Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzem a jogi szakot...

Ha elvégzem a jogi szakot mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam, és sikeresen leszűrtem, hogy (szerencsés esetben) az 5 év egyetem után, még 2-3-4-5 évet “gyakorlaton” kell tölteni a jogásznak. Engem egyetemet kezdőként az érdekelne, hogy semmiféle befolyásos kapcsolat (a családban én teszem az első diplomát, ha sikerül) nélkül mennyire lehet munkát találni itthon, illetve lehetséges e külföldön dolgozni a magyar diplomával? Továbbá, az egyetem befejeztével milyen bérezésre lehet számítani? Szeretnék segíteni otthon a szüleimnek, tesóméknak anyagilag is, viszont már most lenne egy munka, ami havi 800 ezret fizetne minimum. (Nyilván nem itthon.) És tűnődöm, hogy megéri e befektetni 5+ évet az életemből, vagy inkább kezdjek el dolgozni…

Sajnos nehezebb körülmények között élünk, viszont szüleim ennek ellenére mindenükkel támogatnak, hogy egyetemre mehessek és ne kétkezi munkát végezzek, mint Ők. Anya azt is ecsetelte, hogy Ő is szeretett volna anno tanulni tovább, viszont nem álltak jól anyagilag, akkoriban pedig diákhitel képben sem volt (legalábbis nem tudott róla) így nem sikerült neki, hogy magasabb szinten tanuljon. Úgy érzem kicsit ez is hatással van arra, hogy megvalósítsam ezt az egészet, viszont néha elgondolkodom, hogy 5+ év múlva a szüleim is idősebbek lesznek, és az 5 év egyetem helyett, ha havi 800.000-1000000 Ft-ot keresnék külföldön, már azzal is nagyon sokat tudnék segíteni Nekik és öcsémnek. Mindezek ellenére arra intenek, hogy mindenképp tanuljak, viszont tényleg nem vagyok tisztában vele, hogy esetleg ügyvédként, vagy egy cég jogászaként, esetleg bíróként milyen fizetésekre lehet szert tenni.


A válaszokat előre is köszönöm!


(A jog iránti szenvedélyem már általános iskolában kialakult, ahol minden diákért próbáltam kiállni, akit igazságtalanul bántottak diákok, vagy tanárok. Képes voltam a suli házirendjét bogarászni, hogy másnap azzal cáfoljam az igazgatót és a tantestületet. (Sikeresen)Ekkor tanácsolta az egyik tanárom a jogi pályát, “a magas igazságérzetem” miatt. Ne legyen félreértés, nem voltam sose “stréber”, makacs, bajkeverő voltam, aki mindig kibújt minden alól, amivel “vádolták”. A házirendet is egy ilyen kibúvós eset miatt bogarásztam :)



aug. 24. 00:32
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Látom, páran esélytelennek látták, hogy bejutok jogi egyetemre, viszont szeretném jelezni, hogy kérdésem azért tettem fel, mert már felvételt nyertem államilag finanszírozott osztatlan jogi képzésre. (Bőven a ponthatár felett volt a pontom)


A kollégiumom még kérdőjel, hogy megkapom e, szóval ha nem kapom meg, akkor úgyse tudok egyetemre menni, mivel a magas albérletárakat nem bírná a pénztárcám.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hasznosak voltak.

aug. 26. 15:01
 12/47 anonim ***** válasza:
68%

#11 és Pestre vagy vidékre jutottál be? Azért az sem mindegy

De összességében igaza van minden hozzászólónak, ilyen anyagi háttérrel szerintem ne vágj bele. Állaimról is át tudsz kerülni önköltségesre, csúszhatsz, ha mégsem tetszik akkor pedig le kell dolgoznod itthon az állami féléveket.

Koliba pedig nem tudsz majd minden évben bekerülni. Vagyis ilyenről én még nem hallottam.

A végzés utáni kiltások sem rózsásak. Szóval szerintem ne kezdd el a leírtak alapján.

aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 Kései Sirató ***** válasza:
67%

Ha végzel, akkor még hátravan a jogi szakvizsga is. Ügyvédjelölt lehetsz addig.


Az állami hivatalokban a nagyobb városokban minden osztályvezető és sok más beosztott is jogi végzettségű. Ha ilyen helyre mennél, mert kedvenced a közigazgatási jog lesz, akkor ezek azért biztos előremeneteli lehetőségeket magukban rejtő pályák. Lehetsz jegyző önkormányzatnál, aki ellenjegyzi a polgármester összes ügyletét és jogi tanácsokat ad, részt vesz a képviselőtestületi üléseken. A jegyző a helyi választási iroda vezetője is, ő szervezi meg a szavazóköröket és az ezzel kapcsolatos munkákat.

aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
61%
#13 de a magasabb pozíciókba protekció kell, ilyen nincs hogy biztos az előmenetel. A többség csak kis csinovynik marad az ilyen helyeken
aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 Kései Sirató ***** válasza:
62%

#14


Sokféle hivatalban dolgoztam, általában valakit előléptettek, akinek megvolt a közigazgatási szakvizsgája. Vezetői pozícióba épphogy kell a diploma, a szakvizsga és legalább 5 év munkatapasztalat az adott munkahelyen.

aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
68%
#15 ha ez így lenne, akkor kb bárkiből válhatna vezető. Ez nem így működik, mert ezeken a hivatalkon belül is nagy a verseny
aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Kései Sirató ***** válasza:
68%

#16


Aha, azért kell többször, sokszor fél évig is hirdetni a jegyzői és más vezetői állásokat, igaz? Ha nem tudsz valamit, akkor jobb, ha nem írsz semmit sem egy adott témáról.

aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
70%

Én is hivatalban dolgozom (már több városban is dolgoztam, nem most kezdtem), a dolgozók kb 10 %-ának van csak jogi végzettsége, szóval azért az nagy előny, a többségnek államigazgatási, vagy pénzügyi főiskola, vagy közszolgálati, vagy közgazdasági egyetem.

Igen, jól írja a 15-ös, hogy fontos a végzettség és gyakorlat, nem jellemző, hogy szakértelem nélküli ismerősöket ültetnek be, egyrészt a törvényi előírás miatt (nem lehet pl. jegyző akárki, akármilyen diplomával), másrészt ilyen komoly feladatot nem is tudna ellátni mondjuk egy földrajztanár, akinek van jó protekciója.

Szóval eléggé indokolatlan a lepontozása Kései Siratónak, mert jókat írt.

De itt hasraütésszerűen pontoznak a hozzá nem értó válaszolók, kedves kérdező.

Jogi végzettséggel van azért bőven lehetőséged.

Ha nem hivatalban, akkor ügyvédként, ügyészként, közjegyzőként (talán a közjegyzői hivatás a legelérhetetlenebb), vagy egy nagyobb cégnél jogtanácsosként is dolgozhatsz majd.

aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
0%
#18 munkája talán lesz, de valószínűleg nagyon kevés fizetésért.
aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
73%

#19


A NAV-nál nem olyan rosszak a fizetések, mint gondolod. Ráadásul a feleségem is hivatalnok, nem annyira rossz a helyzet, van nyelvpótlék, SZÉP kártya, 2 évente fizetik, ha szemüveget csináltat, év végén jutalom is van, de persze nem a keleti országrészben élünk.

aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!