Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzem a jogi szakot...

Ha elvégzem a jogi szakot mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam, és sikeresen leszűrtem, hogy (szerencsés esetben) az 5 év egyetem után, még 2-3-4-5 évet “gyakorlaton” kell tölteni a jogásznak. Engem egyetemet kezdőként az érdekelne, hogy semmiféle befolyásos kapcsolat (a családban én teszem az első diplomát, ha sikerül) nélkül mennyire lehet munkát találni itthon, illetve lehetséges e külföldön dolgozni a magyar diplomával? Továbbá, az egyetem befejeztével milyen bérezésre lehet számítani? Szeretnék segíteni otthon a szüleimnek, tesóméknak anyagilag is, viszont már most lenne egy munka, ami havi 800 ezret fizetne minimum. (Nyilván nem itthon.) És tűnődöm, hogy megéri e befektetni 5+ évet az életemből, vagy inkább kezdjek el dolgozni…

Sajnos nehezebb körülmények között élünk, viszont szüleim ennek ellenére mindenükkel támogatnak, hogy egyetemre mehessek és ne kétkezi munkát végezzek, mint Ők. Anya azt is ecsetelte, hogy Ő is szeretett volna anno tanulni tovább, viszont nem álltak jól anyagilag, akkoriban pedig diákhitel képben sem volt (legalábbis nem tudott róla) így nem sikerült neki, hogy magasabb szinten tanuljon. Úgy érzem kicsit ez is hatással van arra, hogy megvalósítsam ezt az egészet, viszont néha elgondolkodom, hogy 5+ év múlva a szüleim is idősebbek lesznek, és az 5 év egyetem helyett, ha havi 800.000-1000000 Ft-ot keresnék külföldön, már azzal is nagyon sokat tudnék segíteni Nekik és öcsémnek. Mindezek ellenére arra intenek, hogy mindenképp tanuljak, viszont tényleg nem vagyok tisztában vele, hogy esetleg ügyvédként, vagy egy cég jogászaként, esetleg bíróként milyen fizetésekre lehet szert tenni.


A válaszokat előre is köszönöm!


(A jog iránti szenvedélyem már általános iskolában kialakult, ahol minden diákért próbáltam kiállni, akit igazságtalanul bántottak diákok, vagy tanárok. Képes voltam a suli házirendjét bogarászni, hogy másnap azzal cáfoljam az igazgatót és a tantestületet. (Sikeresen)Ekkor tanácsolta az egyik tanárom a jogi pályát, “a magas igazságérzetem” miatt. Ne legyen félreértés, nem voltam sose “stréber”, makacs, bajkeverő voltam, aki mindig kibújt minden alól, amivel “vádolták”. A házirendet is egy ilyen kibúvós eset miatt bogarásztam :)



aug. 24. 00:32
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%

#30 nézz körül. Egy barátom 50 éves, HR-es egy cégnél és bruttó egy millát keres. Egy műszakban dolgozik. Nincs egyetemi végzettsége. Úgyhogy erről ennyit. A te korodban ez nem számít kimagaslónak, a diplomások többsége ennyit simán megkeres. Nem több műszak, hanem egzisztencia, tapasztalat stb miatt. Inkább te élsz álomvilágban.

#29 igen, látom ezt sem értetted. Elmondtad ugyanazt amit én. Mondtam, hogy magyar jogi diplomával nincs esélye külföldön, márpedig neki ez is szempont. A 800 ezret nem jogi szakmabeli munkával kapná meg. De ajánlom hogy olvasd el mégegyszer a kérdést.

aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Kései Sirató ***** válasza:
87%

#31

Budapesten? És mennyit túlórázik? Kiadják rendesen a szabadságát? És még 10 féle kérdés, amire persze te nem tudsz válaszolni, mert nem rólad van szó, de ha jobban utána nézel, mindig az derül ki, hogy általában nem a legkorrektebbek a cégek, mint munkáltatók. Bp-en elég sok elmegy albérletre, nem élnék ott szívesen. Amennyivel jobbak a fizetések, annyival drágább a megélhetés, ezenkívül dugó, rossz levegő, és túlórázni kell, a bátyám ott él, tudom, miről beszélek.

Külföldön ő mindig egy senki lesz.

aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%

#32 igen Budapesten, nem túlórázik, és egyéb juttatásokat is kap a fizetés mellé.

Miért lenne senki? Nagyon sokan sikeresen asszimilálódtak. És a többség jól is érzi magát.

Nagyon primitív a gondolkodásmódod, ne haragudj

aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Kései Sirató ***** válasza:
77%
Erről beszélek, tudtam, hogy Budapesten fizetnek ennyit, ahol rengetegféle plusz költséggel lehet élni. Hát nem egy leányálom.
aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%
#34 mi lenne az a plusz költség konkrétan? Egyáltalán nem fizetnek jelentősen többet mint vidéken. Össze vissza beszélsz.
aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
27%
Megalázóan alacsony a fizetés. Pl. 3 éve bíróságon vagy ügyészségen dolgozó, szakvizsga előtt álló fogalmazónak nettó 270-et sem éri el a fizetése...
aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
45%

Miért van ekkora népszerűsége ennek a szaknak, ha ennyire rosszak a kilátások?

Vagy lehet van valami titka amiről az átlag ember nem tud?xd

aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
49%
36-os válaszoló vagyok, ezek tények, hiába pontoznak le. Magamról írtam. Jogászként, 3 év után a fizetésem nettó 268k...
aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
Hat az tenyleg kurv4 kevés, én gyárba, 2 muszakba kapok netto 400-at érettsegivel es nem kell megszakadnom
szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
29%

#38

Ez esetben miért nem vagy inkább ügyvéd?

Csak addig kell kibírnod, amíg ügyvédjelölt vagy, addig nem fizetnek, de utána vállalkozóként ügyvédként ennyire nem keresnél rosszul, mint itt.

De jogtanácsosként is jobban keresnél, csak lehet, hogy többet kellene dolgoznod.

szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!