Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éreztétek már,hogy elegetek...

Éreztétek már,hogy elegetek van a gyári/céges életből?

Figyelt kérdés

Jelenleg 25 éves vagyok,20 éves korom óta dolgozok (van technikusim,Okj-m)

Konkrétan az évek során sajnos sok gyárat megjártam,és különböző területeket próbáltam ki magam,sokszor belefutottam abba hogy kevés pénzért dolgoztam,voltak helyek ahol a környezet volt rossz,de volt olyan hely is ahol a többműszakos munkarend miatt hagytam ott.


Jelenleg 1 műszakban dolgozom,de kezdem érezni hogy elegem van ebből a gyári "Robot,monoton" munkából,és szeretnék valami másban dolgozni,ahol nem kell megdöglenem.


Jelenleg fogalmam sincs még milyen irányban akarnék menni,gondolkoztam a vendéglátásba,vagy egyszerű bolti,eladói munkába.


Szerintetek melyik érné meg a legjobban?Vagy milyen irányt ajánlanátok?


Ti is éreztetek már ilyet hogy elegetek van a gyári életből,és mást csinálnátok?


Normális,válaszotokat nagyon megköszönom :)



aug. 1. 02:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a Takata-ba (Joyson) nem volt panaszom egészen addig ameddig a műszakvezető ki nem találta, hogy hozz le 4x-ét az órainak amibe bele rokkansz kb, és ameddig a gyár is normális volt.

Ki volt számolva tökéletesen mennyi az annyi, meglehetett csinálni belerokkanás nélkül.

Bőrözésen voltam, nyúzó / gépkezelő / ragasztós / könnyítős.

Eleve nyúzó lettem volna eredetileg, viszont ott is ki lett találva, hogy legyél géppakolós is, mert kell a pénz a műszakvezetőnek.

Ha nem lett volna így ez el lettem volna meg ha a gép miatt nem károsodik az egészségem.

Maga a munka jó volt.

aug. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Vendéglàtás ja, viselheted a sok fellengző proli parasztot pincérként akik úrnak hiszik magukat mert beültek egy étterembe egy évbe egyszer.


Konyhàn megint csak brutàl pörgős és túlóràk.


Bolti eladóként meg türheted a sok entitled karent meg gyökeret, akik mind nagy jogszakértő és tudjàk nagyon mondani hogy nekik milyen "jogaik vannak".


Ha meg valamit nagyon nem tudsz velük megértetni még le is köpnek.


Egyik sem leànyàlom.

aug. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Noren1989 ***** válasza:
100%
Tekintve, h technikusi végzettséggel, mérnöki melót végezve bőven a minimàlbér felett keresek...plusz, h a vendélàtàsban a minimàlt nyomod, de napi 12óràban...én inkàbb keresnék màsik termelővàllalkozàst a helyedben.
aug. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Tanulj tovább...
aug. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ahol alkalmazott vagy ott rabszolga vagy tokmindegy hogy gyari vagy mas munka
aug. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2// Miért a gyárban szerinted nincsen sok gyökér?Vagy ellenkező esetben inkább én köpném le a másikat szerintem,értem hogy mit akarsz mondani,de azért annyira nem rosszabb mint napi 8 órát összezárva gyökerekkel lenni,mintha esetleg összefutsz 1-2 gyökérrel.....


#1// Pont ezaz hogy kezdem érezni hogy az egészségem is rámegy,ezért akarnék valami másabb dolgot csinálni....


#4// A tanulj továbbal nem vagyok előrébb,ez eddig nekem is megvan,csak azt kérdeztem épp hogy milyen irányban kéne,mi érné meg a legjobban?


#5 Tudom hogy bármit csinàl az ember rabszolga,de a gyári élet lassan kiéget,inkàbb leszek valami "humánosabb" helyen mint robotolni minimálbérért...

aug. 1. 06:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezért lettem vállalkozó.
aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozónak meg a megbízó/vevő valagát kell nyalni, megfelelni, udvariaskodni :D Kérlek, hülyék mindenhol vannak.


A pincérkedés nem könnyű meló. Kezdetben ínhüvely gyulladást kapsz, megfősz a meleg gőzben, rohangálsz annyit, hogy a beled lóg. Beszélsz nyelveket??? Mert ha min. 2 nyelven nem gagyogsz alapszinten, akkor körberöhögnek. Marad a sarki gyros-os.

Eladó? Éhen halsz... Mi ez a sok elasós álláskereső amúgy mostanában? 😅 Mintha a gyk népe megtalálta volna a munkahelyek álmát. Eladó...


Inkább tanulj. Képezd magad. Elsőnek Office alapok, főleg excel és word. Meg angolt, németet. Aztán talán megcsíphetsz egy irodai asszisztens melót. Átmenetnek az is jó. Aztán közben csak rájössz, hogy mi akarsz lenni. 25 vagy, ne cseszd el az éveidet azzal hogy semmit nem tanulsz.

aug. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Éreztem, ezért mentem vissza tanulni és lettem szoftverfejlesztő.
aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak 30 múltam, és nincs technikusi okjm.


Ez a "tanulj tovább" megvan, csak ahogy nálad is, de mit? Legyél mérnök, közgazdász, informatikus. Ez általában a válasz rá.


De nem véletlenül tartunk itt, ahol tartunk, mert nem érdekelt világ életünkben.

aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!