Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusnak tanulok,...

Pszichológusnak tanulok, viszont a sok coach, spirituális vezető és hasonló "terapeuták" sikerei mellett tényleg lenne kereslet ténylegesen tudományra alapuló pszichológusi munkát végezni, megérné?

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon megnőtt az emberekben az igény arra, hogy valid, egzakt tudományokon alapuló pszichológiai tényeket hallgassanak, mert egyre többen nyelik be coachok, spiri vezetők, nlp-ék, hipnózis guruk manifesztációit, karmáit, vonzás törvényeit. Régen az ilyet sarlatánságnak mondták, mára viszont több kreditet adnak rá, mint egy tényszerű tudományra. Tényleg megérni így minősített pszichológusként dolgozni majd?

jún. 30. 18:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan mit szeretnél csinálni?

Ha klinikai szakpszichológus akarsz lenni egy kórházban, akkor igen, ott konkrétan rád van szükség és nem coach-okra, gurukra és egyéb szellem-bűvészekre.

jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
Pszichologusnak tanulsz és tényleg megkérdezed ezt? 🤦🏻‍♀️
jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Magánpraxisban véleményem szerint többet kereshet az ember, de a kérdésem alapja is ez, hogy vannak kifogásaim a kereslet iránt. Kórházba lehetne próbálkozni idővel, viszont kívülről is tudja mindenki milyen a magyar egészségügy, szerintem belül sem lehet rózsásabb :)))
jún. 30. 18:18
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Igen megéri, sok ember jár pszichológushoz, egyre elfogadottabbá vált törődni a lelki fejlődéssel, és az önismerettel. Ilyen segítőkből sosem lehet elég, van hogy betelnek és nem tudnak új klienst fogadni, az állami ellátás is roskadozik.


Amit viszont nem értek, hogy mi az összefüggés az egyéb területekkel?

Aki hisz mondjuk a hipnózisban, az hadd menjen el rá. Ez nem váltja ki például a pszichoterápiát, de bízd az emberekre, hogy mit akarnak megtapasztalni. Mondjuk egy karrier tanácsadó coach sem végez olyan munkát mint te, egy kis szekciót szeretne fejleszteni a klienssel, gyakorlatias módszerekkel.


Egyébként létezik több éves egyetemi coach képzés, ugyan úgy, mint pszichológia, nem mindenki a kínai piacon vásárolja a képesítését, vagy 10 napos tanfolyamot végzett.


Arra koncentrálj, hogy amit te akarsz nyújtani, az valóban javítson az emberek életminőségén.


Egyébként engem van amikor zavar a pszichológiában az, hogy nagyon könnyen cimkéznek, sok kategóriába sorolnak, általánosító tud lenni. Ezért fontos az egyéni bánásmód, és az értőfigyelem.


Ha jó szakember válik belőled, akkor nagyon jövedelmező szakma lesz a számodra.

jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Pedig magánpraxist leginkább úgy tudsz kiépíteni, hogy évekig szerzel tapasztalatot egy kórházban. Kijössz az egyetemről és rögtön nagy bölcsen akarsz embereket lelkileg vezetni? Mikor még semmi élettapasztalatod és pszichológiai munkatapasztalatod nincs?


Eléggé komolytalan a gondolkodásod, már ha nem troll vagy.

jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Én meg pont azt nem értem, hogy miért csak abban gondolkodik, hol tud alkalmazott lenni, amikor ezt a legtöbben önállóan is tudják csinálni. Nem kell várni fantasztikus munkahelyre, és amúgy a tapasztalatot mindenképp megszerzi, mivel ez lenne a foglalkozása.
jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Én is pszichológusnak tanulok, és engem pont az motivál, hogy annyi sarlatán van manapság, hogy ráférnek az emberekre a valósi szakemberek.
jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon osszemosod a dolgokat. Eleve egy coachnak más a kompetenciája, mint egy pszichológusnak, inkább nézz utána, mielőtt leminosited. Vagy ott van a hipnózis, azt pszichológusok is alkalmazzák, mármint amelyiknek ez tetszik és van rá képesítése.
jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
26%

5, ez már régen nem arról szól, hogy a jóságos orvos meggyógyítja tested-lelked... inkább hülyének néz és az utolsó fillért is legombolja rólad. ahhoz meg nem gyakorlat kell, csak vastag bőr és kevés gerinc.

anyám egy időben nem hagyott nyugtot, gondoltam ha kifizeti akkor elmegyek pszichózni hogy lenyugodjon szegény, volt nálam fiatalabb kislány akihez el kellett mennem rendelésre, pedig én is csak huszonéves vagyok. amúgy nagyon becsületes és ügyes volt, szóról szóra felolvasta a bemutatkozását és mindent pont úgy csinált, ahogy az a jegyzeteiben szerepelt. mondjuk őt azóta is sajnálom, kicsilány az egyetem biztonságából kikerülve azonnal belefutott valakibe, akinek érettségije van legmagasabb végzettségként, és a legendákkal ellentétben nagyjából tud összefüggő mondatokban beszélni XD

ne aggódj amúgy kérdező, ha nem lenne elég hülye aki úgy érzi hogy "orvosra" van szüksége, nem öntenék magukból az egyetemek a frissen végzett pszichológusokat. de azért az elitizmust meg a bunkózást visszábbvehetnéd kicsit, nektek is csak két módszeretek van, azt szajkózzátok minden bajra XD coachok/guruk/tanácsadók legalább többféle motivációs-felhőcskés kártyát is nyomtatnak a falra. nem kell olyan nagyra lenni a teljesítményetekkel.

jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Itt a páciensekről szól a kérdés, nem a pszichológia és a spiritualitás és coaching közti dolgokról. Itt minden téren a lényeg azon van, hogy maguk az emberek, kiknek lelki gondjuk van, egyszerűen leírva, az manapság előbb elmegy a spiri jellegű "workshop izére" mintsem ténylegesen szakembert keressen fel. Szerintem sok embernek beütött a Covid, a háború, össze-vissza gazdaság, és inkább kapaszkodik mindenféle természetfelettihez, mintsem hinne a tudományban és a tényekben, mert arra úgyis valami hasonlót mondana, mint Covidnál voltak a vírustagadók, oltásellenesek és más egyéb összeesküvés elméletet gyártók, hogy "amit az orvos mond az fals, de a gyíkemberek keze fix, hogy benne van" és ilyen emberekből az utóbbi időkbe sajnos nagyon sok lett. És tömegesen inkább kezdenek hinni az ilyenekben, hiába pengetné a száját akár több szakorvos is ellene.
jún. 30. 19:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!