Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Készíthetek hangfelvételt...

Készíthetek hangfelvételt titokban a kirúgásomról?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen mennek az elbocsájtások jobbra balra kit ilyen kit olyan nonszensz indokkal küldenek el. Valójában csak vissza esett a megrendelés és nagy a létszám rá.

Gyár. Ez ilyen.

Viszont a probléma az az. Hogy nem fizetik ki a végkielégítéseket hanem aláiratják az emberekkel a közös meg egyezésest 0 végkieggel. 5-8 de 10en 20on éves dolgozókkal is!

Egyik mostmár volt kollégám több mint 5 év után lett elküldve. Elé tették a közöst 0 végkieggel amire aztmondta h ő ezt nem írja alá.

Majd meg lett fenyegetve h akk vissza mehet dolgozni és majd fegyelmikkel küldik el.

Alá írta.

Mások is ugyanezt tapasztalták.

Kérdésem. Fel vehetem e ezt a beszélgetést ha rám kerül a sor.

Nem írom alá. Azzonnal távoznék a munkahelyről és perelhetnék e?

Több mint 5 éve vagyok én is ennél a cégnél. Nem tudom sor kerül e rám is. De fel akarok készülni.

5 év sz@pás után nem 0ft al szeretnék távozni ha elküldenek.


szept. 16. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

küldjenek el akkor fegyelmivel. Sehol nem fog látszódni, hogy közössel jöttél el, vagy a munkáltató mondott fel neked. Viszont a munkáltatói felmondást kötelező indokolni. Ha bizonyíthatóan alaptalan dolgokat állít akkor lehet pereskedni. Bár 5 év után 2 havi bér jár jó esetben 1 milla. Ennyiért nem fog pereskedni senki. Több az ügyvédi költség.


Csinálhatsz titokban felvételt, csak nem fogják elfogadni sehol.

szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy az első írja, titokban felveheted, csak értelme nincs, mert valóban nem hasznalhatod fel
szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Felhasználható a bizonyítás során a jogszerűtlen felvétel is bizonyos megkötésekkel (ÍH 2015.98), csak visszakézből fognak személyiségi jogi pert indítani a sértettek. És a végén lehet te jársz rosszabbul a sérelemdíjak kifizetése után.
szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

A hangfelvétel csak akkor használható fel, ha a másik fél a beleegyezését adta, evvel kell kezdődnie a felvételnek.

De amúgy olyan nincs, hogy csak úgy légből kapva elküldenek fegyelmivel. Ahhoz el kell követned valamit, ami indokolja.

szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen: [link]


De életszerűtlen az egész: értem, hogy sokan a legkisebb fenyegetésre összesz*rjk magukat, de fegyelmivel elküldeni valakit nem olyan egyszerű.

Azt írsz alá, amit Te akarsz.

szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Miért mi a különbség a közös megegyezés 0 végkielégítéssel és a fegyelmi felmondás között?

Ja,az hogy a munkaadók azt kamuzzák már évtizedek óta hogy akit fegyelmivel küldenek el az látszódni fog valami iratokban és ezért nem fogják felvenni sehová és még munkanélküli segélyt sem fog kapni az miatt...

A fegyelmivel még jobban is járhat anyagilag,nem azonnal kerül utcára,pár hónapig dolgozhat még fizetésért,közben kereshet munkát arra az esetre ha tényleg megtörténne hogy keresnek egy akkora hibát a munkájában ami tényleg azonnali fegyelmit és elbocsájtást érdemel.

Ha 5-20év alatt nem hibázott ekkorát akkor ezután miért történne meg?

szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Újat nem írok a többi válaszhoz képest, csak megerősítem, hogy fenyegetőzéssel nem kell foglalkozni. Az a céljuk, hogy összeszard magad és aláírd a papírjukat.
szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Igazuk van az előttem szólóknak.

Még annyit, hogy az első fegyelmi után nem rúghatnak ki. ( Gondolom nem lopsz, verekedsz a munkahelyen ami azonnali elbocsájtással járna)

Ne ijedj meg! Próbálj meg higgadtan tárgyalni velük. Mondd meg nekik röviden, érthetően, hogy 2 havi végkielégítéssel alairod. Ha nem mennek bele, akkor visszamész a helyedre dolgozol tovább. Azután náluk a labda. Akció - reakció. Te csak reagálj ha a munkaadó lép reakcióba.

Ügyes legyél! A lényeg, hogy ne mutasd, hogy félsz. Engem nagyon aljas módon akartak eltávolítani. Kollégák mondták, hogy azt amit én kibirtam, ők nem bírták volna ki.

Megmondtam, hogy saját akaratából nem mondok fel. Egy hét után felajanlották a végkielégítést.

tegnapelőtt 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Felveheted. Ilyen esetben nem törvényellenes a hangfelvétel bíróságra vitele.


Nemrég láttam egy tiktok videót egy munkajogásszal. Story: az ügyfelét azért nem vették fel, mert kisgyerekes, egy férfit vettek fel helyette. Erről felvételt készített és beperelte a céget. A felvétel ment a bíróságra, nem kellett a másik fél beleegyezése a rögzítésről, mert nem ment nyílvánosságra az anyag.

tegnapelőtt 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a megoldás, hanem az, hogy nem írod alá a közös megegyezést, így kénytelenek lesznek egyoldalúan felmondani és ha nem fizetik ki a végkielégítést a munkaügyi bírósághoz tudsz fordulni, én ezt tenném.
tegnapelőtt 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!