Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusnak tanulok,...

Pszichológusnak tanulok, viszont a sok coach, spirituális vezető és hasonló "terapeuták" sikerei mellett tényleg lenne kereslet ténylegesen tudományra alapuló pszichológusi munkát végezni, megérné?

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon megnőtt az emberekben az igény arra, hogy valid, egzakt tudományokon alapuló pszichológiai tényeket hallgassanak, mert egyre többen nyelik be coachok, spiri vezetők, nlp-ék, hipnózis guruk manifesztációit, karmáit, vonzás törvényeit. Régen az ilyet sarlatánságnak mondták, mára viszont több kreditet adnak rá, mint egy tényszerű tudományra. Tényleg megérni így minősített pszichológusként dolgozni majd?

jún. 30. 18:10
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
És lássatok csodát; 9-es válaszoló pont a megtestesítője annak, akiről az előbb írtam... :)
jún. 30. 19:45
 12/29 anonim ***** válasza:

Alap, hogy kezdésnek kiépíted a klientúrádat, ezzel gyakszit is szerzel. Specializálódsz egy területre, abban profi leszel, kiépíted a magánpraxisodat. Olyan rést keress, ami még nincs igazán kiépítve, illetve olyan helyen kell kezdened, ahol van erre a szolgáltatásra fizetőképes kereslet.

Én a life coach-al ismerkedtem, de úgy sikerült, mint amikor lábon lövi magát valaki. Egy ismerősöm jogosan mondja, hogy a coach-ok országa vagyunk...

jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%

Segítő szakasszisztens vagyok és részben tanultam az irányodban, miközben foglalkozok spiritualitással is. Amit itt előadsz, az előítélet és máris negatív vagy számomra emiatt. Nem mennék ilyen szakemberhez, mert rögtön leírna. Persze vannak tényleg kóklerek és pénzlehúzók, de rálátás nélkül tekintesz valamire. Miközben a tudomány továbbra sem jutott el mindenhová. Kisarkított példa, hogy fitymaszűkülettől kezdve immunbetegségig semmit sem tud megmagyarázni egy orvos sem.

Egyébként simán van átfedés a két ág között és egyáltalán nem kell kizárni.

jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
Ha hülyének nézed az embereket, akkor ne tanulj pszichológusnak.
jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

12: magam részéről pont az a helyzet, hogy bölcsész vagyok, nem pedig kupec. Nem igazán az én asztalom, az önpromózás, és ilyen-olyan marketingfogásokkal fizetőképes keresletet gyűjtögessek, piaciréseket nézegessek, mert nem ezt tanultam, nem értek hozzá.

13 és 14: említettem én, hogy hülyének nézem az embereket?! nem. Csak sok van olyan, mint a 9es, és a 13mas, hogy inkább kimagyarázza a hülyeséget, hogy olyan elven jobb elhárítani egy csap csöpögését, hogy egy vödröt teszek alá és nem gondolok rá, mintsem, hogy szerelőt hívjak, aki ténylegesen, szakszerűen megoldja a problémát.

De az sem kizárt, hogy külföldön csinálom tovább. Vannak diákok, kik azóta már külföldre jelentkeztek át, az itthon elkezdett tanulmányaikkal, szóval nem lehetetlen. Viszont, amilyen az itthoni életfelfogása a már többségnek, meg mérlegelni, hogy fizetőképes is legyen.

júl. 1. 05:55
 16/29 anonim ***** válasza:
Igen sok olyan ember van akinek teljesen más a világszemlélete. Ezt egy pszichológusnak el kell fogadnia. Nem ítélheted el.
júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha magánpraxist akarsz, ahhoz elengedhetetlen a vállalkozói szemlélet, akármennyire is nem tetszik. Muszáj lesz megtanulnod felmérni a keresletet, és csúnyán mondva eladni magad. Ez akkor is áll, ha külföldön akarod ezt csinálni, gondolom ez valamelyik nyugati országot jelenti esetedben, ott aztán pláne.


Az itthoni keresletről: személyes tapasztalatom az, hogy nagyobb városokban az emberek igenis el szoktak menni pszichológushoz, ha szükségük van rá. Pár éve megyeszékhelyen próbáltam bejutni először tb alapon, de több hónapos várólista volt, utána mentem maszekhoz, de ott is állandó sakkozás volt az idopontokkal, főleg, mivel nekem késő délután volt csak jó. Na aki ilyenkor dolgozik, ahhoz nagyon nehéz bejutni.


Akik meg mindig rogyásig vannak klienssel, azok a gyerepszichologusok, a gyerekét az is elviszi, aki maga a saját problémájával nem biztos, hogy elmenne. Óvodai, iskolai magatartásproblémák, bepisilés, szülők válása eléggé gyakori ők, amiért mennek, főleg, ha a gyerek intézménye javasolja, hogy vigyék, vagy ha a pedagógiai szakszolgálat írja elő, viszont ott sokszor nagyon sokat kell várni, ezért a szülők inkább elviszik magánba a gyereket.

Persze itt is áll, hogy azok a keresettebbek, akik iskola után tudják a gyerekeket fogadni, szóval a klasszik munkaidő nem annyira működőképes magánszektorban.

júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltal, hogy az embereknek nincs pénzük és eléggé lebutitottak az embereket az utóbbi években? Szerintem tanuljál egy pici szociologiat is a pszichologia mellé, mert látom ez eléggé hiányzik a repertoarodbol ...

Egyébként meg a spiritualitas a holisztikus szemléletmód egyik fontos eleme.

Egyébiránt én egy magánorvosi rendelőben dolgoztam még pár évvel ezelőtt. Volt egy zseniális kardiologusunk, akinek egyébként egy rendelőintezetet is köszönhetünk, nem mellesleg a klienturaja nagyon gondosan kezelve van. Ő példának okáért a kínai orvoslás felé is előfordult és nem riad vissza a "spiri" dolgoktol, mert tudja, hogy az embert nem lehet csak egy rakás kémiai reakciokent, szinapsziskent kezelni... Szerintem nagyon hosszú út áll meg előtted, hogy megértsd, hogy nem feltétlenül minden hülyeség.

Nyilván sarlatansagot elítélem, de szerintem pont NEKED kéne ezt tudni, hogy ezek a dolgok is fontosak a páciensek életében, meg ha te ezt rendkívül elítélendőnek is tartod.

júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
*kínai orvoslás felé is fordult (bocs autocorrect xD)
júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk azon én is fennakadtam, hogy tudománytalan dolgok között megemlíti az NLP-t is. Konkrétan ismertem olyan klinikai szakpszichológust, aki főállásban kórházban dolgozott, mellett maszekolt, és persze hirdette is magát. A hirdetésében egyebek mellett azt is felsorolta magáról, hogy "NLP-master". Egy teljesen racionális, szakmailag profi emberről van szó. Mellesleg a hipnózishoz is ért.
júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!