Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magas végzettségem van, de...

Magas végzettségem van, de nem kapok munkát, mert cigány vagyok. Miért ilyen rasszisták itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

máj. 27. 18:21
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%
Nem fog tetszeni, de tapasztalatból azok. Sajnos.
máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%
Honnan veszed, hogy azért nem kapsz, mert cigány vagy? Magas végzettségű emberek tömegeinek nem sikerült munkát találnia, de legalábbis olyat aminek semmi köze a végzettségéhez.
máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%
Én ismerek magas beosztású cigányokat. Nagy a rasszizmus Magyarországon, de pont rossz témában provokálsz.
máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
20%
Manapság már csak protekcióval lehet munkát szerezni.
máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
83%
Kreol bőrű, sötét hajú, sötét szemű nő vagyok. Annak idején ez nekem is hátrányt jelentett, mert cigánynak néztek. Emlékszem, több felvételi beszélgetésnél gyanakodva néztek rám, aztán nem is vettek fel.
máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 Psycho ***** válasza:
100%

Ezzel a kijelentéssel vigyázni kell! Mi a bizonyítékod arra, hogy a származásod miatt nem kapsz munkát?


Ezer más oka is lehet.


Milyen végzettségről beszélünk? Milyen a diplomád munkaerő-piaci értéke? Munkaerőkereslet, vagy munkaerőtöbblet van abban a szakmában? Kell-e hozzá idegennyelv, és azzal hogy állsz? Van-e tapasztalatod benne?


Van itt egy rakás tényező, ami még ehhez hozzájárulhat.

máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
5%
4# Miért kellett lepontozni??! Ez az igazság. Ha nem a protekció számít, akkor miért nem vesznek fel engem sehova??
máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
78%

Te vagy a rasszista, mert az hiszed hogy csak azért nem akarnak felvenni mert cigány vagy.


Ezzel a legkönnyebb takarózni bármi nyűgöd van.


"jááááj a rohád rászistá paraszt mádzsárok bántanak be cibány vagyok"

máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Psycho ***** válasza:
100%

Eddigi mindhárom munkahelyem protekció nélküli volt, ugyanígy a testvéremé is (20 éve dolgozik ugyanott), sógornőmé is, és a szüleimé is (igaz, édesanyámnak saját vállalkozása van).

Szóval nem, nem ez az igazság.


Valószínűleg más okai is vannak, hogy nem vesznek fel, bár kétségtelenül könnyebb erre fogni.

máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a magas végzettség?
máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!