Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudnék ezzel kezdeni?

Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Mindjárt letelik a próbaidőm és egyre több fenntartásom néhány kollégámmal szemben. Irodista élet...és sajnos gyakran nekiállnak trécselgetni, engem pedig ez azért zavar, mert nem akarok tudni a másikról mindent. Mivel sajnos nem egyszerű beszélgetési témákról van szó, hanem sokszor politika vagy mindig kibeszélnek valakit, de vannak kavarások is (a főni az egyik kolléganővel ment nyaralni)....Engem inkább az zavar, hogy szinte mindenki a rendszert kritizálja, én sem mondom azt, hogy minden rendben van, de amikor minden nap megbeszélik előttem azt, amivel nem feltétlen értek egyet....hát most mit lehet ilyenkor csinálni? Ha sírig tartom a pofámat és kifejezéstelen vagyok, akkor az azért kellemetlen, ha meg nem tenném akkor lesz egy nézeteltérés...és az nekem nem hiányzik. Legszívesebben beszólnék nekik, hogy ezeket nagyon nem itt kéne. Komolyan nem értem, hogy miért kell kényes témákat felhozni a munkahelyen. Szólni meg nem szólhatok, hogy húzzuk meg a határt. Vagy csak lehet bólogatnom kell, hátha sikerül beleszoknom ebbe a szerpbe?

júl. 31. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En munkahelyemen is ez van sajnos, nem tudsz mast tenni mint hallgatod oket vagy bedugod a fuled es zenet hallgatsz
júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mi tévő legyek, azon kívül, hogy teljes apátiában vagyok.
júl. 31. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha beleszólsz úgyis kitaszított leszel abban a pillanatban. Ha ennyire zavar próbálj meg velük olyanról beszélni amirőlbte szeretnél, hatha vevők a témára. Amúgy meg nincs közöd hozzá, hogy mások miről csevegnek egymással.
júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezért hagytam fel a normál munkahelyek próbálgatásával. Kb 4-5 hónap alatt mindenhol pária lettem, mert amúgy is egy köcsög vagyok, de most hogy egy nagy házban a saját irodámban dolgozom és csak azzal beszélek akivel akarok, ez nagyon zseniális. Haladok, tudok gondolkodni. Ha lejár a meló, akkor meg azt csinálom, amit szeretek.
júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lenne köze hozzá hiszen ott van és zavarja.
júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Tanácsot nem tudok adni, de ezzel talán kicsit segítek a gondolkodásban. 3 dolgot tehetsz:


-vagy megszoksz (hallgatod ezeket a te nézeteiddel ellentétes politikai és a hétköznapi kibeszélős témákat még éveken keresztül, a feszültséget meg lenyeled)

-vagy megszöksz (azaz felmondasz. ugye próbaidő alatt ez könnyebb.)

-vagy beszállsz (felveszed a kesztyűt, beszállsz a vitákba, vállalod az esetleges konfliktusokat.

A konfliktusok vállalása esetén azért 2 dologgal számolni kell: 1) te vagy az újonc, sokáig kijátszhatják a kártyát, hogy régebb óta vannak ott, mint te 2) a konfliktusok felvállalása kigyűrűzhet oda, hogy akár el is bocsátanak vagy csak túlzottan kipécéznek majd maguknak.)


Itt talán a legfontosabb tényezők, amiket figyelembe kell venned, hogy:

1) mennyire könnyen találnál hasonló vagy jobb fizetéssel, munkakörülményekkel rendelkező vagy hozzád hasonlóan/jobban passzoló állást elérhető távolságban?

2) mentálisan hogy bírnád akár a hallgatást akár az ilyen konfliktusok felvételét hosszú távon?

-És mennyire valószínű, hogy egy új munkahelyen jobb/rosszabb lenne-e ez a helyzet?

júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mar úgy utalok emberek kozott dolgozni hogy elmodani nem tudom
júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére a mai nap nyugis volt, mivel kettő kollégám nem volt, akik nagyon szeretik szidni a magyar kormányt. A másik kettőből az egyik szereti elragadtatni magát és ezerrel panaszkodni, tegnap pl. nagyon tolta, rossz volt ránézni...a másik csaj pedig szimplán az az ignorálós, fél füllel figyelős, ha kell kedvesen és szűkszavúan válaszol (ő jobboldali), de megtartja magának azt amit gondol..én meg élveztem a nyugalmat😅, szóval ma egy jó nap volt. Akkor van baj, ha az a másik kettő pi**a is ott van és akkor hárman egymást hergelik bele ezekbe a kényes témákba, hogy mondjam ez a "Gyurcsány legalább bevallotta, hogy hazudott frakció", nagyon fárasztó.
júl. 31. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van, az emebr bemegy a munkahelyere es egesz nap ezt kell hallgatnia 😖😖😖
aug. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
46%
Nők között ezt meg kell szokni.
aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!