Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazamennétek vagy elvállalnáto...

Hazamennétek vagy elvállalnátok ezt a rossz melót?

Figyelt kérdés

Külföldön ragadtam, nem találtam meg a számításaimat... Jelenleg nincs semmi bevételem és úgy állok, hogy még nagynehezen ki tudom köhögni 2 havi lakbéremet a kollégiumnak, aztán levagyok nullázva.

Két opcióm van: 1: Hazamegyek Magyarországba a mérgező, mentálisan bántalmazó szüleimhez. 2: Elvállalom azt a munkát, amit a kollégiumom ajánl.

A kollégiumi munka egy kicsit fura. Hétköznapokon 17-09-ig van gyakorlatban a munkaidő, hétvégén meg 0-24. Lényegében akkor kell dolgozni, amikor a kollégium üzemeltetése nem dolgozik, tehát irodaidőn kívül. Viszont a fizetés meg sem közelíti az gyakorlati munkaidőt, heti kb. 20 órára leszek beírva. Az "érdemi munka" hétköznap igazából csak pár óra: beköltöző diákok körbevezetése, konyhakészleti és hálószobai rendelések összekészítése és becsomagolása, esemény- és buliszervezés a hétvégére. Hétvégén az érdemi munka pedig, hogy az eseményeken és a bulikon felügyelem a diákokat végig és takarítok a buli után (összehányt mosdó, kiöntött piák, stb.).

A "nem érdemi" munka annyiból áll, hogy éjszaka folyamatosan készenlétben vagyok a telefon mellett, ha valakinek baja van az éjjel kellős közepén akkor ugrok rá. Aludni aludhatok, de fel kell kelni és dolgozni, ha úgy van.

És nem, nem tudok jelenelg más munkát találni idekint.



szept. 16. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Menj haza!
Vállald el a munkát!
16 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és nem tudom mennyire számít, de egyetemistaként vagyok ideként, ami azt jelenti, hogy hétfőtől péntekig 8-17-ig fordulnak elő óráim összevissza. Legtöbbször csak 2-3 óra egy nap, de vannak 5 órás napok. Tehát kb. 0-24 be leszek skatujázva.

Ha hazamegyek, a bántalmazó szüleim olyannyira elveszik az életkedvem, hogy max feküdni lesz egész nap erőm és várom a halálom. Nem volt semmi erőm dolgozni otthonlakás mellett és ha nagynehezen dolgoztam is rövid idegi, Magyarországon nem kerestem annyit, hogy ki tudjak venni egy albérletet. Ezért próbáltam szerencsét itt Skandináviában.

szept. 16. 18:21
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Vállald el a munkát, aztán keress közben mást.
szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Keresni kereshetek mást, de nem fogok találni semmit. Nem alkalmaznak mert nem beszélem a helyi nyelvet. Még ételfutárnak sem kellettem.
szept. 16. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira nem rossz meló, de igazából azt se értem, hogy miért nem keresel valami mást. Vendéglátás, futárkodás...? Én Hollandiában élek, azért itt is rengeteg munkalehetőség van a diákoknak.
szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik Skandináv országban nem elég az angol egy ételfutárnak? :O Manapság már Budapesten is kapni angollal munkát.
szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Futárnak nem vettek fel sajnos. Vendéglátásban nem találtam még szabad helyet.

#5 Svéd..

szept. 16. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1278..

Martin szappanoperaja lassan hosszabb es izgalmasabb mint a Baratok kozt.

szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!