Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Készíthetek hangfelvételt...

Készíthetek hangfelvételt titokban a kirúgásomról?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen mennek az elbocsájtások jobbra balra kit ilyen kit olyan nonszensz indokkal küldenek el. Valójában csak vissza esett a megrendelés és nagy a létszám rá.

Gyár. Ez ilyen.

Viszont a probléma az az. Hogy nem fizetik ki a végkielégítéseket hanem aláiratják az emberekkel a közös meg egyezésest 0 végkieggel. 5-8 de 10en 20on éves dolgozókkal is!

Egyik mostmár volt kollégám több mint 5 év után lett elküldve. Elé tették a közöst 0 végkieggel amire aztmondta h ő ezt nem írja alá.

Majd meg lett fenyegetve h akk vissza mehet dolgozni és majd fegyelmikkel küldik el.

Alá írta.

Mások is ugyanezt tapasztalták.

Kérdésem. Fel vehetem e ezt a beszélgetést ha rám kerül a sor.

Nem írom alá. Azzonnal távoznék a munkahelyről és perelhetnék e?

Több mint 5 éve vagyok én is ennél a cégnél. Nem tudom sor kerül e rám is. De fel akarok készülni.

5 év sz@pás után nem 0ft al szeretnék távozni ha elküldenek.


szept. 16. 19:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%
10: Az mondjuk esélyes, hogy előtte még megpróbálják kiprovokálni, hogy a kérdező elkövessen valamit, ami miatt elküldhetik rendkívüli felmondással, azonnali hatállyal. Hallottam már olyanról, hogy valakinek a holmijai közé rejtettek valamit, majd kifele menet átvizsgálták, "megtalálták" nála az adott dolgot, és így repülhetett lopásért. Vagy hogy valahol, ahol a kamera jól látja, elejtettek egy bankjegyet, az illető felvette és elrakta, és amikor ment ki, megtalálták nála, és kirúghatták, mivelhogy le kellett volna adnia, amit talált. És ilyesmi dolgok. Tehát nem árt óvatosnak lenni, ha az ember a végkielégítésért küzd. Késni sem érdemes a munkából egy percet sem.
tegnapelőtt 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lenne ha a melósok összebeszélnének és senki nem írná a közös megegyezést,majd 20-30-X dolgozó kapna fegyelmit és kirúgást pár hónap alatt-vajon milyen hihető sztorit kellene kitalálnia a cégnek ha bizonyítani akarná a bíróságon hogy hirtelen mennyi rossz,szabotőr stb.dolgozó lett a cégnél akiktől csak így tudott megszabadulni...
tegnapelőtt 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Katona Dius ***** válasza:
57%

Az azonnal távoznék részt nem értem:

-Felmonasz? nem jár végkielégítés

-Hazamész és nem jelensz meg? Mehet érte a fegyelmi

Ha jól emlékszem 3 kell, hogy indok nélkül, végkielégítés nélkül kirugjanak.

Viszont sajnos a felvétel nem bizonyíték.

De megpróbálkozhatsz a perrel. Egy ügyvéddel kellene erről beszélni, ő tudna tényleg hasznos infókat adni.

tegnapelőtt 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!