Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzem a jogi szakot...

Ha elvégzem a jogi szakot mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam, és sikeresen leszűrtem, hogy (szerencsés esetben) az 5 év egyetem után, még 2-3-4-5 évet “gyakorlaton” kell tölteni a jogásznak. Engem egyetemet kezdőként az érdekelne, hogy semmiféle befolyásos kapcsolat (a családban én teszem az első diplomát, ha sikerül) nélkül mennyire lehet munkát találni itthon, illetve lehetséges e külföldön dolgozni a magyar diplomával? Továbbá, az egyetem befejeztével milyen bérezésre lehet számítani? Szeretnék segíteni otthon a szüleimnek, tesóméknak anyagilag is, viszont már most lenne egy munka, ami havi 800 ezret fizetne minimum. (Nyilván nem itthon.) És tűnődöm, hogy megéri e befektetni 5+ évet az életemből, vagy inkább kezdjek el dolgozni…

Sajnos nehezebb körülmények között élünk, viszont szüleim ennek ellenére mindenükkel támogatnak, hogy egyetemre mehessek és ne kétkezi munkát végezzek, mint Ők. Anya azt is ecsetelte, hogy Ő is szeretett volna anno tanulni tovább, viszont nem álltak jól anyagilag, akkoriban pedig diákhitel képben sem volt (legalábbis nem tudott róla) így nem sikerült neki, hogy magasabb szinten tanuljon. Úgy érzem kicsit ez is hatással van arra, hogy megvalósítsam ezt az egészet, viszont néha elgondolkodom, hogy 5+ év múlva a szüleim is idősebbek lesznek, és az 5 év egyetem helyett, ha havi 800.000-1000000 Ft-ot keresnék külföldön, már azzal is nagyon sokat tudnék segíteni Nekik és öcsémnek. Mindezek ellenére arra intenek, hogy mindenképp tanuljak, viszont tényleg nem vagyok tisztában vele, hogy esetleg ügyvédként, vagy egy cég jogászaként, esetleg bíróként milyen fizetésekre lehet szert tenni.


A válaszokat előre is köszönöm!


(A jog iránti szenvedélyem már általános iskolában kialakult, ahol minden diákért próbáltam kiállni, akit igazságtalanul bántottak diákok, vagy tanárok. Képes voltam a suli házirendjét bogarászni, hogy másnap azzal cáfoljam az igazgatót és a tantestületet. (Sikeresen)Ekkor tanácsolta az egyik tanárom a jogi pályát, “a magas igazságérzetem” miatt. Ne legyen félreértés, nem voltam sose “stréber”, makacs, bajkeverő voltam, aki mindig kibújt minden alól, amivel “vádolták”. A házirendet is egy ilyen kibúvós eset miatt bogarásztam :)



aug. 24. 00:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
0%

#20 a nem olyan rossz az mit takar?

És azért a NAV nem egy álommunka, azt tegyük hozzá. Általában azok mennek oda akinek más irányban nem jött össze a karrier.

aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

#21

Én nem vagyok kezdő, a kérdező szempontjából nem releváns az én havi bérem, mert kiemelt bérezésben részesülök.

A munkába járás költségét, azaz a benzint is kifizetik.

Azt meg honnan vetted, hogy nem egy álommunka? biztosan azért van túljelentkezés mindig, mert egy rossz hely, hát nem úgy néz ki.

aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%

#22 előbb még a feleségedről beszéltél...

Miért, szerinted olyan szórakoztató egy hivatalban ülni egész nap, és a NAV ügyeit intézni? Biztos van akinek az, de valszeg nem ez az álma azoknak akik jogot végeztek.

A túljelentkezés pedig nem magyarázza, mivel rengeteg a jogász, és ahhoz képest kevés a munkahely/munkalehetőség.

aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
79%

#23


A feleségem is köztisztviselő és én is, bármelyikünkre igaz ez, hogy nem rossz a hivatali munka.

Egy műszak, szabad hétvégék, szabad minden ünnepnap, fizetik a munkába járás költségét, nem kell túlórázni, stb.

Nem kell bent ülni egész nap, a munkához helyszíni szemlék is tartoznak bőven és képzések, továbbképzések, szóval nem kell folyamatosan egy helyben ülni, ahogyan te azt elképzeled.

aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
0%
#24 lehet, de elég monoton munka ha egy életen keresztül ezt szeretnéd csinálni. Nem árultad el mennyi a fizetésed, de amennyire én tudom elég kevés az ilyan helyen dolgozóknak, illetve nem is nagy presztízs. Tehát szerintem nem sokkal vagy beljebb mint egy átlagos szak átalgos munkájával, ezért nem éri meg 5+ évet tanulni stb
aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%
És ezt nem sértésből mondom, hanem a kérdező szemszögéből közelítettem meg
aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Kései Sirató ***** válasza:
72%
Akkor elárulom, bruttó 934 ezer Ft a havi bérem, de elmúltam 45. Egy kezdő fizetés jóval kevesebb, de az is lényegesen magasabb, mint az átlag.
aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

#27 hát ne haragudj, de egy férfinek bruttó 934 ilyen korában teljesen átlagosnak számít. A nettó az érdekes amúgyis.

Kérdes hogy milyen átlagra gondolsz.

A kérdező elvileg külföldön diploma nélkül meg tudna keresni 800 ezret 18 évesként. Szóval szerintem te is érzed, hogy nem meggyőző amit bizonygatsz. A kérdező külföldre is szeretne menni, és a célja az, hogy minél gyorsabban minél magasabb legyen a fizetése. Na hát a jogra pont az ellenkezője igaz. Hosszú évek alatt el tudsz jutni egy bizonyos szintre fizetés szempontjából, de persze ez sincs kőbe vésve.

aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Kései Sirató ***** válasza:
81%

#28

Külföldön magyar jogi diplomával esélytelen.

Diploma nélkül takarítani lehet. De ha nem Sopronból ingázik, akkor rengeteg elmegy a szállásra, biztosításra, minden másra. Ha ingázik, akkor meg az utazásra.

aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
67%

#28


Hol számít átlagosnak 934 ezer? Áruld már el, hogy oda menjek.

Álomvilágban élsz. Persze sokan keresnek többet napi 10-12 óra melóval, meg minimálbérre bejelentve. Vagy több műszakban pl. az egészségügyben. De nem egy 1 műszakos helyen.

aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!