Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzem a jogi szakot...

Ha elvégzem a jogi szakot mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam, és sikeresen leszűrtem, hogy (szerencsés esetben) az 5 év egyetem után, még 2-3-4-5 évet “gyakorlaton” kell tölteni a jogásznak. Engem egyetemet kezdőként az érdekelne, hogy semmiféle befolyásos kapcsolat (a családban én teszem az első diplomát, ha sikerül) nélkül mennyire lehet munkát találni itthon, illetve lehetséges e külföldön dolgozni a magyar diplomával? Továbbá, az egyetem befejeztével milyen bérezésre lehet számítani? Szeretnék segíteni otthon a szüleimnek, tesóméknak anyagilag is, viszont már most lenne egy munka, ami havi 800 ezret fizetne minimum. (Nyilván nem itthon.) És tűnődöm, hogy megéri e befektetni 5+ évet az életemből, vagy inkább kezdjek el dolgozni…

Sajnos nehezebb körülmények között élünk, viszont szüleim ennek ellenére mindenükkel támogatnak, hogy egyetemre mehessek és ne kétkezi munkát végezzek, mint Ők. Anya azt is ecsetelte, hogy Ő is szeretett volna anno tanulni tovább, viszont nem álltak jól anyagilag, akkoriban pedig diákhitel képben sem volt (legalábbis nem tudott róla) így nem sikerült neki, hogy magasabb szinten tanuljon. Úgy érzem kicsit ez is hatással van arra, hogy megvalósítsam ezt az egészet, viszont néha elgondolkodom, hogy 5+ év múlva a szüleim is idősebbek lesznek, és az 5 év egyetem helyett, ha havi 800.000-1000000 Ft-ot keresnék külföldön, már azzal is nagyon sokat tudnék segíteni Nekik és öcsémnek. Mindezek ellenére arra intenek, hogy mindenképp tanuljak, viszont tényleg nem vagyok tisztában vele, hogy esetleg ügyvédként, vagy egy cég jogászaként, esetleg bíróként milyen fizetésekre lehet szert tenni.


A válaszokat előre is köszönöm!


(A jog iránti szenvedélyem már általános iskolában kialakult, ahol minden diákért próbáltam kiállni, akit igazságtalanul bántottak diákok, vagy tanárok. Képes voltam a suli házirendjét bogarászni, hogy másnap azzal cáfoljam az igazgatót és a tantestületet. (Sikeresen)Ekkor tanácsolta az egyik tanárom a jogi pályát, “a magas igazságérzetem” miatt. Ne legyen félreértés, nem voltam sose “stréber”, makacs, bajkeverő voltam, aki mindig kibújt minden alól, amivel “vádolták”. A házirendet is egy ilyen kibúvós eset miatt bogarásztam :)



aug. 24. 00:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%

A jogászok nem keresnek valami jól ahhoz képest, hogy mennyit tanulnak.

Ráadásul kell az ismerős is a jó helyekhez.

aug. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
11%

Jogasz meg ugyved nyomororog. Van tobb ugyved baratom . Nem elnek jol vagy nem abbol elnek.


Egy biro megkeresi a havi 2 milkat ,de keves biroi pozi van meg kihalasos alapon megy. Tehat eloszor birosagi irnok stb-kent kellene befeszkelni magad oda. Na meg Bp -en egy kutyafuttatot ismerek,ahova jarnak birok.


Tehat nem lehetetlen. Ha nagyon akarod,sikerulni fog.



De en inkabb ugyved melohoz kapcsolodo munkat valasztanek es onnan szereznem az ugyvedi munkakat is. Pl ingatlaneladas+adasveteli.



Na meg igazabol ossze kene baratkozni egy nyugdijazashoz kozdlito ugyveddel es a teljes ugyfelkoret atvehetned. Mdg diploma elott segedkezheznel neki a szerzik gepeleseben,h megtanuls a szakma kis aprosagait.

aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
41%

Nem hiszem hogy a jog szenvedélyed, mert bele sem látsz, azt sem tudod mit tanulnak igazából az egyetemen. Kapcsolatok nélkül elég reménytelen az elhelyezkedés, és az átlag rosszul keres. Ilyet én még nem hallottam hogy összebarátkozol egy ügyvéddel és átveszed az ügyfélkörét. Az ilyen dolgok amúgyis családon belül "öröklődnek". Ennek semmi realitása nincs.

Sajnos az hogy nagy az igazságérzeted, az kevés a joghoz, és nem is sok közve van hozzá. Ez egyáltalán nem jelenti azt hogy neked való a pálya.

A jog egy országspecifiuks szak, magyar jogi diplomával nem tudsz külföldön dolgozni. Minden országnak más a jogrendszere.

Nem éri meg befektetni ebbe a szakmába, mert mint mondtam joggal nagyon keveset fogsz keresni. Kezdőként minimálbér körül, utána se sokkal többet.

Döntsd el szerintem hogy egyetemre akarsz menni, vagy külföldre dolgozni. Ha külföldben gondolkozol akkor a jog feljetős. A leírtak alapján én sem ajánlom neked ezt a szakot, mert nem fér össze az elképzeléseiddel. Az államira a ponthatárok is nagyon magasak, tehát ha nem jutnál be, akkor marad a hitel. De nem gondolom hogy okos dolog lenne milliós adóssággal elkezdeni a felnőtt életed.

Gazdasági szak, mérnöki nem érdekel?

Amúgy a külföld sem rossz ötlet, szerintem egyáltalán nem muszáj erőltetni a diplomát. Levelező képzéseket pedig később is el tudsz végezni

aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
32%
*felejtős
aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
71%

Nem túl bíztató. Akinek sikerült az ismerőseim közül, annak a szülei már eleve felsőközéposztályba tartoznak, és be tudták dugni valahova a gyereküket, amikor lediplomázott a jogon.

Volt egy szintén hasonló eset, mint a Te eseted, a szülők egyszerű emberek, semmi ismeretség sehol, és a lányka nem jutott be egyetlen ügyvédi irodába sem ügyvédbojtárnak, márpedig az a pár év még kellett volna. Pedig ismeretlenül is házaltak a szülők, tök megalázó lehetett, (ilyenkor van az, hogy a ki nem fizetett béréből levont járulékot is neki kellett volna befizetni, vagyis hát a szülőknek, de még így sem állt szóba velük senki, mert nincsenek a "körben"). Ez a csajszi végül biztosítónál helyezkedett el, mint üzletkötő.

Külföld szintén nem jön be, mert országspecifikus a magyar jogi diploma.

Egy esetet tudok, alsó középosztály, ő az egyetem alatt is már az igazságügyi minisztáriumban gyakornokoskodott, és oda felvették diploma után. Hogy mi a munkaköre és hogyan keres, nem tudom...

aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
69%

A jog pont egy olyan szak, amihez nagyon is kell a biztos családi háttér. Ha nem vagy kiemelkedően okos, egyetem mellett nem fogsz tudni dolgozni és államira is nagyon kevesen kerülnek be, mivel olyan magasak a ponthatárok. Gyakori a csúszás, évismétlés stb, amit ugye szintén finanszírozni kell ha önköltségesen vagy.

Diploma után nagyon keveset fogsz keresni gyakornokként és egyáltalán nem vagy bebiztosítva, nincs garancia arra hogy felvesznek ügyvédi irodába stb. De a gyakornoki évek alatt is rászorul a diák a szülői támogatásra anyagilag biztosan, mert manapság nettó 200 ezer körüli bérből elég nehéz kijönni

Szóval a te helyzetedben én biztos nem vágnék ebbe bele

aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim válasza:
68%
Érdekelne miért pontozták le a válaszokat, én is feltettem már a jogi pályára vonatkozó kérdést ott mindenki 100%-ban ezen a véleményen volt. Miért ilyen megosztó ez a kérdés?
aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert néhányan ezt élvezik, hogy jól lepontozzák azt aki reálisan ismerteti a helyzetet
aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
42%

Nekem pl a kötelező gyakorlatra se volt könnyű intézni valamit. Ügyvédet sikerült, akinek fizetnem kellett a gyakorlatért. A többi gyakorlati helyet az egyetem jelölte ki.

Nem lett vele munkám.

Jól írja az 5ös. A legtöbb jogász hallgatónak már első perctől meg van az előremelegített helye, ahova majd a végzettség megszerzése után becsüccsenhet. A többinek nem sok az esélye..

aug. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim válasza:
74%
#8 Nem tudom ez kinek áll érdekében, talán a sértett jogászoknak? Mindenesetre elég megtévesztő.
aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!