Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Codecool elvégzése után az...

Codecool elvégzése után az általuk felkínált állással mekkora fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Ugye elvileg ha sikeresen elvégzi valaki a tanfolyamot akkor felkínálnak neki néhány állást amiből választhat. És ha választott egy állást, akkor onnantól számítva 24 vagy 18 hónap alatt vissza kell fizetnie a tandíjat, ami havonta 113.400Ft(24 hónap) vagy 146.900Ft(18 hónap). Na már most ez ugye nem olyan kevés. Lehet akkora fizetésre számítani, hogy amellett hogy ezt fizeti az ember vissza, még meg is tudjon éli?

Próbáltam más oldalakon utána nézni, és olyat találtam is, hogy egy 5+ év tapasztalattal rendelkező ügyes emberke akár 1M fölött is képes keresni. Juniorhoz viszont kb. 10-ből egy oldalon olvastam olyat, hogy olyan bruttó 350-400 körül mozog, a többi oldalon viszont még kerekített értéket sem írtak.

Ha valaki éppen benne van/volt vagy vannak információi, mondana néhány szót róla?

Tudom hogy ott is megkérdezhetném, de még gimnáziumba járok, és még van 1,5 évem mire oda jutok, csak gyötör a kíváncsiság :)


Köszönöm!


2021. dec. 31. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Az egyetem nem ad sokat, de aki az összes többire, amit nem ad kiad 2-3 millió forintot, az hülye (feltételezve, hogy valóban ad valami tudást az ilyesmi). Ha van egy diplomád, megveszel 1-2 udemy kurzust 10-20 euroért, végig nézed/csinálod, és máris 100x nagyobb esélyekkel indulsz úgy, hogy nem baszod hitelbe magad.
2022. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ez a te véleményed. Az enyém meg nem. Szerintem többet ér egy jó gyakorlatias hely és amellé 1-2 udemy kurzus, mint 3-5 évet elbaszni a padban (főleg nappalin!) egy olyan képzésre, ami semmit nem ad, csak az idődet pocsékoltad vele, meg ezeréves tölteléktantárgyakat magoltál szánalomkreditekért, hogy aztán a végén kigyere úgy, hogy semmit sem tudsz a gyakorlatban elvégezni, mert sosem láttál rendszerben semmit. Nem értünk egyet, de nem baj. Te úgy gondolod, én meg nem. Megférünk egymás mellett.
2022. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Alábecsülöd azt, hogy kapsz vele egy papírt is. Nekem csak az, hogy van egy papírom manageri beosztásba rakott és duplázott a fizumon.


Mellesleg nagyon gyenge szinten lehetsz, ha szerinted az ilyen codecool meg hasonlók értékelhető tudást adnak. Az egyetem se ad, semmi se ad, csak ha leülsz és foglalkozol vele, vagy dolgozol benne.


Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet velük elhelyezkedni. Sőt ismerek is egy jó programozót, aki valami hasonlót végzett, de a 2 gombos 1 textboxos ipari programoknál nem megy tovább. Ha erre van szükség, ahhoz tényleg nem kell sokkal több, de akkor se 2-3 millióért.

2022. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A diplomámat sosem kérte sehol senki. Volt, hogy nem is kérdezték, én meg nem mondtam. Fölébecsülöd a papír értékét. Igaz, én nem menedzseri vonalon vagyok, lehet, hogy ott van értéke. Programozóként nincs.


Én nem személyeskedtem veled, hogy te milyen szinten lehetsz, mert nem tudom megállapítani 3 mondatból. Hogy te ezt megteszed, az téged minősít, és semmit sem mond el az én szakmai tudásomból. Soft skill fejlesztést is fontold meg, nem csak a diplomát!

2022. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy nem a valódi tudás számít, hanem a papír.
2022. jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondom, hogy nem a papír számít.
2022. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%

15

Azért egy "codecool" orvos alá nem feküdnél be, még akkor se, ha biztosan állítja, hogy ő bizony nagyon jó.

2022. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Hasonlatnak nevezzük azt, amikor a hasonlító és a hasonlított között valamilyen hasonlóság, közös vonás van. A képi elem és a tárgyi elem nincs egymással azonosítva, hanem csak párhuzamban állnak."


Az orvoslás és a programozás nincsenek párhuzamban. Ilyenformán a hasonlatod rossz.

2022. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

18

Nem rossz hasonlat, csak eltúlzott. Persze, hogy számít a papír, az bizonyíték, hogy TALÁN nem vagy hülye. Orvosnál ez komolyabb, de mindkét helyen számít.

2022. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 SZücsöm válasza:

19. Szerencsére erre találták ki az állásinterjút. Kiderül ha nem értesz ahhoz amit állítasz, nincs halott páciens, és a cég nem veszít semmit. Max a hr-es munkaidejét kitöltik.



Amúgy ha még érdekel kérdező, jelenleg kb nettó 300-350 re lehet számítani a fél éves gyakornoki idő után (ami viszont kb nettó 170-180). Persze ez attól is függ mennyire tudod magad eladni, hova vennének fel, és hogy milyen irányzatra mész advance-on. Pl Java-s, C#-s fejlesztő ként valszeg többet kapnál mint tesztelő vagy DevOps-os ként.


Viszont többek között OTP, Raiffeisen, Generali, HSBC, Vodafon, Morgan Stanley, folyamatos partnerek.


Ismerek olyan Codecool-ost aki 4,5 év után az OTP banknál már Medior és nettó 700ezer felett keres. Bár ott az is bőven közrejátszott hogy nagyon sokan elmentek az irodából és ezért mert folyamatosan fizetés emelést kérni. Viszont ha nem érné meg a pénzét, nem kapná meg az emelést.

2022. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!