Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvényes, hogy emiatt kirúgja...

Törvényes, hogy emiatt kirúgjanak?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom, illetve csak dolgoztam, mert ma délután mikor kijöttem a melóból akkor a gyár kapujában az egysávos úton a sorompónál ott állt egy román rendszámos autó, aki elállta az utat. Szépen megálltam mögötte, várva hogy kiengedjen, de meg sem mozdult, hanem csak telefonált az autóban. Egyébként is elég feszült voltam, és rá dudáltam és kikiábálltam, hogy húzzál már te román f@sz. Erre magához tért és kiengedett, de nem reagált semmit, hanem csak nézett. Majd délután itthon felhívott a csoportvezetőm, hogy holnap már ne menjek dolgozni, és majd postán elküldik a felbontott munkaszerződésem. Végül kiderült, hogy az a román f@sz volt nagyfőnök, és csak emiatt rúgtak ki, pedig 2 évig becsülettel dolgoztam.

júl. 10. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen igen. Meg is érdemelted.
júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%

A felmondást meg kell indokolnia a cégnek, és az indok csak a dolgozó munkájával vagy a cég működésével összefüggő ok lehet.

Az, hogy gorombán szóltál a nagyfőnöknek, az szerintem nem a munkáddal összefüggő ok, de lehet, hogy jogászok másképp látják.

Ha viszont hirtelen kitalálnak egy átszervezést (csak azért, hogy a te munkakörödet feleslegessé tegyék), akkor jogszerű az indoklásuk. Ha nagyon kilóg a lóláb, akkor lehet munkaügyi pert indítani, de ha ezt tervezed, akkor előtte konzultálj munkaügyekben járatos jogásszal, hogy érdemes-e.

júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Törvényes többet dolgoztatni a munkavállalót, mint az éves túlóra keret? Nem. Mégis megtették sok helyen? Igen. Mi lett a következménye? Törvényessé tették...

Ezért nyilván nem rúghatnának ki, de megoldják úgy, hogy ne tehess semmit.

júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Hát a munka törvénykönyvbenn benne van, hogy amennyiben barmelyik fél minősithetetlen magatartást tanusít akkor a munkaviszony azonnali hatállyal felfüggeszthető. Az meg eleg nagy balf@szság volt hogy pont a főnöködet küldted el melegebb éghajlatra, már bocsi. Hogyhogy két év alatt nem tudtad, hogy ki a góré?
júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Igen
júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Na, itt az ideje megtanulni úgy viselkedni, mint egy ember. Mert a csimpánzokat kirúgják.


Figyelj, mindenkinek vannak feszült napjai. De minimális intelligencia kell. Ráadásul akkora gyökér voltál, hogy olyannal ordítottál, aki egyértelműen ott a gyárnál volt, tehát erős volt a gyanú, hogy hozzátok is tartozhat?


Kezeltesd magad, mert nem vagy normális.

júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem te sem adnál állófogadást olyan beosztottadnak, amelyik minősíthetetlenül agresszív módon viselkedik - bárkivel, - amikor nem érez magán kontrollt! A rasszista megközelítés már csak az olaj volt a tűzre! Törvényes vagy sem, megkaptad a beosztásodat!

-Remélhetőleg tanultál az esetből - és megtanulsz felnőtt fejjel viselkedni, ha már gyerekként nem sikerült!

júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Soha nem találkoztam vele, csak névről ismerem a gyártulajt, és magyar neve van. Franc gondolta, hogy egy erdélyi magyar. Épp azért voltam feszült, mert egész nap mindenkit csesztettek a gyárban, hogy legyen rend, mert jön a nagykutya. Egyébként is egy hétköznapi 10-12 éves octaviával volt, ami nem egy tipikus gazdagok autója.
júl. 10. 23:28
 9/19 anonim ***** válasza:
8%
Hát akkor már jól szájba is kellett volna verned. Legalább egy komolyabb indokkal mehettél volna hosszú szabira! :)
júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, ilyenek csak a mesében vannak. Ennyire balfasz nem lehet valaki XD
júl. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!