Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvényes, hogy emiatt kirúgja...

Törvényes, hogy emiatt kirúgjanak?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom, illetve csak dolgoztam, mert ma délután mikor kijöttem a melóból akkor a gyár kapujában az egysávos úton a sorompónál ott állt egy román rendszámos autó, aki elállta az utat. Szépen megálltam mögötte, várva hogy kiengedjen, de meg sem mozdult, hanem csak telefonált az autóban. Egyébként is elég feszült voltam, és rá dudáltam és kikiábálltam, hogy húzzál már te román f@sz. Erre magához tért és kiengedett, de nem reagált semmit, hanem csak nézett. Majd délután itthon felhívott a csoportvezetőm, hogy holnap már ne menjek dolgozni, és majd postán elküldik a felbontott munkaszerződésem. Végül kiderült, hogy az a román f@sz volt nagyfőnök, és csak emiatt rúgtak ki, pedig 2 évig becsülettel dolgoztam.

júl. 10. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem törvényes, és a hétköznapi szokásoknak sem lenne szabad, hogy ezt természetesnek vegyék az emberek. A kicsinyekkel való viselkedés a fontos, nem a nagyobbakkal való viselkedés. Semmit sem ér az a fegyelem, ahol az emberek a nagyokkal tanulnak meg viselkedni, nem a kicsinyekkel. Tulajdonképp a csövesek azok, akik a társadalmat a valódi alakjában látják,a 90-es években is ők vették észre először a fasizálódást a maga valódi mibenlétében. Ebben a tetves országban sosem lesz sem civil társadalom, sem valódi kommunizmus, sem őseink hgyományaihoz méltó közösség, semmi amit valaha megálmodtak, mindig egy képmutató hely marad. Bár lehet hogy van valami megoldás, néha azért optimista vagyok.


Miatt kirúgni valakit hogy a főnökkel hogy viselkedett és célzottan rámászni, az alávaló dolog, persze ha a gyárban eleve feszült volt légkör, hajtották az emberekek mert jön a főnök az már eleve beteg légkörre utal.

júl. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Javitás: Kirúgni valakit amiatt, hogy [pont] a főnökkel hogy viselkedett, és emiatt még célzottan rá is mászni, az alávaló dolog...



Ha már a viselkedés számít, az pont azon lehetne lemérni, valaki hogy viselkedik a legkicsinyebbekkel, mondjuk az újoncokkal, vagy a gyár környéki hajléktlanokkal, vagy a közeli telep cigányainak sebezhetőbb alakjaival, pl az asszonyokkal, vagy ilyesmi. A 90-es években is pont ezt a felfelé hajoló lefelé taposó légkört utáltam.

júl. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
7%
Egyetlenegyszer próbálj beszélni a főnökkel, csakis kizárólag a ,,román'' miatt. Az erdélyi magyarok erre érzékenyek, mert egy időben sok hülye emiatt támadta őket. Ez persze nem Rád vonatkozik, mondd el Neki, hogy nem az erdélyi magyarokra értetted. Lehet hogy nem főnöki mivolta miatt pojácáskodik, csak emiatt az egy dolog miatt sértődött meg. Akkor meg lehet még javítni ezt a dolgot.
júl. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön én dolgoztam olyan helyen, ahol a szerződésben benne volt -amellett hogy minden dolgozó tiszteletteljes viselkedést köteles tanúsítani a másik iránt- hogy rasszista megnyilvánulásért azonnali elbocsátás jár. Feltételezem, hogy Magyarországon is lehet ilyen. Márpedig amit te csináltál, elég keményen ez a kategória. Miért nem volt elég csak dudálni, esetleg emeltebb hangon csak annyit kiszólni, hogy menjen már, mert sietnél?
júl. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
13: Na és ha nem rájuk értette? Akkor az már rendben van, hogy a románokat szidja? Vagy az egy elfogadható mentség, hogy azt hitte, hogy egy echte román ül a kocsiban, aki úgyse érti, mit mond?
júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Létezik azonnali hatályú felmondás. Természetesen ehhez jó indok kell, de mondjuk egy olyan cselekedet, ami kimeríti a becsületsértés fogalmát (meg talán a közösség elleni izgatásét is), az elég alap arra, hogy a munkaszerződést azonnali hatállyal megszüntessék.
júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

Nem, az nem, 1988-ban kezdtem apám kis társalgási nyelvkönyvéből tanulni román nyelvtant, és még előtte volt már egy éves latin alapozásom, és természetesen az iskolai orosz, amit szerettem. Mindig is tetszett a román, meg édes Erdély a cigányokkal és románokkal együtt, a román nyelvben meg ez a latin alapú és szláv szupersztrátumot magán viselő nyelv, sőt, vannak olyan archaikus latin vonások, amiket egyedül a román őrzött az újlatin ágban (pl. a többes számú birtokos esetű rag, vagy a semlegesnem). Emellett még a cigány nyelvet igyekeztem megismerni, a szlovák meg a német meg a családi háttér miatt adott volt.


Viszont a kérdésből úgy vettem ki, itt a kérdésben nem az amúgy csak felületi szinten jelenlévő nemzetiségi sértés a lényeg, hanem igazából a fő probléma az volt, hogy a főnök érkezésének hírére eleve feszült légkör volt a gyárban, és a dolgozókra nyomást tettek. Ez nemcsak emberileg rossz, hanem szakmailag sem árul el jó képet a cégről, ez nem éppen a görög poliszok kézművesének a szemlélete természet és művészet viszonyáról, hanem kifejezetten ásatag basáskodás.


Ez a régió Európa kincsesbányája lehetne néprajzi, nemzetiségi gazdagsága miatt, de az ostoba módon mindent ásító unalmúvá tevő hatalmaskodás miatt Európa hátsó udvara lett, mindenhonan a rossz hangulat árad.

júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
A kölcsönös tiszteletre hivtkozással amiatt azért lenne képmutatás az elbocsátás, mert az hogy amúgy a gárban engedik eluralkodni a hajszolást, akár rendszeresen, akár a főnök érkezésének hírére, az azt jelzi, hogy a cégnél a kölcsönös tiszteletnek a felfogása csak felületesen van meg.
júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
HAHAHAHAHA ez zseniális sztori :D cimbora, legközelebb ne ordibálj senkivel!
júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!