Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan kollégátok,...

Volt már olyan kollégátok, akivel egyszerűen nem tudtatok együtt dolgozni, hiába is próbáltatok vele zöld ágra vergődni, mi lett?

Figyelt kérdés
Nekem most van egy ilyen kollégám. Mindig ügyelek arra, hogy korrekt és kedves legyek, de ezzel együtt is folyton panaszkodik és mártírkodik, ellenkezik és ami a legrosszabb: lassan és hanyagul dolgozik. Hogyan lehet ilyesvalakivel együtt dolgozni?

#munkahely #munkatárs #személyiségzavaroa
szept. 10. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy.

Váltottam.

szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha új, főleg, ha még kezdő, akkor még lehet, hogy belejön. Valószínűleg őt is frusztrálja, hogy bizonyos dolgok nem úgy mennek, ahogy kellene és szeretné, és az még inkább rontja a teljesítményét. Ha már régebb óta van ott, illetve nem kellenek különleges készségek a munkához vagy ugyanezeket a feladatokat már régóta csinálja, az más helyzet.

Amúgy persze, voltak olyanok, akikkel nem tudtam együtt dolgozni, de nem készségbeli problémák, inkább személyiségproblémák miatt. Volt, akivel mások sem tudtak együtt dolgozni, őt végül kirúgták, de voltak, akikkel csak mi nem értettük meg egymást, akkor én váltottam.

szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiléptem.
szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért nem tudtam vele együtt dolgozni, mert vagy folyton táppénzen volt, vagy döglött a papírok felett, mert rosszullét kerülgeti. Kirúgták a francba egy fél év után, úgyhogy megoldódott.
szept. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Próbáld a határokat lefektetni, meddig mehet el, és mi az amit már nem léphet meg mert következmenyei lesznek.

És akkor annak legyenek is MINDIG kóvetkezmenyei, ne csak fenyegetesek, ne csak egyszer így egyszer úgy, hanem mindig.

Aztán ha nem kapja össze magát, akkor "mindenki pótolható"

szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, milyen külön-külön a céghez és az egymáshoz való viszonyotok. Mióta áll fenn a probléma? Az egyikőtök új? Ha régebb óta áll fenn a probléma, tapasztalsz változást? A munkakörötök mennyire köt össze titeket (feladatban és időben)? Van mód némi elkülönülésre, távolságtartásra? Egyikőtök a felettese a másiknak? Ha nem, a feletteseitek hogyan értékelnek titeket és a munkátokat? Csak a te részedről áll fenn a probléma vagy kölcsönös? Jelezted / jeleztétek már valakinek a problémát?
szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. A kollega kb a masodik eselyet is eljatszodta, rezgett alatta a lec, de mikor szoltam hogy inkabb felmondok minthogy vele kelljen dolgozni, (kb senki mas sem akart) akkor kirugtak neki. Kicsit zzarul ereztem magam, de mindenki csak megerositette hogy nem az en hibam, es ugyis repult volna.
szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Oh, több ilyen is volt már.

Volt, amit le kellett nyelnem, mert a főnököm volt, és kellett az állás:( - valamennyire meg lehetett szokni, bár persze időnként alaposan kikészített...

Volt, amikor a főnököm tisztában volt vele, hogy nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, de mivel mindkettőnknek megvoltak a maga erősségei, úgy szervezte, hogy minél kevesebbet kelljen közvetlenül egymással dolgozni - így végülis elvoltunk, míg aztán ő nagy megkönnyebbülésemre elment a cégtől, de nem emiatt.

Egyszer volt, hogy többünk nem bírt meglenni ugyanazzal az emberrel, ott a többiek kérték, hogy együtt szóljunk a főnöknek, szóltunk is, kirúgták.

szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó kis állások van, egy ilyen fura ember miatt nem válnék meg tőle. Ő az új, és nem csak velem ilyen, hanem mindenkivel. Annyira elüt mindenkitől a hozzáállása.. Pocsék a munkája, de ugye "még új", megy a magyarázkodás, de ilyen hülye új kollégám még nem volt. Mindenki vét hibákat, pláne ha új, de ez az egyből támadó reakció, meg érzem, hogy nem is érti, amit mondunk neki... Én kipenderíteném, de arra nem biztos, hogy van lehetőség.
szept. 10. 23:11
 10/14 A kérdező kommentje:
7: tök jó, hogy a cég melléd állt!
szept. 10. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!