Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Codecool elvégzése után az...

Codecool elvégzése után az általuk felkínált állással mekkora fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Ugye elvileg ha sikeresen elvégzi valaki a tanfolyamot akkor felkínálnak neki néhány állást amiből választhat. És ha választott egy állást, akkor onnantól számítva 24 vagy 18 hónap alatt vissza kell fizetnie a tandíjat, ami havonta 113.400Ft(24 hónap) vagy 146.900Ft(18 hónap). Na már most ez ugye nem olyan kevés. Lehet akkora fizetésre számítani, hogy amellett hogy ezt fizeti az ember vissza, még meg is tudjon éli?

Próbáltam más oldalakon utána nézni, és olyat találtam is, hogy egy 5+ év tapasztalattal rendelkező ügyes emberke akár 1M fölött is képes keresni. Juniorhoz viszont kb. 10-ből egy oldalon olvastam olyat, hogy olyan bruttó 350-400 körül mozog, a többi oldalon viszont még kerekített értéket sem írtak.

Ha valaki éppen benne van/volt vagy vannak információi, mondana néhány szót róla?

Tudom hogy ott is megkérdezhetném, de még gimnáziumba járok, és még van 1,5 évem mire oda jutok, csak gyötör a kíváncsiság :)


Köszönöm!


2021. dec. 31. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbérre. Lehúzzák rólad a legtöbb bőrt, amit tudnak.

Ahol nem fizetsz előre, ott utólag fizetsz, és sokat.

Ajándékba ilyen szakmát nem kapsz.

Én olyan helyre mennék, ahol elkérik az árát előre, és nem köteleznek 2 év rabszolgamunkára minimálbérért.

2021. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Itt is lehet előre fizetni: 2.132.800Ft, ha a tanfolyam után az általuk megadott állások közül választok, vagy 3.580.000 ha nem oda megyek dolgozni.
2021. dec. 31. 17:21
 3/20 anonim ***** válasza:
És találsz 10 másik sulit ennek harmadáért.
2021. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De így legalább ha ezt elvégzem, akkor lesz egy állásom, és nem azon kell majd aggódnom, hogy hova vesznek fel 0 tapasztalattal. Aztán ha nem fizetnek eleget, akkor ha igaz amit olvastam 1-2 éves gyakorlattal már el lehet menni máshova.
2021. dec. 31. 17:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Akárhova felvesznek, ha értesz hozzá. Tapasztalatom. A munkatársam zöldrókás volt, lehúzott több hónapot egy semmiresejó cégnél és úgy jött hozzánk. Én A&K -s voltam, itt kezdtem. Portfólióm volt és lelkesedésem. Ugyanott vagyunk, csak ő tett egy kb. 1.5 éves kitérőt, ami szó szerint semmit se ért neki, munkaidőben is csak dumálgatott meg olvasott, annyira nulla volt, a fizetése szintén. De annyi ilyen suli van, mint égen a csillag! A kötelező munka viszont nem előny, szerintem inkább szívás és időpocsékolás.
2021. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#4


Az állásgarancia nem úgy működik, hogy elvégzed a tanfolyamot és biztosan kapsz munkát. Általában úgy szól a megállapodás, hogy ha nem tudsz elhelyezkedni, akkor nem kell visszafizetni a képzés árát, de azt senki nem tudja garantálni, hogy a képzésnek megfelelő állást szerzel magadnak. Válogatási lehetőséged sem lesz nagyon kezdőként. Valószínűleg el kell fogadnod a legelső szembejövő állást, akármennyire is nem tetszik majd valami miatt.

2021. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért már szinte bsc+msc is mehetne önköltségen...
2022. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7-es: alapot végigcsináltam, nulla gyakorlati haszna volt. Lehet, hogy árban megegyezik, versenyképes tudásban sajnos nem.
2022. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Versenyképes tudást vársz egy ilyen gyorstalpalótól?
2022. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Vannak jó bootcampek, ez személyes tapasztalatom. Mindegyiket nyilván nem ismerem. A "gyorstalpalók" között van, ami nem is olyan nagyon gyors és igen, ad tudást bőven. Sok szempontból többet és frissebbet is, mint amit bsc-n kaptam (mert mint mondtam, van összehasonlítási alapom, mivel elvégeztem). Ha csak arra alapoznék, amit az egyetem tanított, akkor én is beállhatnék a bölcsészek közé a mekibe. Nem kell isteníteni, annyira sokat nem ad az egyetem. A "gyorstalpalókon" sem ritka, hogy valaki már meglevő diplomával iratkozik be.
2022. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!