Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magas végzettségem van, de...

Magas végzettségem van, de nem kapok munkát, mert cigány vagyok. Miért ilyen rasszisták itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

máj. 27. 18:21
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
35%
Undorító ez az urambátyám rendszer, hogy csak az érvenyesül a munkaerőpiacon akinek kapcsolatai vannak. Más meg dögöljön meg.. Ha nem vagy valakinek a valakije, akkor egy senki vagy, hovatovább embernek se néznek. Undorító ez az egész rendszer, hányok tőle..
máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Grizesteszta ***** válasza:
62%

#43: Olvasd el kérlek a 42-es hsz-t, és mondd meg igaz lelkedre: 1) te a 'jól dolgozó ismerős' és a 'nem vagy benne biztos, de úgy gondolod, jól dolgozó ismeretlen' közül melyiket vennéd fel? Ill. 2) a 'nem tudod, hogy hogyan, de úgy gondolod, hogy jól dolgozó ismeretlen' és a szarul dolgozó ismerős közül melyiket vennéd fel?

Szóval piacgazdaságban a protekció nem igazán létezik. A szocializmusban volt, de most, amikor a főnök vagy a saját cégét menedzseli, vagy anyagilag is érdekelt abban, hogy a cég, ahol alkalmazott, jól működjön: szóval ki választja a szarul dolgozó protekcióst ? És azért ma nincs akkora munkanélküliség, hogy minden poszt esetében legyen egy szintén jól dolgozó ismerős számodra, ismeretlen számára konkurenciaként.:)

máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
10%
44# Ez a rendszer egy feudalizmus, ami van az országban, jobbágy-földesúri viszony van. Aki mást allít, az hazudik, vagy hülye..
máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem nagyon sok munkahelyem volt már
máj. 28. 14:02
 45/50 Grizesteszta ***** válasza:
75%
#45: Nem, szerintem ez a rendszer nem feudalizmus, hanem kapitalizmus. Mindenki azzal dolgoztat, akitől nagyobb hasznot remél. És mindenki ott/annak dolgozik, ahol úgy érzi, jobban megtalálja a számítását.
máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Grizesteszta ***** válasza:
74%
#46:És erre a sok munkahelyre 'cigányként' vettek fel vagy egyszerűen csak dolgozóként? És mennyi az6 a nagyon sok? És akkor nem voltak rasszisták, amikor erre a nagyon sokra felvettek, most viszont rasszisták, amikor nem vesznek fel? Nem koherens az eddigi megnyilvánulásaiddal a 46, nem értem , miért közölted most ezt?
máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Psycho ***** válasza:
30%

"Undorító az egész munkaerőpiac, arra sem méltatnak, hogy visszajelezzenek, te meg mentegeted őket. Nyilván te is valakinek a valakije vagy, benyaltad magad valahova, különben sehol sem alkalmaznának."


Ááh, a klasszikus "pattintsuk le az álláspontunkkal szembeni érvet, sőt, még csak ne is vegyük figyelembe, helyette személyeskedjük" taktika, megspékelve azzal a megoldással, hogy soroljuk be az embert a támadott csoportba, így együtt utálhatjuk az embert a csoporttal.


A probléma ott van, hogy saját vállalkozásban dolgozom, ergo nem vagyok senkinek senkije, definíciószerűen nem is lehetek, ennek megfelelően a "benyaltad magad valahova" érv szintúgy kuka.


Találj ki valami jobbat! :)

máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Mérlegképes könyvelőim van nekem is, mellette még két közgazdasági mesterdiplomám, az egyik külföldről. Angolul és németül felsőfokon beszélek, és van már pár év munkatapasztalatom top cégeknél.


Idén váltottam munkát, és jóval lassabban, nehezebben ment a folyamat, sokkal kevesebb hirdetett pozíció volt azokon a területeken, amikhez értek, pedig nem csak könyvelni tudok.


Sajnos most áll az egész piac, még az IT szakemberek iránt is visszaesett a kereslet, én is érzem a saját szakmámban. Munkám könnyen lett, több fizuért, de 3 éve volt egy váltásom, és össze sem volt hasonlítható, már Linkedinen bombáztak jobbnál jobb ajánlatokkal.


Szóval most sok mindenkinek nehéz.

júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

En is cigany vagyok, van diplomam, jogasz vagyok. Ezer helyre jelentkeztem, vegul a kozigazgatas legalso fokara vettek fel, nem jogi allasra, de azt mondtam, nem baj, valahol el kell kezdeni. X ido utan valahogy a vaci rabok koze keveredtem :D

Nem kerultem bortonbe, csak pakolasra hasznaltak fel. A vaci rabokat kivezenyeltek a helyszinre, meg ugye engem is a munkaadom. Neztek is a tesok, hogy ez mit csinal itt velunk, nem is ismerjuk, nem is bentrol jott. Nevetve mondtam a smasszernak, hogy en sem joszantambol vagyok itt, es engem innen haza se visznek. Gondolkodtam azon, hogy ez most megalazo-e vagy sem, vegul is a rakodas is munka, meg ha nem is szellemi, meg hat en is cigany vagyok, azok a rabok is azok voltak, kulonosebben nagy kulonbseg nincs kozottunk abban az ertelemben, ahogy a tarsadalom lat minket, mert ranezesre siman beillettem kozejuk, tehat csatarlancban dolgozni veluk egyebkent nem volt lelkileg megterhelo. Fizikailag igen :D

Aznap vegyes erzesekkel mentem haza.

Amikor aztan jeleztek, hogy sok ilyenre szamitsak meg, akkor vegul is inkabb felmondtam, visszamentem az eredeti szakmamba, ami nem ertelmisegi. Egy meg jelentkeztem mas helyekre, de miután nem vettek fel, feladtam. Nem a vilag tragediaja, elvagyok vegul is, es sosem fog kiderülni, hogy hany szazalekban alakult ez igy a szarmazasom miatt, de gondoltam, leirom.

júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Magas végzettségem van, magyar vagyok, és én sem kaptam vele munkát, amikor annak idején kerestem. 15 éve mást csinálok. A párom cigány, magas a végzettsége, az egyik diplomája ugyanolyan, mint az enyém, és ő sem kap vele munkát. A másik diplomájával viszont el tudott helyezkedni, és jól is keres. Ezzel azt akarom mondani, hogy nagyon sok függ attól, hogy milyen is az a magas végzettség, illetve azt is, hogy ha nem lehet vele megfelelő munkahelyet találni, akkor váltani kell.
júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!