen. Engem nagyon rosszul érintett, amiket mondtak rólam, pedig azt tudtam, hogy rossz véleménnyel vannak rólam. Viszont így hallani nagyon fájt, főleg, hogy ilyenkor az ember nem fogja vissza magát, és undorító stílusban mondja el a véleményét... Ráadásul ok nélkül beszéltek rólam így, színtiszta rosszindulat volt csak. Én napokig "sokkban" voltam miatta, és nehezen jártam be dolgozni.
szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Én már csináltam ilyet egyszer!! És nagy meglepetés ért. Ugyanis az égvilágon semmit nem mondtak rólam és másról sem. Pedig meg voltam győződve róla, hogy amint kiteszem a lábam, téma leszek.
szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Eléggé szánalmas lenne.
szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!