Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem azért megyek be a munkahel...

Nem azért megyek be a munkahelyre betegen, mert sztahanovista vagyok hanem azért mert nem akarom hogy kirúgjanak-ebben mit nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Környezetem értetlenül áll előttem, sőt dobálják rám a követ mert megmondtam: én betegen is bemegyek a munkahelyre. Ha kell 40 fokos lázzal és négykézláb mászva, de bemegyek.

És nem azért mert munkamániás sztahanovista vagyok és nem azért mert élni sem tudok a melóhely nélkül-nem azért.

Hanem azért mert ha nem megyek be, kirúgnak. Ilyen egyszerű.

És ezt nem értik. Nem értik azt hogy van egy főnök aki nem nézi el a betegséget. Még a pár naposat se nagyon. Volt itt akit 3 nap távollét után rúgtak ki.

Ezért megyek be betegen.

Nem értik...

Mit nem lehet ezen érteni?


2021. ápr. 25. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem lehet érteni, miért dolgozol ilyen helyen.
2021. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mert annyira "remekek" a lehetőségeim hogy olyan sok helyre mehetek. meg aztán ne hidd hogy másutt jobb. Nagyon sok helyet megjártam mindenütt az ment hogy kuss és dolgozz, és akkor jó vagy...

ha már beteg vagy hát ott már rezeg a léc, mert 100an vannak a helyedre akik nem betegek. ez van! ez a realitás!


Átmenjek más helyre? Minek? Cseberből vederbe?

Voltam én már ennél is rosszabb helyen még be se voltam jelentve

2021. ápr. 25. 10:50
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát baszki, pont ezért ilyen mocskos tetvek a főnökök, mert féltek tőle, mint a tűztől.Ha mindenki megtagadná a bejrást betegen, akkor nem lenne mivel visszaéljen!

Én is haragszom a rettegő birkákra, akik nem állnak ki magukért és egymásért, mert ők segítik a rettegésükkel akaratlanul is ezt a zsarnok, embertelen rendszert.

Két megoldás van: kiálltok magatokért, vagy maradtok jogfosztott rabszolgák.

2021. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is bejárok dolgozni ha beteg vagyok. Oka egyszerű- Ahol dolgozom nincs táppénz. Jobban mondva, 3 napig ha otthon maradok betegség miatt, elég betelefonálni, és az a 3 nap fizetetlen nap. Nem kell orvoshoz menni, nem kell táppénzes papír. Ha több mint 3 nap akkor elkéne menni orvoshoz, aki lerendezi az egészet paracetamollal, és ennyi. Lehet ki sem írja a táppénzt. Ha mégis akkor viszont az állam fizeti ami annyira nevetségesen kevés (olyan heti 80-90 font), hogy abból megélni nem lehet. Akkor nem fogom tudni fizetni a bérleti díjat, rezsit, kaját. ÍGy marad az, hogy betegen is bejárunk dolgozni. Munkahelyfüggő, az én munkahelyem ilyen. Más munkahelyet azért nem keresek, mert itt legalább bevagyok jelentve, más helyen vagy ügynökségen keresztül dolgozik az ember ( ott sincs fizetett táppénz, csak az ami nálunk) vagy 0 órás lennék. ( ha hívnak mész dolgozni, ha nem hívnak nem mész) Meg ugye most örül az ember, hogy van állása.
2021. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

".Ha mindenki megtagadná a bejrást betegen, "


Ébresztő, ez nem a magyar népmesék világa. ha ebben az országban létezne olyan hogy ÖSSZEFOGÁS, Zorbán és bandája már a DUna fenekén lenne.

2021. ápr. 25. 11:11
 6/23 A kérdező kommentje:

"mert féltek tőle, mint a tűztől."


Egyébként én nem TŐLE félek,ez tévedés. Én attól félek, ha innen kivágnak, jön egy SOK hónapos állástalan időszak mely alatt 0 ft-ért a plafont nézhetem otthon.

Volt már benne részem nem egyszer, százával küldtem ki az életrajzokat és mégis több hónap volt mire lett valami. és addig 0 ft-ért recskázhattam otthon.


NA ÉN ETTŐL FÉLEK és nem a főnöktől. azt lszarom, egy uborkafára felkapaszkodott senki, egy darab szar, semmi több.

2021. ápr. 25. 11:13
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Bazsi, Bazsi, új téma, ez jó.


Ahogy az uborkafás hasonlat is jó lett. Látszik dolgoztál azon, hogy újíts, ezért jár a pirospont.


Egyébként normális ember (nem te, a bértroll) ilyen helyen elmenne betegállományba, kiíratná kétszer annyi időre magát, mint indokolt és már rég keresné az új helyét.

2021. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

" mint indokolt és már rég keresné az új helyét."


Az tuti, mert oda már vissza nem menne 1 napra se, az fix.


De megsúgom, a jelen hely betegállomány nélkül sem akadály az új hely keresésének. Azt lehet így is keresni.

2021. ápr. 25. 11:26
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg keress végre
2021. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És mit találok? ugyanilyen trágyadombot? még ennél is nagyobbat? ne higgyük hogy ez a gödör alja. van ennél SOKKAL lejjebb is.
2021. ápr. 25. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!