Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magas végzettségem van, de...

Magas végzettségem van, de nem kapok munkát, mert cigány vagyok. Miért ilyen rasszisták itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

máj. 27. 18:21
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
88%
Mi az a magas végzettség, és hol nem talál munkát kedves provokatőr úr (vagy hölgy)?
máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
90%

A rasszod önmagában kevés ahhoz, hogy ne vegyenek fel egy képességeiddel arányos beosztásba. Vélhetően mentális hibák jeleit sugárzod ki.

Nem azt állítom, hogy TE személy szerint produkálod-e ezeket, de figyelnek sok apró részletre.

Felelősségtudat hiánya.

Lojalitás alacsony szintje.

Fölényeskedésre való hajlam.

Magabiztosság - nulla teljesítménnyel, bizonyítással a háttérben.

Emberekhez való viszonyulás hibái, velük való bánásmód.

Felületesség.

Sok van még, de felesleges szaporítani itt a sorokat!


Számolatlan roma nemzetiségű emberrel dolgoztam már életem folyamán és - kapaszkodj (!) - egyikkel sem volt probléma, dolgoztak mint a kis angyal, miután letisztáztuk mindegyikkel, hogy milyen részletekért felelnek ők, ill. milyenekért nem.


Más probléma lehet a sikertelenséged mögött, nem hiszem, hogy az iskolai végzettségeddel, ill. nemzetiségeddel van a gond!

máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
Protekcióval nyilván könnyebb lehet bekerülni, de az egyszerűen nem igaz, hogy csak protekcióval lehet munkát szerezni. 17 éve dolgozom, negyedik munkahelyem, egyikhez sem kellett protekció.
máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
89%
Pontosítsuk már, hogy mi az a "magas végzettség"?
máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
0%
Magas végzettség = könyvtáros, de legalább egyetem tanult.
máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
30%
Hány centis végzettséged van?
máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
10%
Ne tévedjünk, nem kell itt köntörfalazni. Igen, ezért nem kapsz munkát, kérdező. Ez Magyarország! Igenis ez egy rasszista társadalom, ha roma vagy, vagy autista semmi esélyed a munkaerőpiacon..
máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Mérlegképes könyvelő vagyok
máj. 27. 19:27
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem hónapok óta keres munkát. Mindenhol azt éli meg, hogy szimpatikus, rendben ment az interjú, aztán mégis elutasítják. Ha cigány lenne, kenhetné a rasszizmusra, de nem az. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy az ország bizonyos pontjain nem olyan könnyű munkát kapni, akár cigány vagy, akár nem.
máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
8%
Média. Sok roma származású
máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!