Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkálatató köteles a...

A munkálatató köteles a felmondást indolnia?

Figyelt kérdés
aug. 1. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Magyarul, kérlek!
aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kivéve próbaidő alatt (feltételekkel ott is kérhetsz indoklást).
aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Indoklás nélküli (vagy nem megalapozott, diszkriminatív, stb indok) felmondás miatt elég komoly munkaügyi pert lehetne a nyakába akasztani. Kivéve nyilván a próbaidő alatti felmondást.
aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Köteles, még határozott idejű szerződés esetén is. És az indoknak meg kell állnia a helyét. Ha például létszámleépítés indokával küld el, akkor egy meghatározott ideig (azt hiszem, 6 hónap) nem vehet fel új embert arra a posztra.
aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem rég hívott az üzletvezető hogy köszöni szépen az eddigi munkám de akivel egyszerre kezdtem csajszi ő jobban mozgott az adott pozicióban így inkább őt tartja meg.
aug. 1. 16:10
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
5: Próbaidő alatt ez teljesen szabályos. És veled még korrektebbül bántak, mint velem pár éve. Mert nekem is ezt a szöveget nyomták, hogy a másik felvett dolgozó sokkal jobb, de még hitegettek, hogy adnak még egy hetet, hogy bizonyítsak. Holott mint utólag kiderült, már akkor el volt dőlve, hogy ki vagyok rúgva, csak kellett nekik még egy hét, hogy felvegyenek másik embert.
aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Katona Dius ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt, illetve ha határozott idejű szerződés letelt és nem hosszabbít, nem köteles indokolni. Minden más esetben igen.

A kérdés, hogy azonnali hatállyal küldenek e el, vagy jár a felmondási idő. Végkielégítés? Mennyi ideje vagy ott? Határozott vagy határozatlan a szerződésed?

aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
6:hát igen bár derült égből villámcsapás volt mert csak 3 hete voltam melóba
aug. 1. 16:29
 9/25 Katona Dius ***** válasza:
100%
Akkor még erősen próbaidő alatt voltál. Bármilyen indok nélkül felmondhat ilyen esetben.
aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
6:ja és mindezt műszak előtt munkába indulás előtt szóval fordulhatam vissza a buszmegből
aug. 1. 16:34
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!