Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kivitelezhető,hogy egy...

Hogyan kivitelezhető,hogy egy fő állású munkahely mellett még pluszban másod állásban is dolgozzak valahol?

Figyelt kérdés

Jelenleg kertésznek tanulok,de amint be fejeztem a harmadik évemet szakmunkásként át iratkozom szociális ágazatba ahol csecsemőgondozóként tanulnék tovább,és le is érettségiznék,de még a felszolgálói meló is megfordult a fejemben. Azt tervezem,hogy felköltözök Vagy Sopronba vagy pedig Győrbe és onnan Szlovákiába vagy Ausztriába járnék át munkát vállalni talán felszolgálóként egy cukrászdában plusz bébiszitterként ( egyébkènt nem tudom,hogy lehetne ezt kivitelezni,hogy felszolgálóként még pluszban bébiszitter is lennék,de aki tapasztaltabb az biztos tud tanácsot adni,hogy ezt hogyan tudnám megoldani.)Az is megfordult már a fejemben,hogy bérlek egy albérletet a kettő ország közül valamelyikben vagy pedig ingázni fogok és maradok Sopronban vagy Győrben,viszont a kérdéseim a következők:


Milyen az életminőség Sopronban,és Győrben más Magyar városokhoz képest? És milyen az életminőség a határon túl, Ausztriában és Szlovákiában?


Milyenek a Győri és Soproni,Osztrák és Szlovákiai és Osztrák lakhatási költségek és az Albérlet árak?

Milyen kulturális és szabadidős tevékenységeket kínálnak ?


Milyen a közbiztonság vagy az egészségügyi ellátás színvonala?


Sopron vagy Győr közvetlen közelében, a határon túl vannak olyan Szlovákiai vagy Ausztriai városok, vagy Ausztrián belül olyan területek ahol magyar nyelven lehet egy cukrászatnál munkát vállalni pincér/felszolgálóként vagy bébiszitterként valamint ügyet intézni, ahol nem szükséges a Szlovák vagy német nyelvtudás valamint jelentős a magyar közösség és jobb az életszínvonal? A határhoz közeli Szlovák városokban simán elboldogulhatok csak Magyarul?Probléma mentesen tudnék élni,dolgozni Szlovák nyelvtudás nélkül? Hallottam már arról,hogy volt aki nyelv tudás nélkül ment ki,vagy csak pár szót tudott és elvileg vannak olyan állások ahol nem várják el a nyelvtudást.


Én az alábbi városokon gondolkozom: Dunaszerdahely,Révkomárom,Kassa. (Szlovákia )

Igazából Ausztria is megfordult már a fejemben de ezzel kapcsolatban elég bizonytalan vagyok.


(Ti esetleg mely Szlovák/Osztrák városokat ajánlanátok?)

Kassán,Dunaszerdahelyen,Révkomáromban simán elboldogulhatok csak Magyarul?Probléma mentesen tudnék élni,dolgozni,ügyet intézni szlovák nélkül?


Illetve még az lenne a kérdésem,hogy felszolgálóként megengedett segéd eszköz használata,ha visszajáró adásáról van szó ha valaki nem tud valami jól fejben számolni?



aug. 1. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem munkahelyi kérdés, hanem önismereti és mentális.
aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy Sopron meg a nyugati határszéli városok általában megteltek olyan magyarokkal, akik dolgozni akarnak ÉS tudnak is németül? Szerintem feküdj rá jobban a nyelvtanulásra, ha még úgyis van időd a munkavállalásig.
aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Szerintem maradj a kertész szakmánál. Arra mindig szükség lesz.
aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!