Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusnak tanulok,...

Pszichológusnak tanulok, viszont a sok coach, spirituális vezető és hasonló "terapeuták" sikerei mellett tényleg lenne kereslet ténylegesen tudományra alapuló pszichológusi munkát végezni, megérné?

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon megnőtt az emberekben az igény arra, hogy valid, egzakt tudományokon alapuló pszichológiai tényeket hallgassanak, mert egyre többen nyelik be coachok, spiri vezetők, nlp-ék, hipnózis guruk manifesztációit, karmáit, vonzás törvényeit. Régen az ilyet sarlatánságnak mondták, mára viszont több kreditet adnak rá, mint egy tényszerű tudományra. Tényleg megérni így minősített pszichológusként dolgozni majd?

jún. 30. 18:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Az orvosokra is van igény, pedig (sajnos) nagyon sokan inkább mennek mindenféle kuruzslóhoz.

Nyilván értelem kérdése is a dolog. Nekem ha valami lelki problémám van, és nem tudok vele magamtól megküzdeni, akkor pszichológushoz megyek. A Hihetetlen magazinon és Blikken szocializálódott munkatársam meg jósnőhöz, meg nagypofájú önkéntes megmondóemberekhez fog menni.

júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Levonva a konzekvenciát az egészből; nekem ezzel az a baj, hogy nekem, hogy mezei pszichológusként kiváltsam a magánpraxist, be kell fejezzem a BA szakot, majd utána a mesterképzést is, majd utána klinikait is végezni, meg még utána megint van valami külön specializáció. Ami azt jelenti, hogy 4 t...ves vizsgát kell tegyek, sok év alatt, hogy megkeressem az első forintokat belőle, ellenben egy spiri elvű valaki, szebben mondva coach, jobb esetben egy gyorstalpalós okj-vel pillanatok alatt végez egy ugyan olyan jellegű szakmát, mint amit én tanulok, netán még némely esetben többet is keres. Így azért elég bicskanyitogató. Vagy ha nem magánpraxis, akkor mehetek kórházba, túlórázni és lehet még rosszabb fizetésért, mint magánban. De itthon a vállalkozásokról meg úgy húzzák le a bőrt, ahogy csak tudják. Tehát ilyen adók, olyan végzettségek x évekkel, amolyan bürokrácia és engedélyek, és még figyelve, hogy kisebb már a fizetőképes kereslet aránya, x év múlva lehet még ettől is rosszabb lesz, és rendelni is akkor rendeljek, mikor nem dolgoznak, és itthon már általános a 12-ezés, így lehetőleg délutántól-estig meg főleg hétvégéken dolgozzak... Hát közhelyesen erre szokták mondani, hogy többe kerül a lé, mint a hús. A spiri guruk meg szinte semmi végzettséggel jókat termelnek. De ne szóljam le őket, mert vannak, kik ebben hisznek. Ha már valaki itt említette, hogy vállalkozói szemlélettel gondolkodjak. Szóval szerintem erős érzésem van abban, hogy eléggé külföld lesz majd a vége, ahogy a többi ismerősömnek is.
júl. 2. 11:11
 23/29 anonim ***** válasza:

Jaj, kérdező, azon is sipároghatnál, hogy aki meg jogásznak tanul, az majd óránként százezerért fog tanácsot adni, aki meg informatikus-mérnök lesz, az meg egy multinál fog horribilis összegeket keresni.


Nyugodtan vedd magadra, de én azt mondom: a fene megette azt a pszichológust, akit nem az embereken való segítés szándéka visz arra a pályára. (Mint ahogyan az orvost, tanárt stb-t is.) Nyilván az ember meg akar élni a munkájából, de aki ennyire pénzközpontúan nézi a munkát, az inkább csináljon egy multi-level-marketing-vállalkozást, ott valóban a pénzről szól minden.

júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%

Az ég áldjon már meg, a coaching nem spiri hókuszpók, ezt azért illene tudnod.

Egyébként meg, ha minden szar a választott szakmádban, akkor miért kezdtél bele? Ilyen hozzáállással te ebből soha nem fogsz megélni, mert folyamatosan másokra mutogatsz, hogy te miattuk nem tudsz úgy dolgozni, ahogy te szeretnél.

júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már valaki itt említette, hogy vállalkozói szemlélettel gondolkodjak. Szóval szerintem erős érzésem van abban, hogy eléggé külföld lesz majd a vége, ahogy a többi ismerősömnek is."


Miért, szerinted külföldön nem lesz konkurenciád? Külföldön nem dolgoznak más, segítő szakmát folytató emberek? Külföldön nem kell adózni? Külföldön nem kell az ottani előírásoknak megfelelni? Külföldön szerinted nincs nagyobb igény a késő délutáni rendelésre? Amúgy melyik nyelvet beszéld anyanyelvi szinten? Mert anélkül nehezen fogsz tudni dolgozni a szakmádban.

júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Ja. És az ilyeneket hívják úgy, hogy demagóg. Ahogy szokás az országban. Kiragadunk az egészből részigazságokat, és azokat átgyúrva a másik ellen felhasználjuk, jelenesetben. Írom, hogy jobban megérné külföld (ecsetleve a sok elvárást, cserébe kevés bérezést) erre mi lett az első válasz; ott is lesz konkurencia... ?! ki beszélt itt konkurenciáról?! vagy funkcionális analfabéta vagy, hogy nem tudod értelmezni a kérdést? Nem rivalizálásról szólt amit írtam. Van a neten egy mém: XY okleveles építészmérnök, alatta egy régi Suzuki. Mellette van YX építőipari vállalkozó, alatta fux, BMW. Én ilyesmiről írtam... Aztán vállalkozói szemlélettel kell mérlegelnem a dolgokat, mikor meg a végén megtérülendő hasznot nézem, akkor meg miért nem vagyok emberközpontú, miért nem megyek marketingesnek ilyen felfogással... Erről egy ismerősöm jut eszembe, ki külföldről hazalátogatva szokta mondani "itthon ha márkás autóval jössz haza azért is megszólnak, és ha olcsó autóval jössz haza, akkor is megszólnak" ... de az biztos, hogy most én voltam a hülye, hogy egy pöcegödöroldalra tettem fel ezt a kérdést, mert úgy kíváncsi lennék ezekre a válaszolókra, hogy egyébként mire fel nekik ez a nagy osztom az észt mániájuk.
júl. 2. 12:58
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
26: huh bakker, hogy beszélsz te az emberekkel? O.o
júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"kíváncsi lennék ezekre a válaszolókra, hogy egyébként mire fel nekik ez a nagy osztom az észt mániájuk."


Nem nagyon szokásom az észosztás, de neked rettenetes a hozzáállásod, ezért szúrt szemet a kérdésed. Mondom ezt azon az alapon, hogy eredetileg én is segítő szakmában dolgoztam, de már amikor a BA-t elkezdtem, tudtam, hogy nagyjából mire számíthatok a diplomammal, amikor meg az MA-t kezdtem, már pláne tisztában voltam azzal, hogy klinikai szociális munkásként milyen lehetőségeim lesznek, és nem azon vergődtem, hogy minden szar, és bezzeg más, alacsonyabban képzettek miatt nekem majd nehéz lesz. Másrészt dolgoztam külföldön is, jelenleg pedig kb fele fele időben lakom két országban, és tudom, hogy azzal a mentalitással, amit itt előadsz, neked nem sok jövőd lesz. Amúgy nagyon sok pszichológussal volt szerencsém együtt dolgozni, hát egyikük sem a te hozzáállásoddal jutott előbbre.

júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező egy büdös bunkó.
tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!